forums

איך בוחרים חברת סיעוד?

כיצד לבחור מבין כל החברות הקיימות את הטובה ביותר?
 
איך בוחרים חברת סיעוד?
עם העלייה בתוחלת החיים, הגוף נחלש, הסיכוי למחלות עולה וקיים צורך בעזרה צמודה, אפילו בשביל לבצע את הפעולה הפשוטה ביותר. על מנת לקבל את העזרה הזו, יש צורך לפנות לחברת סיעוד. כיצד לבחור מבין כל החברות הקיימות את הטובה ביותר? במאמר זה ניתן לכם טיפים בנושא.

מרבית הקשישים דוחים ככל הניתן קבלת סיוע מכל סוג שהוא, כי הם אינם מוכנים בשום פנים ואופן לוותר על עצמאותם. לרוב, מדובר באנשים שחושבים שקבלת עזרה פוגעת בכבודם והם אינם מעוניינים להפוך לנטל. פעמים רבות, רק כאשר הם כבר מתקשים לתפקד ולבצע פעולות שגרתיות ויומיומיות, הם מבינים שהם חייבים למצוא פתרון. 

אם גם הוריכם הגיעו לאחרונה למסקנה שהם זקוקים לעזרה, אחת האופציות הטובות שבה תוכלו לבחור עבורם היא חברת סיעוד. עם זאת, כאשר תפתחו ספר טלפונים כדי לאתר חברה כזו, סביר מאוד להניח שתמצאו רשימה ארוכה של נותני שירות. בדיוק בשל סיבה זו, ליקטנו עבורכם כמה עצות אשר יסייעו לכם לאתר את חברת הסיעוד הטובה ביותר. 

כללי אצבע לבחירת חברת סיעוד

1. קבלו המלצות –
במידה ויש לכם חברים שהוריהם כבר נעזרים בשירותיה של חברת סיעוד והם מרוצים ממנה, תוכלו לבקש מהם את הפרטים שלה על מנת ליצור עמה קשר ולתאם עמה. במידה ואין לכם ממליצים, היעזרו בפורומים או באתרי חוות דעת.

2. ודאו שיש לחברת הסיעוד רישיון מטעם משרד התמ"ת – רק אם יש לחברת סיעוד רישיון מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה היא מוכרת מטעם ביטוח לאומי ויכולה להעניק להוריכם שירותים מתוקף חוק הסיעוד. חברה כזו עובדת גם עם מוסדות שונים (למשל – קופות חולים). זהו קריטריון חשוב מאוד, שיכול להעיד על מידת מקצועיותה של החברה. 

3. בחרו בחברת סיעוד אשר מתאימה את המטפל למטופל ולא להפך – שימו לב שאתם אלה שבוחרים את מין המטופל, הכשרתו, שפתו ופרמטרים נוספים שחשובים לכם ולהוריכם. כך המטפל וההורים יוכלו לתקשר והוא יוכל לדאוג לצורכיהם בצורה הטובה ביותר. 

4. בדקו האם נציגיה של חברת הסיעוד מבצעים ביקורי בית – בחברות סיעוד אמורים להיות אנשי מקצוע (למשל – עובדים סוציאליים, אחיות מוסמכות וכדומה) אשר מבצעים ביקורי בית, כדי לבחון את טיב הטיפול ואם ישנן חלילה בעיות כלשהן, שהם יכולים לפתור עבורכם.

 5. שימו לב מה כתוב בחוזה לגבי החלפת המטפל בשל סיבה כלשהי – אם המטפל יוצא לחופשה, חולה או במידה וההורים לא מרוצים מהיחסים ביניהם ו/או מאופן טיפולו, חשוב שתהיה להם אפשרות לקבל מטפל אחר, תוך זמן קצר. כך הם לא ימצאו את עצמם לבד, חסרי אונים ובחוסר ידיעה בנושא קבלת מטפל חלופי.

 6. ודאו שיש לחברת הסיעוד חוזה עבודה מול המטפל – חוזה זה מעיד על כך שהמטפל הזר הינו חוקי ואינו נמצא בסכנת גירוש מהארץ. 

המאמר נכתב באדיבות מ.ס.ד שירותי סיעוד ועובדים זרים בע"מ 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.