forums

מעלון - המעלית הפרטית שלכם!

בגיל המבוגר, קשה ולא פשוט לעלות במדרגות, אנשים רבים נתקלים בקושי בהתנהלות השוטפת בתוך ביתם, כאשר הם נדרשים לעלות מהקומה הראשונה לשניה ולרדת למטה, רכישת מעלון פותרת את הבעיה. על זאת ועוד במאמר הבא
 
מעלון - המעלית הפרטית שלכם!
לעתים בית בן קומותיים הופך למעמסה בגיל מבוגר בשל השימוש התכוף במדרגות. התקנת מעלונים מציעה פתרון טכנולוגי נוח לבעיה זו, אם על ידי הצבת מעלית קטנה בחלל, ואם בשימוש במעלון בתצורת כסא, המתחבר למעקה המדרגות. 

בהיותנו צעירים, לרוב איננו נותנים מספיק את הדעת על הצרכים העתידיים שיהיו לנו בהגיענו לגיל הזהב. עובדה זו אינה מתבטאת רק בחוסר תשומת הלב הראויה לחיסכון פנסיוני, אלא גם בדברים רבים אחרים. אחד מהם הוא התאמת הבית הפרטי שנבנה ועוצב לפי ראות עינינו בגיל צעיר יותר למגבלות של בני הגיל השלישי. אלמנט פשוט ובסיסי כגון גרמי מדרגות, שבגיל צעיר אנו מדלגים עליו במעט פסיעות קלות, יכול להוות מטלה של ממש כשהגוף כבר אינו כשהיה. 

בווילות או בדירות המשתרעות על פני שתי קומות, השימוש במדרגות הכרחי מכיוון שהחדרים הנחוצים לנו מתחלקים בין הקומות, ונדרש מעבר ביניהם. על מנת שלא תהפכו את הקומה העליונה לאי שומם, ישנה אפשרות להשמיש אותה על ידי הנגשתה באמצעות התקנת מעלון או מעלית ביתי. גם בבית דירות נטול מעלית ניתן להתקין אחת שכזו בהסכמת הדיירים – על אף העבודה והעלות הכרוכות בכך, זהו עדיין פתרון נוח ומהיר יותר ממציאת דירה חדשה ומעבר אליה. 

התקנת מעלון או מעלית במבנה קיים 

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום, התקנת מעלית כבר אינה מורכבת כבעבר. ישנם מוצרים רבים המציעים פתרונות בגרסאות מוקטנות יותר, דוגמת המעלונים לסוגיהם השונים. היתרון הגדול של פתרונות אלו הוא החיסכון בצורך בחדר מכונות, שאפיין את המעליות הישנות של פעם וחייב שטח רב. כיום במקומו ניתן לקבל ארון קומפקטי עם כל מערכת הפיקוד, כאשר המעלון עצמו מתחבר לשקע חשמל ביתי סטנדרטי. גם את הצורך בפיר למעלית ניתן לפתור או לחסוך כליל בדרכים שונות. ראשית, ניתן לבנות פיר חיצוני, מחוץ לפנים הבניין, בהיעדר מקום בתוכו. שנית, מעלונים קטני ממדים מחייבים מלכתחילה מידות קטנות יותר של פיר, כך שניתן למצוא דרכים נוחות לשלב אותם בבניין הקיים, ואפילו בווילה פרטית. לשימוש בבית פרטי ניתן לבחור במעלון לאדם אחד בלבד, בשטח של מטר על מטר למשל – ממדים קטנים, אך עונים בדיוק על הצורך הנדרש לאדם אחד. מעלונים אחרים מציעים פתרון המחובר למדרגות עצמן, כמושב הנוסע לאורכן עבור אדם אחד. זהו הפתרון הקטן ביותר והנוח ביותר לשילוב בבית כשאין אפשרויות אחרות – הוא עושה את העבודה בצורה נפלאה, במינימום הוצאות ושינויים במבנה.

 שינוי שעושה את ההבדל

 ישנן אפשרויות רבות בתחום, ועליכם להתייעץ עם מומחה: פנו אך ורק לחברה המתמחה בנושא מעלונים ומעליות, המציעה מוצרים ושירותים העומדים בדרישות התקן הישראלי. מומלץ להשקיע במוצר ובחברה איכותיים, שכן פתרון בעיית הנגישות באמצעות מעלון ישנה כליל את יכולות השימוש שלכם בכל חלקי הבית או ביכולת לצאת ולהיכנס לדירתכם בבניין בקלות ובנוחות, ללא הקדשת מחשבה שנייה לעניין. 

באדיבות ברילנר יצרנית מעלונים ומעליות לבתים פרטיים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
כיצד מערכות אינטרקום תורמות לתחושת הביטחון של בני הגיל השלישי?
מערכת האינטרקום היא מערכת המוכרת לכולנו כאמצעי המאפשר יכולת תקשורת ייחודית בין גורם חיצוני לגורם פנימי במקום מגודר הקבוע מראש.
לקריאה
לחגוג את גיל הזהב עם קייטרינג אסאדו
החיים בעידן המודרני הם סחרחורת בלתי נגמרת של לחץ, מחויבויות, מטלות ודרישות שאינם מותירים די פנאי לחוויית איכות, הן ברמה האישית והן ברמה המשפחתית. אבל עכשיו, כשגיל הזהב בפתח, הגיעה העת לקחת פסק זמן, להרפות מהלחץ, לנשום עמוק ולהרשות לעצמנו להתענג על המשפחתיות, כמו שתמיד חלמנו.
לקריאה
דלתות פנים - עדיין לא מאוחר מדי לרענן את הבית עם דלתות פנים מעוצבות!
גיל הזהב כבר כאן. אתם נינוחים יותר, פנויים יותר, שלווים יותר ומשפחתיים הרבה יותר. זה בדיוק הזמן המתאים למנף את האווירה העיצובית בבית ולהפוך אותו לחלומי הרבה יותר, כך שימקסם את חוויית הביתיות שלכם, זו שעליה חלמתם בעשורים העמוסים האחרונים. איך עושים את זה? פשוט וקל! דלתות פנים חדשות מעוצבות, ולא תכירו את הבית שלכם!
לקריאה
גריל גז - מתנה מושלמת לגיל הזהב
אז הגעתם לגיל שמאפשר לכם להקדיש את זמנכם ואת מיטב תשומת ליבכם לכל הדברים הטובים אליהם לא מצאתם זמן כל השנים. וכדי שתוכלו לארח בכיף, להזמין את הילדים ואת הנכדים ולפתוח שולחן לכל בני המשפחה המורחבת והידידים, אין ספק שכדאי מאוד שתצטיידו בגריל גז איכותי ומקצועי שישמש אתכם לאורך שנים ויספק לכם חוויית מנגל קסומה ומושלמת בכל פעם מחדש.
לקריאה
השקעות נדל"ן בגיל השלישי – מידע והמלצות
בעת אנחנו מדברים על השקעות נדל"ן, הדבר ידוע שאין זמן לא נכון ולא מתאים לבצע השקעות מסוג כזה. גם כאשר אנחנו מתקרבים לשליש האחרון של חיינו, בצורה זו, הצאצאים שלנו יזכרו אותנו עוד שנים רבות ואנחנו נדע שעשינו את חלקנו.
לקריאה
הנגשת הדירה לבני הגיל השלישי באמצעות גבס
באמצעות עבודות גבס מסוימות ניתן להביא לכדי מצב בו הדירה תהיה נגישה לגיל הזהב ובצורה אידאלית. שימו לב כי ישנן אינספור אפשרויות שונות וזאת בעבור אלו מכם אשר ירצו להביא למצב בו הדירה תהיה נגישה לאדם מבוגר ויותר מאי פעם. בעזרת חברה המתמחה בביצוע עבודות גבס מהסוג תוכלו לקבל את המענה הטוב ביותר שרק ניתן לייחל לו.
לקריאה
מערכות חימום מים לבני גיל הזהב
גיל הזהב מאופיין בשינויים רבים בשגרה היומיומית, כאשר כחלק מכך גם המקלחת מצריכה שינויים והתאמות. בגיל הזהב אנשים רגישים יותר לטמפרטורות קיצוניות ולמצב הכספי, לכן חשוב להשקיע במערכות חימום מים מתאימות שתספקנה מקלחת נעימה ובטיחותית.
לקריאה
עיצוב דירת וינטאז' של בני הגיל השלישי
היתרון הכי גדול של עיצוב דירה עבור מבוגרים בגיל השלישי הוא היצע גדול של רהיטי וינאטג'. אפשר לנצל את הרהיטים האלה לטובת עיצוב דקורטיבי ברמה גבוהה, לחיסכון במקום באמצעות ארונות פתיחה ולשילוב בין תאורה טבעית ומלאכותית
לקריאה
טיפים למניעת החלקות בגיל השלישי
הבית שלכם יכול להוות מקור סכנה ניכר כאשר הוא לא מאובזר היטב. ככל שעובר הזמן, והשנים מתחילות לתת אותותיהן, אנו מגלים כי פעולות שבעבר היו פשוטות לנו, היום מחייבות משנה זהירות. כך בנוגע לזהירות במקלחת, במטבח או בקרבת מוצרים חשמליים שונים.
לקריאה
אמצעי חימום לחורף לגיל השלישי
לגיל השלישי אין הגדרה אחת. נהוג להתייחס ליציאה לגמלאות כאבן דרך משמעותית בהגדרה זו. הגיל השלישי מוגדר כגיל בו אדם עבר את גיל שישים, ילדיו עזבו את הבית ולאט לאט מתהווים שינויים באורחות חייו.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.