forums

מעלון - המעלית הפרטית שלכם!

בגיל המבוגר, קשה ולא פשוט לעלות במדרגות, אנשים רבים נתקלים בקושי בהתנהלות השוטפת בתוך ביתם, כאשר הם נדרשים לעלות מהקומה הראשונה לשניה ולרדת למטה, רכישת מעלון פותרת את הבעיה. על זאת ועוד במאמר הבא
 
מעלון - המעלית הפרטית שלכם!
לעתים בית בן קומותיים הופך למעמסה בגיל מבוגר בשל השימוש התכוף במדרגות. התקנת מעלונים מציעה פתרון טכנולוגי נוח לבעיה זו, אם על ידי הצבת מעלית קטנה בחלל, ואם בשימוש במעלון בתצורת כסא, המתחבר למעקה המדרגות. 

בהיותנו צעירים, לרוב איננו נותנים מספיק את הדעת על הצרכים העתידיים שיהיו לנו בהגיענו לגיל הזהב. עובדה זו אינה מתבטאת רק בחוסר תשומת הלב הראויה לחיסכון פנסיוני, אלא גם בדברים רבים אחרים. אחד מהם הוא התאמת הבית הפרטי שנבנה ועוצב לפי ראות עינינו בגיל צעיר יותר למגבלות של בני הגיל השלישי. אלמנט פשוט ובסיסי כגון גרמי מדרגות, שבגיל צעיר אנו מדלגים עליו במעט פסיעות קלות, יכול להוות מטלה של ממש כשהגוף כבר אינו כשהיה. 

בווילות או בדירות המשתרעות על פני שתי קומות, השימוש במדרגות הכרחי מכיוון שהחדרים הנחוצים לנו מתחלקים בין הקומות, ונדרש מעבר ביניהם. על מנת שלא תהפכו את הקומה העליונה לאי שומם, ישנה אפשרות להשמיש אותה על ידי הנגשתה באמצעות התקנת מעלון או מעלית ביתי. גם בבית דירות נטול מעלית ניתן להתקין אחת שכזו בהסכמת הדיירים – על אף העבודה והעלות הכרוכות בכך, זהו עדיין פתרון נוח ומהיר יותר ממציאת דירה חדשה ומעבר אליה. 

התקנת מעלון או מעלית במבנה קיים 

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום, התקנת מעלית כבר אינה מורכבת כבעבר. ישנם מוצרים רבים המציעים פתרונות בגרסאות מוקטנות יותר, דוגמת המעלונים לסוגיהם השונים. היתרון הגדול של פתרונות אלו הוא החיסכון בצורך בחדר מכונות, שאפיין את המעליות הישנות של פעם וחייב שטח רב. כיום במקומו ניתן לקבל ארון קומפקטי עם כל מערכת הפיקוד, כאשר המעלון עצמו מתחבר לשקע חשמל ביתי סטנדרטי. גם את הצורך בפיר למעלית ניתן לפתור או לחסוך כליל בדרכים שונות. ראשית, ניתן לבנות פיר חיצוני, מחוץ לפנים הבניין, בהיעדר מקום בתוכו. שנית, מעלונים קטני ממדים מחייבים מלכתחילה מידות קטנות יותר של פיר, כך שניתן למצוא דרכים נוחות לשלב אותם בבניין הקיים, ואפילו בווילה פרטית. לשימוש בבית פרטי ניתן לבחור במעלון לאדם אחד בלבד, בשטח של מטר על מטר למשל – ממדים קטנים, אך עונים בדיוק על הצורך הנדרש לאדם אחד. מעלונים אחרים מציעים פתרון המחובר למדרגות עצמן, כמושב הנוסע לאורכן עבור אדם אחד. זהו הפתרון הקטן ביותר והנוח ביותר לשילוב בבית כשאין אפשרויות אחרות – הוא עושה את העבודה בצורה נפלאה, במינימום הוצאות ושינויים במבנה.

 שינוי שעושה את ההבדל

 ישנן אפשרויות רבות בתחום, ועליכם להתייעץ עם מומחה: פנו אך ורק לחברה המתמחה בנושא מעלונים ומעליות, המציעה מוצרים ושירותים העומדים בדרישות התקן הישראלי. מומלץ להשקיע במוצר ובחברה איכותיים, שכן פתרון בעיית הנגישות באמצעות מעלון ישנה כליל את יכולות השימוש שלכם בכל חלקי הבית או ביכולת לצאת ולהיכנס לדירתכם בבניין בקלות ובנוחות, ללא הקדשת מחשבה שנייה לעניין. 

באדיבות ברילנר יצרנית מעלונים ומעליות לבתים פרטיים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הזמן לשינוי בעיצוב הבית: גיל הזהב
גיל הזהב הינו שלב ייחודי בחיינו. לראשונה, איננו צריכים להעסיק את עצמנו באופן שוטף בנושאי הפרנסה, הילדים כבר גדולים, ואנו יכולים להשקיע את עצמנו במה שנרצה. שינוי מרענן בעיצוב הבית יכול להיות השקעה מושלמת.
לקריאה
דגשים לרכישת ספות לבני הגיל השלישי
עם המגוון העצום הקיים בתחום הספות קשה לקחת החלטה על הספה האיכותית והטובה ביותר לכם. כשאתם בוחרים ספה יש להתחשב בלא מעט דברים, לפרטים נוספים – היכנסו לקרוא.
לקריאה
יתרונותיו של שער חשמלי לאוכלוסיית הגיל השלישי
לאחרונה יותר ויותר בתים הופכים להיות "בתים חכמים". מדובר בבתים אשר הטכנולוגיה מעורבת כמעט בכל אספקט שלהם. בבתים הללו יוצבו מערכים שונים אשר יתופעלו באמצעים חשמליים במקום ידניים.
לקריאה
היערכות למצב חירום בגיל מבוגר
החיים בישראל אינם קלים, והמציאות הביטחונית שלנו מאלצת אותנו להיות מוכנים לכל דבר. קיימות מעט מאוד מדינות מפותחות אשר אזרחיהן מתבקשים להיות מוכנים תמיד לאירועי חירום – מתקפת טילים, רעידות אדמה וכדומה. אך זו המציאות בישראל ועלינו לשתף פעולה עם הוראות פיקוד העורף.
לקריאה
התאמת הבית לחורף בגיל מבוגר
החורף מביא איתו גשמי ברכה, אבל יכול גם להביא איתו הרבה מאוד מחלות ובעיות, בעיקר אם מדובר בבית שבו מתגורר אדם מבוגר. כאן תמצאו מידע אודות המפגעים השונים של החורף, ואת כל הדרכים הנכונות להתמודד איתם.
לקריאה
לעת זקנה: פנטהאוז או בית פרטי?
מבוגרים שמתלבטים לגבי פתרון מגורים לעת זקנה צריכים לקחת בחשבון את היתרונות של פנטהאוז או בית פרטי. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של כל אחת מהאפשרויות.
לקריאה
לחדש את הגינה עם ריהוט גן מעץ - גם בגיל השלישי
חידוש הגינה בעזרת רהיטי גן משובחים ואיכותיים יכול לגרום לשינוי אווירה בבית או בגינה ולהכניס אור חדש לחייכם. ריהוט גן זהו תחום רחב מאוד הכולל אין ספור מוצרים, רהיטים ואביזרים שגם מעצבים את ביתכם מחדש וגם מאפשרים לכם להנות מנוחות מירבית.
לקריאה
התאמת מערכות אינטרקום לבני הגיל השלישי
עם התפתחות הטכנלוגיה חלה התפתחות משמעותית במערכות האינטרקום, חלק מהמערכות מגיעות עם מצלמה או חיבור לסלולאר, חלקם מכילים אלמנטים של תאורה המקלים על בני הגיל השלישי. לפרטים נוספים, היכנסו לקרוא.
לקריאה
השוואת מחירים של מוצרים לגיל הזהב
אומרים שהחיים מתחילים בגיל חמישים, יש כאלה שיטענו שהחיים מתחילים בגיל 60 אפילו, מה שבטוח הוא שגיל הזהב של היום זה לא גיל הזהב של פעם
לקריאה
כיצד נשמור על הכספת שלנו בצורה הטובה ביותר?
בני הגיל השלישי חשופים לפגיעות וגניבות. על מנת למנוע נזקים כדאי להשתמש בפתרונות מיגון מתקדמים וגם להקפיד על תחזוקה נכונה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.