forums

יש על מי לסמוך

אביזרי עזר לקשישים – לחיים קלים ונוחים יותר!
 
יש על מי לסמוך
התקופה שבה אנחנו חיים היא תקופה שבה חלה התפתחות משמעותית בתחום ההמצאות והפטנטים, אשר נועדו להפוך את חייהם של בני האדם לנוחים יותר. אחת הנישות שזכתה לפיתוח מואץ במיוחד היא תחום אביזרי העזר המיועדים לבני גיל הזהב. 

המוח האנושי לא מפסיק להמציא דרכים שמטרתן להפוך את חיינו לנוחים ולקלים יותר, מכל בחינה שהיא. עליית תוחלת החיים הובילה לכך שמחשבה רבה מוקדשת לשאלה כיצד להקל על בני הגיל השלישי בתפקודם השגרתי. הכוונה היא בעיקר לקשישים עצמאיים, שמתפקדים בכוחות עצמם טוב באופן יחסי. לכן, אין זה מפליא שבתקופה האחרונה יותר ויותר המצאות צצות בהשראת בני גיל הזהב, אשר נהנים מיתרונותיהן על בסיס יומיומי וקבוע. 

אילו אביזרי עזר יכולים לעזור לכם בחיי היומיום?

ניתן למצוא כיום חנויות ומכוני אורטופדיה, אשר בהם מחכה לכם מגוון רחב של אביזרי עזר, המיועדים לסייע לבני גיל הזהב. היצירתיות שמסתתרת מאחורי אותן המצאות היא רבה, וכמעט כל אחד יכול למצוא אביזר כלשהו שבו הוא יוכל להיעזר. 

להלן כמה דוגמאות:

 • בגיל השלישי הראייה כבר אינה כשהייתה בעבר. זכוכית מגדלת מאפשרת לכם לקרוא בקלות עיתונים, עלונים, ואפילו את הכיתוב שנמצא על גבי מכשירים חשמליים שונים אשר נמצאים בביתכם. כיום, ניתן להשיג אפילו זכוכיות מגדלת גדולות במיוחד, אשר באמצעותן ניתן להגדיל בבת אחת עמוד שלם בעיתון, ולהפוך את הקריאה לקלה הרבה יותר מבעבר.

• לעתים השרירים נחלשים עם הגיל. ערכת עזר לפתיחת צנצנות, אשר כוללת משטח מיוחד למניעת החלקה הצנצנת וכן פותחן מיוחד, מאפשרת לכם לפתוח בקלות כל צנצנת ריבה, חמוצים, דבש וכדומה.

 • ציפויי ספוג לידיות שונות ולקביים, התקנים ושרוכים מאפשרים לכם ליהנות משימוש נוח וקל יותר בהליכון, במקל הליכה ובקביים, מבלי שתצטרכו לסבול מכאבים ומיבלות בכפות ידכם.

 • ישנן סלסילות אחסון להתקנה על הליכון, שמאפשרות לכם להניח חפצים בתוכן. כך תוכלו לסחוב אותם ממקום למקום, מבלי שתצטרכו לוותר על עזרת ההליכון. 

• מקלות עזר לפעולות כמו לבישה ואחיזת חפצים מאפשרים לכם להגיע לכל חפץ שאתם זקוקים לו, מבלי שתצטרכו להתאמץ ושתגרמו לעצמכם, חלילה, בעיות אורתופדיות. 

• אוחז מפתחות יכול לסייע לכם לאחוז את המפתחות בקלות, ולפתוח באמצעותם את המנעול ללא כל קושי. 

• אלה מביניכם שמתקשים לאחוז בכלי האוכל יכולים להיעזר באחד מהכלים אשר נועדו במיוחד עבורכם, כגון: ידיות לאחיזת כוסות, כוסות עם מכסים למניעת שפיכה, צלחת עם שוליים גבוהים, סכו"ם זוויתי המאפשר אחיזה קלה יותר וכדומה.

 לסיכום אם בעבר בני הגיל השלישי העצמאיים יחסית היו זקוקים לעזרה של בני משפחתם או מטפלים בפעולות שגרתיות, כמו פתיחת קופסאות או קריאת המספרים של הטלפון, הרי שכיום אין הדברים כך, כי הם מסוגלים לבצע זאת בעזרת אביזרי עזר שונים אשר פותחו במיוחד על מנת לספק מענה הולם לצורכיהם. 

המאמר נכתב באדיבות א.א אורטופדיה – מכון אורטופדי והנעלת ספורט ואביזרי עזר לקשישים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.