forums

והדרת פני זקן - בני שירות לאומי מסייעים לקשישים

יוזמה של המשרד לענייני גמלאים בנושא והדרת פני זקן המופעל על ידי עמותת מטב, מתחברים נערים ונערות בני השירות הלאומי ומסייעים לקשישים.
 
והדרת פני זקן - בני שירות לאומי מסייעים לקשישים
והדרת פני זקן היו פרויקט המופעל על ידי עמותת מטב עבור המשרד לענייני גמלאים ומשלב בני שירות לאומי בעשייה חברתית למען קשישים ניצולי שואה, עולים חדשים וותיקים וילידי הארץ. 

מטרת הפרויקט לייצר סביבה תומכת עבור קשישים מכל אזורי הארץ, המעוניינים בחברה. השירות ניתן בבית הקשיש או במוסדות קהילתיים כשבנוסף, מתלווים בני ובנות השירות הלאומי אל הקשישים לסידורים כמו ביקור בקופ"ח, הגעה לסניף הבנק, או עריכת קניות, בילויים כמו טיול או סרט, בישול משותף, משחקי חברה. המתנדבים לוקחים חלק גם בפעילות חברתית ותרבותית במרכז הקהילתי המקומי לקשישים, בו נערכים חוגים שונים ופעילויות פנאי. 

המתנדבים זוכים לליווי של עובדת סוציאלית מטעם עמותת מטב המסייעת להם בהתנדבות עם הקשישים ומעניקה להם תמיכה מקצועית לאורך כל תקופת השרות הלאומי.

כעמותה הפועלת באמצעים שונים, להבטחת שלומו, בריאותו וביטחונו של כל קשיש בישראל, אנו שמחים לקחת חלק בפרויקט זה עבור המשרד לענייני גמלאים, מוסרת מירה ברגר, סמנכ"ל משאבי האנוש במטב. המפעילים את הפרויקט הם מתנדבים צעירים אשר פוגשים לראשונה את נושא הזיקנה ולכן, חשוב היה לנו לספק להם ליווי ותמיכה מקצועיים שיקלו על הבנת המשימות שלהם. עובדת סוציאלית של מטב המתמחה בעולם הזיקנה, מייעצת להם כיצד להתמודד עם מצבים שאינם מוכרים להם, מלווה אותם ותומכת בהם רגשית, באופן אישי וקבוצתי. הפרויקט מאפשר מקום של כבוד עבור הקשישים בישראל ומשפר משמעותית את איכות חייהם בבית ובקהילה.

קשישים ובנות שירות המעוניינים לקחת חלק בפרויקט, מוזמנים ליצור קשר עם המשרד לענייני גמלאים בטלפון : 02-6547054/40/17 מייל  brachid@pmo.gov.il

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  פרויקט מבורך!
פרויקט "והדרת פני זקן" הינו פרויקט מבורך ויחיד במינו! ללא קורטוב של ציניות מצליחים המתנדבים לשירות לאומי לעזור ולו שקצת לקשישים הנכללים במסגרת הפרויקט. הלוואי ופרויקט זה יהיה חלוץ לפרויקטים נוספים חשובים וחברתיים. אני מכיר מתנדבים שמשרתים שם דרך האגודה להתנדבות ש.ל.מ ועושים למען הקשיש עולם ומלואו! כן ירבו!!
גיא (25.10.10)
אולי יעניין אתכם גם :
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.