forums

עשרות מעונות קשישים ללא רישוי

מספר הקשישים שמאושפזים במוסדות לא מורשים מוערך בין 500 ל-2000
 
עשרות מעונות קשישים ללא רישוי
מספר הקשישים שמאושפזים במוסדות לא מורשים מוערך בין 500 ל-2000. אומדן זה מבוסס על הערכות השירות לזקן במשרד העבודה והרווחה, מידע מלשכות הבריאות ותלונות על מוסדות אלו שמגיעות לאגף לגריאטריה במשרד הבריאות. בהיקף ארצי קיימים כ-67 מעונות שפועלים ללא רישוי.

באגף לגריאטריה שבמשרד הבריאות סבורים שחשוב שקשיש יהיה במוסד מורשה, בין השאר משום שיש להפנות כל אחד למוסד המתאים לו. קשישים עשויים להיות מופנים לסוגי מוסדות שונים: 

קשישים שתפקודם מדורג כעצמאים או תשושים, מופנים למעונות המיועדים עבורם, ברישוי ובפיקוח משרד העבודה והרווחה. 

קשישים שתפקודם מדורג כסיעודיים או תשושי נפש, מופנים למוסדות שמיועדים עבורם, ברישוי ובפיקוח משרד הבריאות. 

קשישים עם בעיות רפואיות שתפקודם מדורג כסיעודי מורכב, מופנים למוסדות שייעודיים עבור חולים אלו, אף הם ברישוי ובפיקוח משרד הבריאות.

מוסד ברישוי הוא מוסד שעומד בתנאי הרישוי, הן מבחינת תפקוד הקשישים שדרים בו, הן מבחינת דרישות המשרד בתחום הנהלים, כוח האדם והתנאים הפיזיים של המקום. קיום הפיקוח משפיע ישירות על איכות הטיפול בקשיש, בין השאר בשל הקפדה על מתן השגחה וטיפול מקצועי מתאים בתחום הרפואי, הסיעודי והפרא-רפואי; הקפדה על מתן התרופות לפי הנהלים אשר מונעים טעויות ונזקים אפשריים; הבטחת איכות חיים ופעילות פנאי בהתאם לתפקוד הקשיש ועוד.

במשרד הבריאות מסבירים שבעיית המוסדות הפועלים ללא רישוי שחוסים בהם קשישים מורכבת לאכיפה, בין השאר משום שהעונשים המוטלים על המורשעים על ידי בית המשפט הם קלים. גם בקרב המערכת המשטרתית לעתים קרובות נסגרות תלונות פליליות בנימוק הפורמאלי של "חוסר עניין לציבור". סיבה נוספת לקושי האכיפה היא חוסר שיתוף פעולה מצד בני המשפחה, בעיקר עקב חוסר מודעות, חשש שיחויבו במימון גבוה יותר באשפוז ברישוי, קושי לבן המשפחה להגיע למענה המתאים בין הגופים המטפלים השונים וכן, לפעמים, פשוט הזנחה וחוסר אכפתיות. 
 


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הכי טוב בבית
שוק הדיור המוגן לא תופס תאוצה
לקריאה
יש גם מוסדות טובים לקשישים
ההחלטה להכניס קשיש סיעודי למסגרת מוסדית, קשה עבור בני המשפחה, אולם קיימות מסגרות סיעודיות איכותיות
לקריאה
מוסד ציבורי או מוסד פרטי?
מה עדיף לאוכלוסיית הגיל השלישי: מוסד ציבורי או פרטי?
לקריאה
עשרות מעונות קשישים ללא רישוי
מספר הקשישים שמאושפזים במוסדות לא מורשים מוערך בין 500 ל-2000
לקריאה
דירת החלומות של גיל הזהב
מהי דירת החלומות בעיני בני גיל הזהב ?
לקריאה
תכנון השכונה לאוכלוסיה מבוגרת
בתכנון שכונות עירוניות, יש להבטיח לקשישים סביבות הולמות ומרחבים ציבוריים מספקים, שמעודדים השתתפות חברתית, אינטראקציה בינאישית, התאווררות ורגיעה, יצירה ומשחק, פעילות גופנית ותהליכי למידה
לקריאה
שיקום בתי קשישים במושבים בנגב ובגליל
ועדת השרים לפיתוח הנגב והגליל אישרה הצעה לשיקום בתי קשישים במושבים.
לקריאה
דיור צעיר לאנשים מבוגרים
התאמת דירה ואזור מגורים לאנשים מבוגרים.
לקריאה
נפש בריאה בגוף בריא במגדלי הים התיכון
רשת מגדלי הים התיכון מציעה לדייריה חגיגה של איכות חיים ותרבות פנאי בסביבה שקטה ופסטורלית, המשלבת ארכיטקטורה מרהיבה, עיצוב פנים יוקרתי ואומנות מודרנית. ארבעת המרכזים של הרשת הוותיקה בסביון, כפר סבא, בת ים ונורדיה, מעניקים לאוכלוסיית הגיל השלישי פינוק מושלם ואיכות חיים ברמה הגבוהה ביותר
לקריאה
מבט פיננסי על דיור מוגן
כיום אין בישראל הגדרה חוקית ל"דיור מוגן", ולמעשה אין כל גורם המפקח על החוסן הפיננסי של חברות המתפקדות כמוסדות פיננסיים לכל דבר, ועל יכולתן לספק שירותים ברמה גבוהה לאורך זמן לקשישים.
לקריאה
 
1 2
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.