forums

מעלון - המעלית הפרטית שלכם!

בגיל המבוגר, קשה ולא פשוט לעלות במדרגות, אנשים רבים נתקלים בקושי בהתנהלות השוטפת בתוך ביתם, כאשר הם נדרשים לעלות מהקומה הראשונה לשניה ולרדת למטה, רכישת מעלון פותרת את הבעיה. על זאת ועוד במאמר הבא
 
מעלון - המעלית הפרטית שלכם!
לעתים בית בן קומותיים הופך למעמסה בגיל מבוגר בשל השימוש התכוף במדרגות. התקנת מעלונים מציעה פתרון טכנולוגי נוח לבעיה זו, אם על ידי הצבת מעלית קטנה בחלל, ואם בשימוש במעלון בתצורת כסא, המתחבר למעקה המדרגות. 

בהיותנו צעירים, לרוב איננו נותנים מספיק את הדעת על הצרכים העתידיים שיהיו לנו בהגיענו לגיל הזהב. עובדה זו אינה מתבטאת רק בחוסר תשומת הלב הראויה לחיסכון פנסיוני, אלא גם בדברים רבים אחרים. אחד מהם הוא התאמת הבית הפרטי שנבנה ועוצב לפי ראות עינינו בגיל צעיר יותר למגבלות של בני הגיל השלישי. אלמנט פשוט ובסיסי כגון גרמי מדרגות, שבגיל צעיר אנו מדלגים עליו במעט פסיעות קלות, יכול להוות מטלה של ממש כשהגוף כבר אינו כשהיה. 

בווילות או בדירות המשתרעות על פני שתי קומות, השימוש במדרגות הכרחי מכיוון שהחדרים הנחוצים לנו מתחלקים בין הקומות, ונדרש מעבר ביניהם. על מנת שלא תהפכו את הקומה העליונה לאי שומם, ישנה אפשרות להשמיש אותה על ידי הנגשתה באמצעות התקנת מעלון או מעלית ביתי. גם בבית דירות נטול מעלית ניתן להתקין אחת שכזו בהסכמת הדיירים – על אף העבודה והעלות הכרוכות בכך, זהו עדיין פתרון נוח ומהיר יותר ממציאת דירה חדשה ומעבר אליה. 

התקנת מעלון או מעלית במבנה קיים 

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום, התקנת מעלית כבר אינה מורכבת כבעבר. ישנם מוצרים רבים המציעים פתרונות בגרסאות מוקטנות יותר, דוגמת המעלונים לסוגיהם השונים. היתרון הגדול של פתרונות אלו הוא החיסכון בצורך בחדר מכונות, שאפיין את המעליות הישנות של פעם וחייב שטח רב. כיום במקומו ניתן לקבל ארון קומפקטי עם כל מערכת הפיקוד, כאשר המעלון עצמו מתחבר לשקע חשמל ביתי סטנדרטי. גם את הצורך בפיר למעלית ניתן לפתור או לחסוך כליל בדרכים שונות. ראשית, ניתן לבנות פיר חיצוני, מחוץ לפנים הבניין, בהיעדר מקום בתוכו. שנית, מעלונים קטני ממדים מחייבים מלכתחילה מידות קטנות יותר של פיר, כך שניתן למצוא דרכים נוחות לשלב אותם בבניין הקיים, ואפילו בווילה פרטית. לשימוש בבית פרטי ניתן לבחור במעלון לאדם אחד בלבד, בשטח של מטר על מטר למשל – ממדים קטנים, אך עונים בדיוק על הצורך הנדרש לאדם אחד. מעלונים אחרים מציעים פתרון המחובר למדרגות עצמן, כמושב הנוסע לאורכן עבור אדם אחד. זהו הפתרון הקטן ביותר והנוח ביותר לשילוב בבית כשאין אפשרויות אחרות – הוא עושה את העבודה בצורה נפלאה, במינימום הוצאות ושינויים במבנה.

 שינוי שעושה את ההבדל

 ישנן אפשרויות רבות בתחום, ועליכם להתייעץ עם מומחה: פנו אך ורק לחברה המתמחה בנושא מעלונים ומעליות, המציעה מוצרים ושירותים העומדים בדרישות התקן הישראלי. מומלץ להשקיע במוצר ובחברה איכותיים, שכן פתרון בעיית הנגישות באמצעות מעלון ישנה כליל את יכולות השימוש שלכם בכל חלקי הבית או ביכולת לצאת ולהיכנס לדירתכם בבניין בקלות ובנוחות, ללא הקדשת מחשבה שנייה לעניין. 

באדיבות ברילנר יצרנית מעלונים ומעליות לבתים פרטיים.



 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
אמצעי חימום לחורף לגיל השלישי
לגיל השלישי אין הגדרה אחת. נהוג להתייחס ליציאה לגמלאות כאבן דרך משמעותית בהגדרה זו. הגיל השלישי מוגדר כגיל בו אדם עבר את גיל שישים, ילדיו עזבו את הבית ולאט לאט מתהווים שינויים באורחות חייו.
לקריאה
כך תחסכו בהוצאות חימום הבית או מדוע כדאי להשקיע במערכת חימום תת רצפתי?
מדוע כדאי להשקיע במערכת חימום תת רצפתי? פשוט מאוד - זוהי מערכת מתקדמת המאפשרת לנו לצמצם באופן ניכר את עלויות חימום הבית
לקריאה
מעבר מדיור מוגן חזרה אל העצמאות
כשאנחנו חושבים על מעבר בגיל מבוגר, אנחנו חושבים בדרך כלל על מעבר לדיור מוגן או לבית אבות. עם זאת, כיום ישנם גם מקרים בהם המעבר מתרחש בכיוון ההפוך – חזרה הביתה או אל בית הילדים, מהדיור המוגן אל העצמאות. חשוב לדעת איך לעשות זאת נכון.
לקריאה
איך לעבור את עונות המעבר בשלום
עם הגיל, גופנו אינו מגיב כפי שהיה מגיב בעבר. המערכת החיסונית מאבדת מיעילותה, העצמות מאבדות מחוזקן, המפרקים אינם גמישים כמו שכבר היו וחלקנו לצערנו הרב מאבדים את החדות. עונות המעבר יכולות להיות בעיה לא קטנה בגיל השלישי.
לקריאה
התאמת המקלחון לבני גיל הזהב
בני הגיל השלישי אשר מעוניינים להמשיך ולהתגורר בביתם צריכים להתאים אותו אליהם מכל הבחינות, היות וגם הפרעה אחת עלולה למנוע מהם להיות מסוגלים להתגורר בבית זה.
לקריאה
מתחדשים במטבח כפרי גם בגיל השלישי
להתחדש זה תמיד כיף ואין שום סיבה שגם בגיל מתקדם לא נהנה משינויים מרעננים בחיים. אחד מהחידושים שרבים אוהבים לעשות במיוחד בגיל השלישי הוא רכישת מטבח חדש לבית. חידוש שיעניק תחושה טובה גם לנשמה וגם לאהבה שבבישול והאפייה. רגע לפני שיוצאים להתחדש במטבח אישי, הכירו את המטבח הכפרי.
לקריאה
זוג מבוגר? במה תעדיפו להשתמש - בדוד שמש או דוד חשמל?
החיים הביתיים של זוג מבוגר צריכים להיות הנוחים והפשוטים ביותר עבורם
לקריאה
כיצד לשמור על ניקיון הדירה בגיל השלישי
אחד הדברים החשובים ביותר בגיל השלישי הוא להצליח לשמור על אורח חיים נוח ונעים. על מנת להקפיד על זה נדרש האדם המבוגר להתאים את ביתו לצרכים ולמגבלות הפיזיות שלו. כדי שיוכל להמשיך להתקיים בדירה בין אם בעזרה סיעודית או ללא הוא יצטרך בין היתר להיעזר בשירותי ניקיון.
לקריאה
מדוע במעבר לבית אבות חדש יש צורך בהמלצת בדק בית?
מעבר לבית אבות חדש הוא מרגש, אך צריך להתבצע לאחר שקבלנו המצלמה של בדק בית על הליקויים השונים שעלולים להיות בבית אבות.
לקריאה
התאמת חדר השינה לצורכי הגיל השלישי
חדר השינה הוא חדר בו מבלים חלק נכבד משעות היממה. לכן, ישנה חשיבות גבוהה להתאימו לצרכיהם השונים של דייריו. בגיל השלישי ישנן מספר דרכים שונות לעשות זאת, רצוי לבחור את הדרך המתאימה ביותר עבור כל דייר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.