forums

בני מאה בבית אבות בגבעת המורה

אצלנו בחצר, בצל ענפי הזית מגיעים לגיל המופלג מאה, עם טיפול מסור ומקצועי. שפרה דיירת בת 101 אמרה שכל כך נקי כאן, והיא חיה בגן עדן, וכשנקי בעין נקי גם בפנים.
 
בני מאה בבית אבות בגבעת המורה
בביקור שלי השבוע פגשתי את שפרה, דיירת בבית אבות משל"ב בגבעת המורה הסמוכה לעפולה. שפרה חגגה לפני שנה יום הולדת מאה. שמחתי לפגוש אותה משוחחת בעירנות עם קרובת משפחתה בלובי של הבית. ניגשתי בהיסוס וביקשתי להכירה, וסיפרתי לה שהיא מוכרת לי מהכתבה שנערכה לכבודה לפני שנה. שפרה בעיניים כחולות בגוון הטורקיז ובמאור פנים שמחה על ההכירות וביקשה שאשוב לבקר, ואף ציינה שאם לא תזכור אותי שלא אתבייש להזכיר לה, ואם היא לא תהיה בלובי אמצא אותה במחלקה סיעודית א'. 

שלום עמרני מנהל הבית סיפר לי בגאווה שיש בבית שלושה דיירים שחצו את קו המאה בבריאות. ואך לפני שבוע חגגו יום הולדת מאה לדייר נוסף בבית, מקס אוסטר.  מקס הוא מסוג האנשים השורדים בכל מחיר. להוולד בתחילת המאה שעברה, לחוות מלחמת עולם אחת כילד ומלחמת עולם שנייה כבעל משפחה להצליח להקים שלושה דורות לבנות ולהקים בית בישראל ולהגיע עד לרגע המרגש הזה, זה אינו דבר של מה בכך. 
היום אנחנו ניזונים מתוכניות ריאליטי  המעבירים את הצופים חוויות סינטטיות. דור הנפילים שכיום מגיעים לגיל מאה, הם גיבורים של אמת.  

מקס נולד ברומניה, בפברואר 1911. כשהיה כבר מטופל במשפחה, נאלצו הוא ומשפחתו לברוח כמה פעמים מקרונות ההשמדה, כשבאחת הפעמים הוא נשא את בנו הקטן (כיום בשנות השבעים) על גבו, מוסתר בתיק, לזה אני קוראת הצלחה. 
מקס מתגורר משנות ה-70  בעפולה. בשנת 1992 מקס ואשתו ז"ל הפכו לדיירי בית האבות משלב. ועד לפני שבועות אחדים היה מקס עצמאי.  

יום הולדת מאה, אינה עוד יום הולדת. ולמסיבה החגיגית שארגנה משפחתו בבית האבות, באו חברים, בני משפחה, ועובדים רבים מצוות הבית. 
גם התוכנית האמנותית היתה in house ו - שני הנינים הפליאו לנגן בקלרינט. הברכות הרבות שהורעפו על מקס ריגשו אותו. האורחים, החברים, בני המשפחה וחברי הצוות הביעו תקווה שיזכה לשמחות נוספות בחיק משפחה חמה זו. וגם אנחנו מכאן שולחים את ברכותינו החמות למקס עד מאה ועשרים ואף יותר.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
התעללות בקשישים
במאמר זה, נדבר על אחת התופעות הקשות והמטרידות ביותר אליהן אנחנו עדים בחברה הישראלית בשנים האחרונות – תופעת ההתעללות בקשישים. נסקור מקרים בולטים ונבין כיצד נתגונן מפני המצב הזה בצורה היעילה ביותר – בפני עצמנו או עבור הקרובים שלנו.
לקריאה
כך נהייתי עורך דין תעבורה מצליח
לאור המצב בכבישים בשנים האחרונות בישראל ועלייה ניכרת בתאונות דרכים, הדרישה לעורכי דין המתמחים בדיני תעבורה הולך וגובר. המסלול במסגרתו מוכשרים להיות עורך דין תעבורה הינו קשה וסיזיפי, אך בסופו מובטח מקצוע מספק, ערכי בעל חשיבות חברתית וכמובן, שכר הולם.
לקריאה
כך התמכרתי לאלכוהול ונגמלתי בגיל 70
התמכרות לאלכוהול אף פעם לא הייתה נושא שהטריד אותי. רק כאשר הגעתי לגיל הזהב הבנתי שמדובר על בעיה רצינית, שפוגעת לא רק בבריאותי אלא גם בסביבה הקרובה ובאנשים החשובים לי ביותר.
לקריאה
יש לכם סיפור חיים בקלטת וידאו אבל המכשיר כבר נהרס? המרת קלטות וידיאו זה הפתרון
קלטות הוידאו הישנות מכילות את הזיכרונות היפים ביותר שלכם
לקריאה
תהליך כתיבת אוטוביוגרפיה בגיל השלישי
רבים מאתנו מרגישים, בצדק, שסיפור החיים שלנו הוא סיפור אותו ראוי לספר – וראוי להעלות על הכתב. אנחנו מדברים על כתיבה של אוטוביוגרפיה, וחשוב לדעת איך להתחיל ואיך לבצע תהליך ארוך ומקיף שכזה – כבני ובנות הגיל השלישי, עם חיים ארוכים ומעניינים.
לקריאה
גירושין בגיל השלישי
תהליך גירושין הינו תהליך ארוך וקשה מאוד עבור בני הזוג, במיוחד כאשר מדובר בגירושין בגיל השלישי לאחר שנים רבות וארוכות של זוגיות. תהליך הגירושין מצריך עזרה מאנשי מקצוע רבים כגון: עורכי דין, חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, מגשרים, ועוד.
לקריאה
סיבות לבגידה בגיל השלישי
בגידה במסגרת הנישואין היא לצערנו תופעה נפוצה, חוצת גילאים ומגזרים. במאמר הבא נסקור את הסיבות הנפוצות לבגידות בגיל השלישי.
לקריאה
"חייתי שתי מלחמות עולם"
סיפורה של צילה קוריס שנולדה במלחה"ע ה-1, ובשנייה שירתה בחיל הרפואה הבריטי
לקריאה
בני מאה בבית אבות בגבעת המורה
אצלנו בחצר, בצל ענפי הזית מגיעים לגיל המופלג מאה, עם טיפול מסור ומקצועי. שפרה דיירת בת 101 אמרה שכל כך נקי כאן, והיא חיה בגן עדן, וכשנקי בעין נקי גם בפנים.
לקריאה
תמונה משפחתית
תחרות "תמונה משפחתית" כחלק מאירועי חודש הקשיש. עמותת מטב בשיתוף עם אתר walla.
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.