forums

כלכלת גיל הזהב

"כמיליון מאזרחי ישראל נמצאים בטווח הגילים 67-50, וכחצי מיליון מעליו. כ-50% מהם אינם מועסקים. 70% מהלא מועסקים מצהירים שהם מעוניינים לעבוד. במונחים של חומר גלם, זה בזבוז, הנובע מהמחשבה שבגיל 50 אדם סיים את מחזור חייו".
 
כלכלת גיל הזהב
כמיליון מאזרחי ישראל נמצאים בטווח הגילים 67-50, וכחצי מיליון מעליו. כ-50% מהם אינם מועסקים. 70% מהלא מועסקים מצהירים שהם מעוניינים לעבוד. במונחים של חומר גלם, זה בזבוז, הנובע מהמחשבה שבגיל 50 אדם סיים את מחזור חייו. כך כותבים פרופ' קרלו שטרנגר ואיש העסקים אריה רוטנברג, במאמר: "נחיצותו הקיומית של משבר אמצע החיים", שפורסם בהרווארד ביזנס רוויו - המגזין האקדמי החשוב ביותר בתחום הניהול.
 
השניים, שהוציאו לאחרונה לאור את הספר "למה שלא תחיה פעמיים?", אומרים עוד שכלכלת השיער הלבן היא גורם שיכול להפוך בעיה למנוע צמיחה, אך ברגע שאנשים ירוויחו ויגדילו את התמ"ג, הם ייהפכו לגורם תפוקה כמו הצעירים. הצמיחה העתידית תגיע מהתנעה מחדש של האנשים שכיום נזרקים לאשפה. "אם אפשר למחזר נייר, אפשר פי אלף למחזר ידע, כישורים והבנה", הם קובעים.

עוד מבהירים שטרנגר ורוטנברג שהם מכירים בבעיות האובייקטיביות באמצע החיים, כולל שמירה על רמת חיים בלי תעסוקה במשרה מלאה ומגבלות פיסיות ובריאותיות. "כמו שאמר לנו רופא, 'אם אתם בני 50 ואין לכם כאבים, אתם כנראה כבר מתים'; אבל היתרונות של אנשים באמצע החיים - כמעט אינם מוזכרים", טוען רוטנברג. "בשלב הזה בחיים מנהלים בכירים עברו משברים רבים, וגילו באמצעותם את כוחם. באמצע החיים מאבדים הלחצים מכוחם, והפחד שלא נצליח בכלום, או הצורך להוכיח את עצמנו, נעלם. באמצע החיים אנשים פחות ממהרים. יש להם זמן להקשיב לעצמם, למפות את האפשרויות וליצור חיים חדשים בזהירות".

"אנחנו רגילים לחשוב שכשאנו צעירים, זו התקופה החופשית ביותר. זו אשליה. חופש הוא היכולת להיות מי שאתה באמת, מתוך מודעות עצמית. גם מבחינה פסיכולוגית בגיל צעיר אנחנו עסוקים יותר בלרצות, במה חושבים עלינו. התהליך של אינדיבידואליזציה יכול להגיע לשיא רק באמצע החיים". 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מהפכת הסיעוד נדחתה
וועדת הסיעוד של המוסד לביטוח לאומי דחתה את בקשתו של שר הרווחה, יצחק הרצוג להוציא לדרך את "מהפכת הסיעוד".
לקריאה
הסכם המורים יפגע בגמלאים
חשש בארגונים החברתיים כי ההסדר שהתגבש עם המורים העל יסודיים כולל פגיעה במורים שיצאו לגמלאות
לקריאה
הרפורמות פוגעות משמעותית בפנסיונרים
גזירות משמעותיות ורבות בתחום החיסכון פנסיוני והטבות המס
לקריאה
גמלאים מליונרים
היקף ההון הפרטי הממוצע של כל אחד מ-800.000 גמלאים בישראל שעבדו כשכירים או כעצמאים 25- 35 שנים מסתכם כיום ב 5-3 מיליון שקל
לקריאה
קרן לעידוד עסקים של גמלאים
עידוד גמלאים לפתוח עסקים קטנים
לקריאה
ביטוח חיים לכולם ובפשטות
עולם הביטוח מחפש מוצרים פשוטים שיאפשרו לאוכלוסיות גדולות להצטרף לביטוח בפשטות, בביטחון, שיהיו מכוסים ובלי בירוקרטיה מיותרת
לקריאה
מדינת ישראל בפשיטת רגל חברתית
המצב החברתי של הקשישים בישראל מתדרדר
לקריאה
גמלה חודשית לאומנים הקשישים
משרד הגמלאים בעזרת האומנים הקשישים
לקריאה
פטור ממס שבח
עצות מעורכת דין לגבי פטור ממס שבח לקשישים, במכירת דירה כדי לרכוש זכות בבית אבות או בדיור מוגן.
לקריאה
פינוי קשישים במצב חירום
פיקוד העורף מנסה למצוא פתרון לפינוי קשישים ובעלי צרכים מיוחדים במצבי חירום.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.