מעלון - המעלית הפרטית שלכם!

בגיל המבוגר, קשה ולא פשוט לעלות במדרגות, אנשים רבים נתקלים בקושי בהתנהלות השוטפת בתוך ביתם, כאשר הם נדרשים לעלות מהקומה הראשונה לשניה ולרדת למטה, רכישת מעלון פותרת את הבעיה. על זאת ועוד במאמר הבא
 
מעלון - המעלית הפרטית שלכם!
לעתים בית בן קומותיים הופך למעמסה בגיל מבוגר בשל השימוש התכוף במדרגות. התקנת מעלונים מציעה פתרון טכנולוגי נוח לבעיה זו, אם על ידי הצבת מעלית קטנה בחלל, ואם בשימוש במעלון בתצורת כסא, המתחבר למעקה המדרגות. 

בהיותנו צעירים, לרוב איננו נותנים מספיק את הדעת על הצרכים העתידיים שיהיו לנו בהגיענו לגיל הזהב. עובדה זו אינה מתבטאת רק בחוסר תשומת הלב הראויה לחיסכון פנסיוני, אלא גם בדברים רבים אחרים. אחד מהם הוא התאמת הבית הפרטי שנבנה ועוצב לפי ראות עינינו בגיל צעיר יותר למגבלות של בני הגיל השלישי. אלמנט פשוט ובסיסי כגון גרמי מדרגות, שבגיל צעיר אנו מדלגים עליו במעט פסיעות קלות, יכול להוות מטלה של ממש כשהגוף כבר אינו כשהיה. 

בווילות או בדירות המשתרעות על פני שתי קומות, השימוש במדרגות הכרחי מכיוון שהחדרים הנחוצים לנו מתחלקים בין הקומות, ונדרש מעבר ביניהם. על מנת שלא תהפכו את הקומה העליונה לאי שומם, ישנה אפשרות להשמיש אותה על ידי הנגשתה באמצעות התקנת מעלון או מעלית ביתי. גם בבית דירות נטול מעלית ניתן להתקין אחת שכזו בהסכמת הדיירים – על אף העבודה והעלות הכרוכות בכך, זהו עדיין פתרון נוח ומהיר יותר ממציאת דירה חדשה ומעבר אליה. 

התקנת מעלון או מעלית במבנה קיים 

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום, התקנת מעלית כבר אינה מורכבת כבעבר. ישנם מוצרים רבים המציעים פתרונות בגרסאות מוקטנות יותר, דוגמת המעלונים לסוגיהם השונים. היתרון הגדול של פתרונות אלו הוא החיסכון בצורך בחדר מכונות, שאפיין את המעליות הישנות של פעם וחייב שטח רב. כיום במקומו ניתן לקבל ארון קומפקטי עם כל מערכת הפיקוד, כאשר המעלון עצמו מתחבר לשקע חשמל ביתי סטנדרטי. גם את הצורך בפיר למעלית ניתן לפתור או לחסוך כליל בדרכים שונות. ראשית, ניתן לבנות פיר חיצוני, מחוץ לפנים הבניין, בהיעדר מקום בתוכו. שנית, מעלונים קטני ממדים מחייבים מלכתחילה מידות קטנות יותר של פיר, כך שניתן למצוא דרכים נוחות לשלב אותם בבניין הקיים, ואפילו בווילה פרטית. לשימוש בבית פרטי ניתן לבחור במעלון לאדם אחד בלבד, בשטח של מטר על מטר למשל – ממדים קטנים, אך עונים בדיוק על הצורך הנדרש לאדם אחד. מעלונים אחרים מציעים פתרון המחובר למדרגות עצמן, כמושב הנוסע לאורכן עבור אדם אחד. זהו הפתרון הקטן ביותר והנוח ביותר לשילוב בבית כשאין אפשרויות אחרות – הוא עושה את העבודה בצורה נפלאה, במינימום הוצאות ושינויים במבנה.

 שינוי שעושה את ההבדל

 ישנן אפשרויות רבות בתחום, ועליכם להתייעץ עם מומחה: פנו אך ורק לחברה המתמחה בנושא מעלונים ומעליות, המציעה מוצרים ושירותים העומדים בדרישות התקן הישראלי. מומלץ להשקיע במוצר ובחברה איכותיים, שכן פתרון בעיית הנגישות באמצעות מעלון ישנה כליל את יכולות השימוש שלכם בכל חלקי הבית או ביכולת לצאת ולהיכנס לדירתכם בבניין בקלות ובנוחות, ללא הקדשת מחשבה שנייה לעניין. 

באדיבות ברילנר יצרנית מעלונים ומעליות לבתים פרטיים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הדברה בבתים של אנשים מבוגרים
אנשים מבוגרים סבלים בדרך כלל ממצב של מערכת חיסון ירודה. זה קורה בדרך כלל עם הגיל ואין הרבה מה לעשות נגד זה, פרט להשתדלות שלא להידבק במחלות. מכיוון שכאשר מבצעים הדברה משתמשים בחלק מהמקרים בחומרים כימיים שעלולים לפגוע בבריאותם של אנשים שמערכת החיסון שלהם חלשה, הרי שחשוב מאוד לוודא באיזה חומר משתמש המדביר לצורך ביצוע העבודה.
לקריאה
הגורמים החשובים ביותר בבחירת מסגרת מתאימה לקשישים
ההורים חשובים עבור כולנו, והשלב המורכב בחייהם, כאשר הם לא מסוגלים יותר לדאוג לעצמם באופן עצמאי לגמרי – הוא שלב קשה עבור כל אחד ומדובר בהתמודדות בפני עצמה
לקריאה
מי יכול לתת לכם שירות עד הבית?
ככל שאנו מתבגרים היציאה מהבית הופכת לעיתים לקשה יותר. בכדי שלא תצטרכו לדחות ולדחות את הסידורים שלכם, ריכזנו עבורכם רשימת שירותים שניתן לקבל גם עד הבית. כדאי לדעת!
לקריאה
כיצד לבחור עוזרת בית אמינה ומקצועית בגיל מבוגר?
עוזרת הבית שתעסיקו חייבת להיות אמינה ומקצועית, על מנת להימנע מאי נעימויות
לקריאה
מטבחי חוץ לחיים טובים
הגעתם לגיל השלישי? זה הזמן לדאוג לגינה ולשדרג אותה עם מטבחי חוץ. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הפתרון המושלם עבור מבוגרים עם זמן פנוי בגיל הזהב
לקריאה
טכנולוגיה נגישה לאנשים מבוגרים
אמצעים טכנולוגיים העומדים לרשותנו מאפשרים הנגשה אידיאלית עבור בני גיל הזהב. מתריס חשמלי ועד אתרי אינטרנט: הנה כל מה שצריך לדעת על הדור הבא של אביזרים למבוגרים
לקריאה
החשיבות בביצוע איטום גגות עבור מבנים ישנים
אנשים רבים שמגיעים לגיל מתקדם, בוחרים באופן טבעי להישאר במקום שבו הם גרו רוב חייהם. הדבר מוביל לכך שלא מעט אנשים בגילאי 70 ו-80, מתגוררים במבנים שהם ישנים למדי, ואף לא עברו שיפוץ ב-20 השנים האחרונות.
לקריאה
התמודדות עם בדידות בגיל השלישי
הבדידות היא אחת הבעיות המוכרות של הגיל השלישי. כדי להפיג אותה אפשר לאמץ בעלי חיים, ליהנות מיתרונות בריאותיים רבים וגם לבלות עם חברי אמת שלא דורשים יותר מתשומת לב ואולי קצת ציוד לכלבים וחתולים.
לקריאה
בית בטוח בגיל הזהב
אלו מערכות תוכלו להתקין בבית הוריכם על מנת להבטיח את בטיחותם?
לקריאה
קרינה ממוצרי חשמל - איך זה משפיע על מבוגרים?
כולנו מכירים את ההשלכות של קרינה אלקטרומגנטית, אך רק מעטים מבינים את ההשפעה שלה על איכות החיים בגיל הזהב ואת הצורך בהתייעצות עם חשמלאי. הנה כל מה שצריך לדעת כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.