forums

קשישים רבים לא מממשים הנחות בחשמל

שליש מציבור הקשישים העניים מקבלי הבטחת הכנסה, שזכאים לתעריף מוזל בעבור צריכת החשמל הביתי, אינו נהנה ממנו בגלל הביורוקרטיה הממשלתית.
 
קשישים רבים לא מממשים הנחות בחשמל
שליש מציבור הקשישים העניים מקבלי הבטחת הכנסה, שזכאים לתעריף מוזל בעבור צריכת החשמל הביתי, אינו נהנה ממנו בגלל הביורוקרטיה הממשלתית. זאת למרות שחוק בעניין נכנס לתוקף כבר לפני כשנה. כך כותב צבי לביא באתר YNET. מדובר בכ-60 אלף מתוך 180 אלף זכאים.

יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת, ח"כ סופה לנדבר (ישראל ביתנו), אומרת ש"מדובר במעגל סגור ובלתי נסבל של ביורוקרטים שגובל באבסורד". לדבריה היא מוצפת באלפי תלונות. בדיון שהוועדה קיימה התברר שקיפוחם של רבבות הקשישים העניים נובע מחוסר התאמה בין רשימות הזכאים של הביטוח הלאומי לרשימות הצרכנים של חברת החשמל.

 לדברי נציגי הגופים השונים, הבעיה נובעת מקשיים באיתור הזכאים עקב החלפת כתובת. ואולם סיבה כבדת משקל נוספת היא תנאי שנקבע להנחה, המחייב את זכאי הבטחת ההכנסה לוותר על הסודיות המחייבת את הביטוח הלאומי, שלא להעביר את זהותם לגורם חיצוני. בגלל תקשורת לקויה עם ציבור זה - שהחלק הארי שלו אינו דובר עברית - קשה לקבל את ההסכמה מאלפי זכאים.

חברת החשמל סירבה עד כה להעניק את ההנחה לדיירים קשישים שגרים בהוסטלים שבפיקוח משרד השיכון, משום שאין בהם מונים נפרדים לכל דירה, אלא מונה אחד לכל מעון. המנהלים מחייבים את הקשיש בעבור החשמל לא על פי הצריכה בפועל, אלא על פי שטח כל דירה. הפרדת הדירות והתקנת מונים של החברה, כרוכה לדבריה בעלות של כ-5,000 שקל לדירה, עלות שאיש אינו מסוגל לשאת בה.


 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  כל האתר ללא תאריך
כל האתר ללא תאריך. איך נדע אם הכתבות עדכניות(לא נדע). חוסר אמינות. נא לציין תאריכים.
דב (27.5.10)
אולי יעניין אתכם גם :
עובדות ניקיון מטעם ביטוח לאומי בגיל השלישי
כולנו אוהבים לחיות בסביבה נעימה, נקייה ומטופחת, ואנחנו גם מקפידים לנקות ולסדר את הבית עד כמה שאפשר. עם זאת, בגילאים מבוגרים יותר מדובר באתגר של ממש, לפחות בהיבט הפיזי.
לקריאה
הוצאת תעודת אזרח ותיק
רבים אינם יודעים מה הן הזכויות הניתנות להם בהגיעם לגיל הפרישה. זכויות אלו ניתנות ליישום בקלות באמצעות שימוש בתעודת אזרח ותיק. במאמר הבא נפרט מה היא תעודה זו, מה הן הזכויות אשר היא מקנה והיכן מנפיקים אותה.
לקריאה
החזר מס במספר דקות
הגיע הזמו שכולנו נתחיל לחשוש פחות מרשויות המס, מאחר שלא תמיד הם אלו שגובים את התשלום.
לקריאה
יום מכירות לאזרחים ותיקים ב – 9.6.2015
רשת אופטיקה הלפרין ומועדון ותיקים ונהנים יוזמים יום מכירות לאזרחים ותיקים
לקריאה
כיצד לעשות תכנון פיננסי נכון לגיל השלישי?
תכנון פיננסי טוב יכול לפתור ולמנוע המון כאבי ראש בעתיד. אמנם הדבר נראה מרוחק, אבל ככל שתדאגו לכך מוקדם יותר, תסדרו לעצמכם את העתיד באופן איכותי וטוב יותר – כמובן שעל בסיס חקירה ובחירת התכנית הטובה ביותר עבורכם באופן פרטני.
לקריאה
היכן ניתן לרכוש מכשירי שמיעה בעלי תו תקן?
אחד מכל עשרה ישראלים סובל מלקות שמיעה, מתוכם שני אחוזים מרכיבים מכשירי שמיעה. מדובר במספרים לא נמוכים,
לקריאה
הסכם המורים יפגע בגמלאים
חשש בארגונים החברתיים כי ההסדר שהתגבש עם המורים העל יסודיים כולל פגיעה במורים שיצאו לגמלאות
לקריאה
הרפורמות פוגעות משמעותית בפנסיונרים
גזירות משמעותיות ורבות בתחום החיסכון פנסיוני והטבות המס
לקריאה
גמלה חודשית לאומנים הקשישים
משרד הגמלאים בעזרת האומנים הקשישים
לקריאה
פטור ממס שבח
עצות מעורכת דין לגבי פטור ממס שבח לקשישים, במכירת דירה כדי לרכוש זכות בבית אבות או בדיור מוגן.
לקריאה
 
1 2
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.