forums

יש על מי לסמוך

אביזרי עזר לקשישים – לחיים קלים ונוחים יותר!
 
יש על מי לסמוך
התקופה שבה אנחנו חיים היא תקופה שבה חלה התפתחות משמעותית בתחום ההמצאות והפטנטים, אשר נועדו להפוך את חייהם של בני האדם לנוחים יותר. אחת הנישות שזכתה לפיתוח מואץ במיוחד היא תחום אביזרי העזר המיועדים לבני גיל הזהב. 

המוח האנושי לא מפסיק להמציא דרכים שמטרתן להפוך את חיינו לנוחים ולקלים יותר, מכל בחינה שהיא. עליית תוחלת החיים הובילה לכך שמחשבה רבה מוקדשת לשאלה כיצד להקל על בני הגיל השלישי בתפקודם השגרתי. הכוונה היא בעיקר לקשישים עצמאיים, שמתפקדים בכוחות עצמם טוב באופן יחסי. לכן, אין זה מפליא שבתקופה האחרונה יותר ויותר המצאות צצות בהשראת בני גיל הזהב, אשר נהנים מיתרונותיהן על בסיס יומיומי וקבוע. 

אילו אביזרי עזר יכולים לעזור לכם בחיי היומיום?

ניתן למצוא כיום חנויות ומכוני אורטופדיה, אשר בהם מחכה לכם מגוון רחב של אביזרי עזר, המיועדים לסייע לבני גיל הזהב. היצירתיות שמסתתרת מאחורי אותן המצאות היא רבה, וכמעט כל אחד יכול למצוא אביזר כלשהו שבו הוא יוכל להיעזר. 

להלן כמה דוגמאות:

 • בגיל השלישי הראייה כבר אינה כשהייתה בעבר. זכוכית מגדלת מאפשרת לכם לקרוא בקלות עיתונים, עלונים, ואפילו את הכיתוב שנמצא על גבי מכשירים חשמליים שונים אשר נמצאים בביתכם. כיום, ניתן להשיג אפילו זכוכיות מגדלת גדולות במיוחד, אשר באמצעותן ניתן להגדיל בבת אחת עמוד שלם בעיתון, ולהפוך את הקריאה לקלה הרבה יותר מבעבר.

• לעתים השרירים נחלשים עם הגיל. ערכת עזר לפתיחת צנצנות, אשר כוללת משטח מיוחד למניעת החלקה הצנצנת וכן פותחן מיוחד, מאפשרת לכם לפתוח בקלות כל צנצנת ריבה, חמוצים, דבש וכדומה.

 • ציפויי ספוג לידיות שונות ולקביים, התקנים ושרוכים מאפשרים לכם ליהנות משימוש נוח וקל יותר בהליכון, במקל הליכה ובקביים, מבלי שתצטרכו לסבול מכאבים ומיבלות בכפות ידכם.

 • ישנן סלסילות אחסון להתקנה על הליכון, שמאפשרות לכם להניח חפצים בתוכן. כך תוכלו לסחוב אותם ממקום למקום, מבלי שתצטרכו לוותר על עזרת ההליכון. 

• מקלות עזר לפעולות כמו לבישה ואחיזת חפצים מאפשרים לכם להגיע לכל חפץ שאתם זקוקים לו, מבלי שתצטרכו להתאמץ ושתגרמו לעצמכם, חלילה, בעיות אורתופדיות. 

• אוחז מפתחות יכול לסייע לכם לאחוז את המפתחות בקלות, ולפתוח באמצעותם את המנעול ללא כל קושי. 

• אלה מביניכם שמתקשים לאחוז בכלי האוכל יכולים להיעזר באחד מהכלים אשר נועדו במיוחד עבורכם, כגון: ידיות לאחיזת כוסות, כוסות עם מכסים למניעת שפיכה, צלחת עם שוליים גבוהים, סכו"ם זוויתי המאפשר אחיזה קלה יותר וכדומה.

 לסיכום אם בעבר בני הגיל השלישי העצמאיים יחסית היו זקוקים לעזרה של בני משפחתם או מטפלים בפעולות שגרתיות, כמו פתיחת קופסאות או קריאת המספרים של הטלפון, הרי שכיום אין הדברים כך, כי הם מסוגלים לבצע זאת בעזרת אביזרי עזר שונים אשר פותחו במיוחד על מנת לספק מענה הולם לצורכיהם. 

המאמר נכתב באדיבות א.א אורטופדיה – מכון אורטופדי והנעלת ספורט ואביזרי עזר לקשישים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.