מעלון - המעלית הפרטית שלכם!

בגיל המבוגר, קשה ולא פשוט לעלות במדרגות, אנשים רבים נתקלים בקושי בהתנהלות השוטפת בתוך ביתם, כאשר הם נדרשים לעלות מהקומה הראשונה לשניה ולרדת למטה, רכישת מעלון פותרת את הבעיה. על זאת ועוד במאמר הבא
 
מעלון - המעלית הפרטית שלכם!
לעתים בית בן קומותיים הופך למעמסה בגיל מבוגר בשל השימוש התכוף במדרגות. התקנת מעלונים מציעה פתרון טכנולוגי נוח לבעיה זו, אם על ידי הצבת מעלית קטנה בחלל, ואם בשימוש במעלון בתצורת כסא, המתחבר למעקה המדרגות. 

בהיותנו צעירים, לרוב איננו נותנים מספיק את הדעת על הצרכים העתידיים שיהיו לנו בהגיענו לגיל הזהב. עובדה זו אינה מתבטאת רק בחוסר תשומת הלב הראויה לחיסכון פנסיוני, אלא גם בדברים רבים אחרים. אחד מהם הוא התאמת הבית הפרטי שנבנה ועוצב לפי ראות עינינו בגיל צעיר יותר למגבלות של בני הגיל השלישי. אלמנט פשוט ובסיסי כגון גרמי מדרגות, שבגיל צעיר אנו מדלגים עליו במעט פסיעות קלות, יכול להוות מטלה של ממש כשהגוף כבר אינו כשהיה. 

בווילות או בדירות המשתרעות על פני שתי קומות, השימוש במדרגות הכרחי מכיוון שהחדרים הנחוצים לנו מתחלקים בין הקומות, ונדרש מעבר ביניהם. על מנת שלא תהפכו את הקומה העליונה לאי שומם, ישנה אפשרות להשמיש אותה על ידי הנגשתה באמצעות התקנת מעלון או מעלית ביתי. גם בבית דירות נטול מעלית ניתן להתקין אחת שכזו בהסכמת הדיירים – על אף העבודה והעלות הכרוכות בכך, זהו עדיין פתרון נוח ומהיר יותר ממציאת דירה חדשה ומעבר אליה. 

התקנת מעלון או מעלית במבנה קיים 

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום, התקנת מעלית כבר אינה מורכבת כבעבר. ישנם מוצרים רבים המציעים פתרונות בגרסאות מוקטנות יותר, דוגמת המעלונים לסוגיהם השונים. היתרון הגדול של פתרונות אלו הוא החיסכון בצורך בחדר מכונות, שאפיין את המעליות הישנות של פעם וחייב שטח רב. כיום במקומו ניתן לקבל ארון קומפקטי עם כל מערכת הפיקוד, כאשר המעלון עצמו מתחבר לשקע חשמל ביתי סטנדרטי. גם את הצורך בפיר למעלית ניתן לפתור או לחסוך כליל בדרכים שונות. ראשית, ניתן לבנות פיר חיצוני, מחוץ לפנים הבניין, בהיעדר מקום בתוכו. שנית, מעלונים קטני ממדים מחייבים מלכתחילה מידות קטנות יותר של פיר, כך שניתן למצוא דרכים נוחות לשלב אותם בבניין הקיים, ואפילו בווילה פרטית. לשימוש בבית פרטי ניתן לבחור במעלון לאדם אחד בלבד, בשטח של מטר על מטר למשל – ממדים קטנים, אך עונים בדיוק על הצורך הנדרש לאדם אחד. מעלונים אחרים מציעים פתרון המחובר למדרגות עצמן, כמושב הנוסע לאורכן עבור אדם אחד. זהו הפתרון הקטן ביותר והנוח ביותר לשילוב בבית כשאין אפשרויות אחרות – הוא עושה את העבודה בצורה נפלאה, במינימום הוצאות ושינויים במבנה.

 שינוי שעושה את ההבדל

 ישנן אפשרויות רבות בתחום, ועליכם להתייעץ עם מומחה: פנו אך ורק לחברה המתמחה בנושא מעלונים ומעליות, המציעה מוצרים ושירותים העומדים בדרישות התקן הישראלי. מומלץ להשקיע במוצר ובחברה איכותיים, שכן פתרון בעיית הנגישות באמצעות מעלון ישנה כליל את יכולות השימוש שלכם בכל חלקי הבית או ביכולת לצאת ולהיכנס לדירתכם בבניין בקלות ובנוחות, ללא הקדשת מחשבה שנייה לעניין. 

באדיבות ברילנר יצרנית מעלונים ומעליות לבתים פרטיים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הנגשת הבית בגיל הזהב
כיצד להנגיש את הבית ולהפוך אותו לידידותי לגיל הזהב
לקריאה
מה היתרונות של דשא סינטטי לבני גיל הזהב?
דשא סינטטי יכול לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים. במאמר הבא נציג את היתרונות של דשא מן הסוג הזה ונסביר מדוע הם רלוונטיים גם עבור בני גיל הזהב
לקריאה
מפסיקים לשבור את הגב עם מכונת שטיפה לרצפה
אם הגעתם לגיל הזהב וכבר קצת קשה לכם לנקות את הבית כמו שהייתם רגילים, הטכנולוגיה המתקדמת של היום באה לעזרתכם ומציעה לכם מכונות שטיפה לרצפה, שיאפשרו לכם להמשיך לשמור על הניקיון בצורה נוחה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הדרך הקלה לנקות את הרצפה.
לקריאה
התאמת החצר לגיל מבוגר
כשמגיעים לגיל מסוים, הטבע מתחיל לתת את אותותיו, זמן השהייה האפשרי בשמש מתקצר, גם ההליכה נעשית מוגבלת יותר, ואפילו התחביבים והתהליכים הקטנים של חיי היומיום מקבלים גם הם צביון אחר. בעמוד שלפניכם נדבר על התאמת החצר לגיל מבוגר, שינוים קטנים כמו התקנת פרגולות או מעקות למדרגות שיכולים לעשות הבדל גדול בנוחות החיים בגיל השלישי.
לקריאה
טיפים לניקוי הבית לגיל הזהב
ניקוי שטיחים, הסרת אבק מהרהיטים, טאטוא תדיר, שמירה על היגיינה מלאה בחדרי האמבטיה ובחדרי השירותים או בקיצור – שמירה מתמדת על ניקיון הבית – הם המפתח לחיים בריאים בגיל הזהב. הנה כל מה שצריך לדעת על הקשר בין ניקיון ובין חיים בריאים וטובים בגיל השלישי.
לקריאה
שיפוץ דירה לבני גיל הזהב
אם הגעתם לגיל הזהב והחלטתם להישאר בבית ולא לעבור לדיור מוגן, כדאי שתבצעו שיפוץ דירה מיוחד, אשר יכין אותה לצרכים החדשים שלכם. כאן תקבלו את כל המידע הנדרש לטובת שיפוץ כזה, שיהפוך את דירתכם לנגישה ומותאמת עבור בני הגיל שלישי.
לקריאה
איתור נזילות מים בדירה ישנה
יש הרבה מאוד קשישים שמתגוררים היום בדירות ישנות, פשוט כי בדירה הזאת הם מרגישים בבית. סיבה זו מובנת לגמרי, אולם חשוב לזכור שבדירות ישנות יכולות להיות גם סכנות, כשאחת הבולטות שבהן היא נזילות. במאמר זה תמצאו את כל המידע על נזילות בדירות ישנות ואת כל הדרכים לטפל בהן.
לקריאה
עולים קומה: על תופעת מצמצמי הדיור
היציאה לפנסיה, הילדים שיצאו מהבית והזמן הפנוי הן דווקא הזדמנות – הזדמנות לשינוי והנאה. זוגות רבים בשלב זה מחליטים על מכירת הבית ומעבר לדירה במגדלים, קרוב למרכז השוקק שמציע מגוון פעילויות. אבל מה לעשות עם הנכס? למכור או להשכיר? זאת השאלה. ריכזנו עבורכם כמה טיפים שכדאי לשקול בטרם מעשה
לקריאה
הופכים את הבית לבטוח עבור בני גיל הזהב
עיצוב פנים נכון מבטיח התאמה של סביבת המגורים עבור בני גיל הזהב. במאמר הבא נביא עצות לעיצוב מן הסוג הזה ונסביר כיצד משפרים את איכות חיי הקשישים ללא צורך בהוצאות מיוחדות
לקריאה
התקנת מעקות בטיחות בבית לגיל הזהב
גיל הזהב מצטייר לא מעט כסוג של ינקות שנייה בכל הקשור ליציבה ושמירה על בטיחות בבית ומחוצה לו. כמו תינוקות, גם קשישים נזקקים לא מעט לעזרים על מנת לשמור על שיווי משקלם בעת ההתניידות, בין אם בצורת אביזרי שינוע ובין אם בצורת התאמת הבית לגילם.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.