מעלון - המעלית הפרטית שלכם!

בגיל המבוגר, קשה ולא פשוט לעלות במדרגות, אנשים רבים נתקלים בקושי בהתנהלות השוטפת בתוך ביתם, כאשר הם נדרשים לעלות מהקומה הראשונה לשניה ולרדת למטה, רכישת מעלון פותרת את הבעיה. על זאת ועוד במאמר הבא
 
מעלון - המעלית הפרטית שלכם!
לעתים בית בן קומותיים הופך למעמסה בגיל מבוגר בשל השימוש התכוף במדרגות. התקנת מעלונים מציעה פתרון טכנולוגי נוח לבעיה זו, אם על ידי הצבת מעלית קטנה בחלל, ואם בשימוש במעלון בתצורת כסא, המתחבר למעקה המדרגות. 

בהיותנו צעירים, לרוב איננו נותנים מספיק את הדעת על הצרכים העתידיים שיהיו לנו בהגיענו לגיל הזהב. עובדה זו אינה מתבטאת רק בחוסר תשומת הלב הראויה לחיסכון פנסיוני, אלא גם בדברים רבים אחרים. אחד מהם הוא התאמת הבית הפרטי שנבנה ועוצב לפי ראות עינינו בגיל צעיר יותר למגבלות של בני הגיל השלישי. אלמנט פשוט ובסיסי כגון גרמי מדרגות, שבגיל צעיר אנו מדלגים עליו במעט פסיעות קלות, יכול להוות מטלה של ממש כשהגוף כבר אינו כשהיה. 

בווילות או בדירות המשתרעות על פני שתי קומות, השימוש במדרגות הכרחי מכיוון שהחדרים הנחוצים לנו מתחלקים בין הקומות, ונדרש מעבר ביניהם. על מנת שלא תהפכו את הקומה העליונה לאי שומם, ישנה אפשרות להשמיש אותה על ידי הנגשתה באמצעות התקנת מעלון או מעלית ביתי. גם בבית דירות נטול מעלית ניתן להתקין אחת שכזו בהסכמת הדיירים – על אף העבודה והעלות הכרוכות בכך, זהו עדיין פתרון נוח ומהיר יותר ממציאת דירה חדשה ומעבר אליה. 

התקנת מעלון או מעלית במבנה קיים 

בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום, התקנת מעלית כבר אינה מורכבת כבעבר. ישנם מוצרים רבים המציעים פתרונות בגרסאות מוקטנות יותר, דוגמת המעלונים לסוגיהם השונים. היתרון הגדול של פתרונות אלו הוא החיסכון בצורך בחדר מכונות, שאפיין את המעליות הישנות של פעם וחייב שטח רב. כיום במקומו ניתן לקבל ארון קומפקטי עם כל מערכת הפיקוד, כאשר המעלון עצמו מתחבר לשקע חשמל ביתי סטנדרטי. גם את הצורך בפיר למעלית ניתן לפתור או לחסוך כליל בדרכים שונות. ראשית, ניתן לבנות פיר חיצוני, מחוץ לפנים הבניין, בהיעדר מקום בתוכו. שנית, מעלונים קטני ממדים מחייבים מלכתחילה מידות קטנות יותר של פיר, כך שניתן למצוא דרכים נוחות לשלב אותם בבניין הקיים, ואפילו בווילה פרטית. לשימוש בבית פרטי ניתן לבחור במעלון לאדם אחד בלבד, בשטח של מטר על מטר למשל – ממדים קטנים, אך עונים בדיוק על הצורך הנדרש לאדם אחד. מעלונים אחרים מציעים פתרון המחובר למדרגות עצמן, כמושב הנוסע לאורכן עבור אדם אחד. זהו הפתרון הקטן ביותר והנוח ביותר לשילוב בבית כשאין אפשרויות אחרות – הוא עושה את העבודה בצורה נפלאה, במינימום הוצאות ושינויים במבנה.

 שינוי שעושה את ההבדל

 ישנן אפשרויות רבות בתחום, ועליכם להתייעץ עם מומחה: פנו אך ורק לחברה המתמחה בנושא מעלונים ומעליות, המציעה מוצרים ושירותים העומדים בדרישות התקן הישראלי. מומלץ להשקיע במוצר ובחברה איכותיים, שכן פתרון בעיית הנגישות באמצעות מעלון ישנה כליל את יכולות השימוש שלכם בכל חלקי הבית או ביכולת לצאת ולהיכנס לדירתכם בבניין בקלות ובנוחות, ללא הקדשת מחשבה שנייה לעניין. 

באדיבות ברילנר יצרנית מעלונים ומעליות לבתים פרטיים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הופכים את הבית לבטוח עבור בני גיל הזהב
עיצוב פנים נכון מבטיח התאמה של סביבת המגורים עבור בני גיל הזהב. במאמר הבא נביא עצות לעיצוב מן הסוג הזה ונסביר כיצד משפרים את איכות חיי הקשישים ללא צורך בהוצאות מיוחדות
לקריאה
התקנת מעקות בטיחות בבית לגיל הזהב
גיל הזהב מצטייר לא מעט כסוג של ינקות שנייה בכל הקשור ליציבה ושמירה על בטיחות בבית ומחוצה לו. כמו תינוקות, גם קשישים נזקקים לא מעט לעזרים על מנת לשמור על שיווי משקלם בעת ההתניידות, בין אם בצורת אביזרי שינוע ובין אם בצורת התאמת הבית לגילם.
לקריאה
לא להחליק ולא להיפצע
בהגיענו לגיל השלישי עלינו לשמור על עצמנו ובריאותנו בצורה יותר קפדנית ממה שהיינו שומרים עליה בשנות צעירותנו. הסכנה לבריאות יכולה להיות בכל מקום ולהופיע כל רגע, לכן על אנשי הגיל השלישי להיות מוכנים ולמגן את הדברים האפשריים, גם אם מדובר במקלחונים שבבית.
לקריאה
אבטחת הבית לגיל השלישי
בעולם מושלם הטקסט שאתם קוראים עכשיו לא צריך היה להיכתב, אך כפי שבוודאי אין צורך לספר לכם, העולם שבו אנו חיים רחוק מלהיות מושלם. מדי יום זועקות אלינו כותרות העיתונים ומדווחות על עוד קשיש שנשדד על ידי אדם שהכיר או על עוד קשישה שהותקפה בביתה. אם אתם לא מעוניינים להצטרף לסטטיסטיקה הטראגית הזו, הגיע הזמן להתעניין בנושא של אבטחת הבית.
לקריאה
ללכת על בטוח - הכל על רצפות מונעות החלקה
בגיל מתקדם, אחת הסכנות המרכזיות היא איבוד שיווי המשקל. זה נושא חשוב שאסור להקל בו ראש, משום שההשפעה שלו על הגוף היא קריטית
לקריאה
סעיפים שיש להיזהר מהם בחוזה השכרה או מכירה
הנה כמה מהסעיפים המסוכנים והפרטים שיש לתת להם תשומת לב מיוחדת בעת חתימה על חוזה שכירות / מכירת דירה. במאמר תמצאו טיפים גם לבעל הדירה היוצא וגם לדייר הנכנס
לקריאה
על החשיבות של לחצן מצוקה בהישג היד בגיל הזהב
בגילאי הזהב ישנה חשיבות גדולה להתקנת לחצן מצוקה בהישג יד.
לקריאה
שירותי מוקד שמירה עבור אנשים מבוגרים
שירותי שמירה מקצועיים עבור גיל הזהב היא חשובה מאוד. מדוע? הכנסו וקראו!
לקריאה
מנעולים לאבטחת הבית בגיל השלישי
בגיל השלישי חשוב במיוחד להקפיד על מנעולים חזקים ומאובטחים לבית
לקריאה
כללים לחימום בטיחותי של הבית
כיצד נחמם את ביתנו בעונת החורף מבלי להסתכן.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.