forums

שיווק מכוון לצרכנים מבוגרים

אחרי שנים ארוכות שבהן אנשי השיווק התמקדו בפנייה לבני נוער, הם נזכרו לאחרונה שלאותם בני נוער יש גם הורים וסבים, וגם להם צריך למכור מוצרים מתאימים.
 
שיווק מכוון לצרכנים מבוגרים
אחרי שנים ארוכות שבהן אנשי השיווק התמקדו בפנייה לבני נוער, הם נזכרו לאחרונה שלאותם בני נוער יש גם הורים וסבים, וגם להם צריך למכור מוצרים מתאימים, ואף להתאים את החנויות לצרכן המבוגר. דרכי השיווק לאוכלוסייה המבוגרת נדונה בכנס שנתי של ענף המזון. 

"במדינה הקטנה שלנו אין לנו את הפריווילגיה להתעלם מקהל המבוגרים. תוחלת החיים גדלה, והמבוגרים מהווים חלק גדול יותר באוכלוסייה", אמרה בכנס חגית אדלר, סמנכ"לית בתנובה. לדברי אדלר הפתרונות הטריוויאליים לקשר עם לקוחות מבוגרים הם, בין השאר, הגדלת האותיות על מוצרי המזון, יצור ערכות מזון מוכן, ויצירת אריזות קטנות יותר המתאימות לבתים שבהם חיות שתי נפשות בלבד, מוצרים המועשרים ברכיבים המשמשים תוסף שמותאם לאוכלוסיית המבוגרים.

אדלר סיפרה שפתחו רשת סופרים עם ארבעה סניפים המיועדת לבני 50 פלוס שנקראת ADEG. המעברים שם יותר רחבים, יש שם כיסאות למנוחה, זכוכיות מגדלת, השלטים הם עם אותיות גדולות וקריאות יותר, והמדפים לא נמוכים ולא גבוהים מדי. אדלר לא ממליצה לעבור לפרסומות שכל השחקנים המופיעים בהן יהיו בעלי שיער לבן, אך מאמינה שיש להבין את הצרכים של המבוגרים ולטפל בהם באותה אדיקות שבה מטפלים בבני הנוער. 

לדברי אבינועם ברוג, נשיא מכון המחקר MarketWatch, ניתן לחלק את אנשי הדור השלישי, בכל הנוגע להרגלי הצריכה שלהם בתחום מזון, לשלושה טיפוסים: הבריאותניקים שאוכלים הרבה יוגורטים, סיבים ואוכל אורגני; הנהנתנים שאוכלים מזון בריא, אך גם מזון שאינו בריא ופחות אוהבים דיאט; והכופרים שאוכלים כל מה שחשקה נפשם, לא מאמינים במזון בריא ולא משנים את דעתם ביחס לאוכל. 

מסקר של MarketWatch עולה שלבני הגיל השלישי יש מודעות גבוהה לערכים התזונתיים ולתועלות של רכיבים שונים, והם אוהבים לגוון ולנסות מוצרים חדשים שעונים על הצרכים התזונתיים. עם זאת, השינויים הנדרשים מבני הגיל השלישי מעוררים אצלם לעתים התנגדות, אך להמלצות של רופאים או דיאטניות יש השפעה רבה. 

אצל בני הגיל השלישי הצעירים יותר יש לטעם חשיבות גבוהה בהעדפת מוצרים, אך ככל שהגיל עולה, יש ירידה ברגישות לטעם ויותר חשיבות לפן הבריאותי. ככל שהגיל עולה, הרכב התזונה משתנה: מרבים לאכול פירות וירקות טריים, דגים ועוף, ופחות בשר אדום, וכן מוסיפים זרעוני פשתן לאוכל. 

בגילאי 80-70 המצב שונה, מכיוון שיש להם הרבה איסורים רפואיים ורגישויות, ואותם אנשים מחפשים אוכל שנותן אנרגיה ביום ומנוחה בלילה.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.