forums

מעלון - המעלית הפרטית שלכם!

בגיל המבוגר, קשה ולא פשוט לעלות במדרגות, אנשים רבים נתקלים בקושי בהתנהלות השוטפת בתוך ביתם, כאשר הם נדרשים לעלות מהקומה הראשונה לשניה ולרדת למטה, רכישת מעלון פותרת את הבעיה. על זאת ועוד במאמר הבא
 
מעלון - המעלית הפרטית שלכם!
לעתים בית בן קומותיים הופך למעמסה בגיל מבוגר בשל השימוש התכוף במדרגות. התקנת מעלונים מציעה פתרון טכנולוגי נוח לבעיה זו, אם על ידי הצבת מעלית קטנה בחלל, ואם בשימוש במעלון בתצורת כסא, המתחבר למעקה המדרגות. 

בהיותנו צעירים, לרוב איננו נותנים מספיק את הדעת על הצרכים העתידיים שיהיו לנו בהגיענו לגיל הזהב. עובדה זו אינה מתבטאת רק בחוסר תשומת הלב הראויה לחיסכון פנסיוני, אלא גם בדברים רבים אחרים. אחד מהם הוא התאמת הבית הפרטי שנבנה ועוצב לפי ראות עינינו בגיל צעיר יותר למגבלות של בני הגיל השלישי. אלמנט פשוט ובסיסי כגון גרמי מדרגות, שבגיל צעיר אנו מדלגים עליו במעט פסיעות קלות, יכול להוות מטלה של ממש כשהגוף כבר אינו כשהיה. 

בווילות או בדירות המשתרעות על פני שתי קומות, השימוש במדרגות הכרחי מכיוון שהחדרים הנחוצים לנו מתחלקים בין הקומות, ונדרש מעבר ביניהם. על מנת שלא תהפכו את הקומה העליונה לאי שומם, ישנה אפשרות להשמיש אותה על ידי הנגשתה באמצעות התקנת מעלון או מעלית ביתי. גם בבית דירות נטול מעלית ניתן להתקין אחת שכזו בהסכמת הדיירים – על אף העבודה והעלות הכרוכות בכך, זהו עדיין פתרון נוח ומהיר יותר ממציאת דירה חדשה ומעבר אליה. 

התקנת מעלון או מעלית במבנה קיים 

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום, התקנת מעלית כבר אינה מורכבת כבעבר. ישנם מוצרים רבים המציעים פתרונות בגרסאות מוקטנות יותר, דוגמת המעלונים לסוגיהם השונים. היתרון הגדול של פתרונות אלו הוא החיסכון בצורך בחדר מכונות, שאפיין את המעליות הישנות של פעם וחייב שטח רב. כיום במקומו ניתן לקבל ארון קומפקטי עם כל מערכת הפיקוד, כאשר המעלון עצמו מתחבר לשקע חשמל ביתי סטנדרטי. גם את הצורך בפיר למעלית ניתן לפתור או לחסוך כליל בדרכים שונות. ראשית, ניתן לבנות פיר חיצוני, מחוץ לפנים הבניין, בהיעדר מקום בתוכו. שנית, מעלונים קטני ממדים מחייבים מלכתחילה מידות קטנות יותר של פיר, כך שניתן למצוא דרכים נוחות לשלב אותם בבניין הקיים, ואפילו בווילה פרטית. לשימוש בבית פרטי ניתן לבחור במעלון לאדם אחד בלבד, בשטח של מטר על מטר למשל – ממדים קטנים, אך עונים בדיוק על הצורך הנדרש לאדם אחד. מעלונים אחרים מציעים פתרון המחובר למדרגות עצמן, כמושב הנוסע לאורכן עבור אדם אחד. זהו הפתרון הקטן ביותר והנוח ביותר לשילוב בבית כשאין אפשרויות אחרות – הוא עושה את העבודה בצורה נפלאה, במינימום הוצאות ושינויים במבנה.

 שינוי שעושה את ההבדל

 ישנן אפשרויות רבות בתחום, ועליכם להתייעץ עם מומחה: פנו אך ורק לחברה המתמחה בנושא מעלונים ומעליות, המציעה מוצרים ושירותים העומדים בדרישות התקן הישראלי. מומלץ להשקיע במוצר ובחברה איכותיים, שכן פתרון בעיית הנגישות באמצעות מעלון ישנה כליל את יכולות השימוש שלכם בכל חלקי הבית או ביכולת לצאת ולהיכנס לדירתכם בבניין בקלות ובנוחות, ללא הקדשת מחשבה שנייה לעניין. 

באדיבות ברילנר יצרנית מעלונים ומעליות לבתים פרטיים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
טיפים מובילים לפני חיפוש בית למכירה במכמורת
היישוב מכמורת הוא אחד היישובים היפים ביותר בישראל. היישוב ממוקם בעמק חפר, על חופו של הים התיכון, הוא נמצא צפונית לנתניה, סמוך לנחל אלכסנדר. היישוב אשר הוקם בשנת 1945, מכיל בתי מגורים פרטיים וכן את בית הספר "מבואות ים". כמו כן הוא כולל את שמורת הטבע הגדולה במרכז הארץ, פארק השרון, אכסניית נוער פופולארית, ומועדוני שייט.
לקריאה
האם ישנו ערוץ טלוויזיה ייעודי לגיל השלישי?
אתם מרגישים שהתכנים הטלוויזיוניים הרגילים לא מתאימים לכם? אתם מחפשים ערוצים יותר ספציפיים שמהם תוכלו ליהנות? כנסו למאמר ותקראו איפה ניתן למצוא וליהנות מהם
לקריאה
חשיבות התקנת מערכות אזעקה בגיל השלישי
בגיל השלישי ישנה חשיבות גדולה במיוחד לפתרונות שמאפשרים לשמור על ביטחון אישי בבית. משום כך, מערכות אזעקה ביתיות הופכות לחשובות במיוחד בבית שלנו, וחשוב להתקין מערכת איכותית בצורה נכונה.
לקריאה
הצורך במעלית בגיל השלישי
מעליות הן כלי חשוב לניידות בגיל השלישי. גם אנשים שרוב חייהם היו עולים מדרגות ברגל מרגישים את החשיבות של המעלית כאשר הם מגיעים לגיל זקנה. המעלית עוזרת לנו בזמן בחיינו שבו המדרגות הופכות לתלולות יותר.
לקריאה
בית בטוח הוא בית ממוגן
אחד האתגרים המשמעותיים ביותר עבור קשישים רבים הוא אתגר מיגון הבית – ורק כאשר ממגנים את הבית בצורה הטובה ביותר אפשר להיות בטוחים שמדובר בבית בטוח.
לקריאה
איך מעלון ביתי יקל על שגרת חיינו?
מעלון המדרגות הוא מכשיר איכותי שהופך את אחת הפעולות הבסיסיות ביותר הנחוצות לנו בבית – עלייה וירידה במדרגות – לפעולה פשוטה ביותר. נבין בדיוק מהי יעילות מכשיר זה עבורכם.
לקריאה
בני גיל הזהב? כך תמצאו מנעולן בתל אביב במהירות
תל אביב הפכה להיות בשנים האחרונות עיר של צעירים, אשר לעיתים בני גיל הזהב מתקשים להסתדר בה. מציאה מהירה של מנעולן בתל אביב תאפשר לכם לחזור במהירות לשגרה, תוך הפרעה מינימלית.
לקריאה
כך תבחרו מזרן אורתופדי שיתאים לכם
מה בין שינה טובה למזרן איכותי.
לקריאה
הזמן לשינוי בעיצוב הבית: גיל הזהב
גיל הזהב הינו שלב ייחודי בחיינו. לראשונה, איננו צריכים להעסיק את עצמנו באופן שוטף בנושאי הפרנסה, הילדים כבר גדולים, ואנו יכולים להשקיע את עצמנו במה שנרצה. שינוי מרענן בעיצוב הבית יכול להיות השקעה מושלמת.
לקריאה
דגשים לרכישת ספות לבני הגיל השלישי
עם המגוון העצום הקיים בתחום הספות קשה לקחת החלטה על הספה האיכותית והטובה ביותר לכם. כשאתם בוחרים ספה יש להתחשב בלא מעט דברים, לפרטים נוספים – היכנסו לקרוא.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.