forums

מעבר לדיור מוגן או בית אבות

טיפים שנועדו להקל על תהליך הבחירה והמעבר לדיור מוגן או בית אבות, ובמה צריך להתחשב.
 
מעבר לדיור מוגן או בית אבות
ההחלטה על מעבר לבית אבות או לבית דיור מוגן, אינה פשוטה. כאשר הולכת ומתגבשת ההחלטה ומתחילים לבחון את האפשרויות, מגלים עולם שלם של פתרונות דיור לאוכלוסייה מבוגרת, הנבדלים זה מזה ברמת השירותים שהם מספקים לקשישים, בסוגי האוכלוסייה להם הם מתאימים ובפרמטרים רבים נוספים. על מנת להקל על תהליך הבחירה והמעבר לבית אבות או לבית דיור מוגן, ריכזה חברת אס.אי.או ישראל כמה טיפים, עדכונים ופרמטרים חשובים שצריכים להילקח בחשבון.

1.  הגורם להחלטה לעבור לבית אבות
ראשית יש לברר מהו הגורם שעורר את הצורך במעבר לבית אבות. לעתים מחליטים על מעבר לבית אבות אחרי פטירת אחד מבני הזוג, לעתים לאחר הידרדרות מסוימת במצב הרפואי או הסיעודי של האדם ולעתים מתוך שיקולים אחרים. לפי הגורם ניתן להגדיר יותר טוב בשלב הבא מהו הפיתרון המתאים. בית דיור מוגן יוקרתי ועשיר בפעילויות, יכול לספק תעסוקה ועניין לקשיש בערוב ימיו. בנוסף, ראוי כי התהליך יתבצע על ידי ההורים וילדיהם יחד, כדי שהפיתרון שיבחר לבסוף - יהיה מקובל על כולם.


2. מצב הקשיש
קשישים במצבים תפקודיים שונים, זקוקים לפתרונות שונים. ככלל, ניתן לחלק את אוכלוסיית המתגוררים בבתי אבות ובבתי דיור מוגן, למספר קבוצות. הקבוצה הראשונה כוללת עצמאים שאינם נזקקים לעזרה כלל, או לתשושים שנזקקים לעזרה מועטה בלבד בתפקוד היומיומי. הקבוצה השנייה כוללת סיעודיים המתקשים בפעולות יומיומיות וזקוקים לליווי סיעודי. הקבוצה השלישית כוללת סיעודיים מורכבים שזקוקים בנוסף לתמיכה הסיעודית הרצופה בפעולות יומיומיות לטיפול רפואי פולשני שהופך אותם למטופלים מורכבים. הקבוצה הרביעית כוללת תשושי נפש שמתפקדים גופנית, אך מצבם השכלי ירוד בעקבות פגיעות שונות.


3. יכולות המימון
כיום מוצעים פתרונות דיור מוגן במגוון רחב של מחירים בהתאם ליוקרה ולרמת השירותים שמציע המקום. בתי דיור מוגן מציעים לרוב מספר אפשרויות מימון שונות לפי הסכום הראשוני שמעוניינים הדיירים להפקיד ולהתחייבות שהם מוכנים לקבל על עצמם. דרך אחת היא פיקדון נשחק. זהו סכום ראשוני שמופקד על ידי הדיירים עם כניסתם לדיור המוגן והוא נשחק בכל שנה בשיעור מסוים - עד לעזיבתם או פטירתם של הדיירים, כאשר יתרת הסכום מוחזרת לדיירים או ליורשים לאחר מכן. אחוז השחיקה משתנה בהתאם לגובה הפיקדון. ככל שהפיקדון גבוה יותר, כך אחוז השחיקה יהיה קטן יותר. דרך אחרת היא תשלום שכירות חודשית עבור דיור מוגן. דרך נוספת, אם כי לא פופולארית, היא רכישה של יחידת דיור בבית דיור מוגן. בכל אחת מהאופציות משולמים לבית הדיור המוגן דמי אחזקה חודשיים, בסכום של כמה אלפי שקלים.


4. רמת השירותים הרפואיים
ישנם בתי דיור מוגן שכוללים מחלקות לסיעודיים ולתשושי נפש וישנם בתי אבות שמתמחים בסוג אוכלוסייה כזה או אחר. חשוב לבחון את רמת השירותים הרפואיים הניתנים במקום בהתאם למצבו של הדייר. כמו כן חשוב לוודא שישנה נוכחות של אחות 24 שעות ביממה, ביקורי רופא מדי יום, מנוי לשירותי טיפול נמרץ והסדר אמבולנסים להעברה לבדיקות רפואיות. כמובן שיש לבדוק שהמקום פועל ברישיון משרד הבריאות.


5. רמת הכלכלה, התחזוקה והשירותים הנלווים בבית האבות
ישנם בתי אבות רבים שנראים נהדר חיצונית, אך רמת השירותים בהם הופכת אותם לבלתי ראויים למגורים. מצד שני ישנם כיום בתי דיור מוגן ברמה של 5 כוכבים שמעניקים לדייריהם תחושה של שהות בבית מלון. יש לבדוק היטב את האבטחה במקום, את רמת הניקיון ותדירות ניקוי החדרים, את אבזור החדרים וזמינות שירותי התיקונים והטיפול בתקלות ואת חדר האוכל והתפריט המוגש במקום. כמו-כן מומלץ להתעניין בפעילויות השונות שניתנות לדיירי המקום ואת המתקנים שמעמיד המקום לשימוש הדיירים. ישנם בתי דיור מוגן שכוללים בריכת שחיה, חדר כושר ומגוון פעילויות רחב.


קישורים לבתי אבות - בית אבות:
בית אבות עירוני רמת גן
עטרת אבות בבני ברק
בית אבות הבולגרי


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  שנייה לפני המעבר לבית אבות יש לכם הזדמנות להרוויח כסף
קישור לאתר של אספן, שקונה ירושות, עיזבונות, אוספים, ספרים וניירת ישנה קישור לאתר http://www.yosefus.com/PAGE3.asp
יוסף האוסף (12.3.15)
2.  שנייה לפני המעבר לבית אבות..
קישור לאתר של אספן, שקונה ירושות, עיזבונות, אוספים, ספרים וניירת ישנה קישור לאתר http://www.yosefus.com/PAGE3.asp
יוסף האוסף (12.3.15)
3.  שנייה לפני המעבר לבית אבות
קישור לאתר של אספן, שקונה ירושות, עיזבונות, אוספים, ספרים וניירת ישנה חפשו בגוגל: יוסף האוסף
יוסף האוסף (12.3.15)
אולי יעניין אתכם גם :
הכי טוב בבית
שוק הדיור המוגן לא תופס תאוצה
לקריאה
יש גם מוסדות טובים לקשישים
ההחלטה להכניס קשיש סיעודי למסגרת מוסדית, קשה עבור בני המשפחה, אולם קיימות מסגרות סיעודיות איכותיות
לקריאה
מוסד ציבורי או מוסד פרטי?
מה עדיף לאוכלוסיית הגיל השלישי: מוסד ציבורי או פרטי?
לקריאה
עשרות מעונות קשישים ללא רישוי
מספר הקשישים שמאושפזים במוסדות לא מורשים מוערך בין 500 ל-2000
לקריאה
דירת החלומות של גיל הזהב
מהי דירת החלומות בעיני בני גיל הזהב ?
לקריאה
תכנון השכונה לאוכלוסיה מבוגרת
בתכנון שכונות עירוניות, יש להבטיח לקשישים סביבות הולמות ומרחבים ציבוריים מספקים, שמעודדים השתתפות חברתית, אינטראקציה בינאישית, התאווררות ורגיעה, יצירה ומשחק, פעילות גופנית ותהליכי למידה
לקריאה
שיקום בתי קשישים במושבים בנגב ובגליל
ועדת השרים לפיתוח הנגב והגליל אישרה הצעה לשיקום בתי קשישים במושבים.
לקריאה
דיור צעיר לאנשים מבוגרים
התאמת דירה ואזור מגורים לאנשים מבוגרים.
לקריאה
נפש בריאה בגוף בריא במגדלי הים התיכון
רשת מגדלי הים התיכון מציעה לדייריה חגיגה של איכות חיים ותרבות פנאי בסביבה שקטה ופסטורלית, המשלבת ארכיטקטורה מרהיבה, עיצוב פנים יוקרתי ואומנות מודרנית. ארבעת המרכזים של הרשת הוותיקה בסביון, כפר סבא, בת ים ונורדיה, מעניקים לאוכלוסיית הגיל השלישי פינוק מושלם ואיכות חיים ברמה הגבוהה ביותר
לקריאה
מבט פיננסי על דיור מוגן
כיום אין בישראל הגדרה חוקית ל"דיור מוגן", ולמעשה אין כל גורם המפקח על החוסן הפיננסי של חברות המתפקדות כמוסדות פיננסיים לכל דבר, ועל יכולתן לספק שירותים ברמה גבוהה לאורך זמן לקשישים.
לקריאה
 
1 2
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.