forums

לגוף וגם לנפש

טיפולים הוליסטיים לגיל הזהב
 
 לגוף וגם לנפש
גיל הזהב הוא גיל שיש בו הרבה מאוד יתרונות. הילדים עזבו את הקן, כבר אין מחויבות לעבודה, ואפשר לעשות את כל מה שרצינו לעשות ולא הספקנו. למרות זאת, בגיל זה הגוף מזכיר לנו הרבה פעמים, שהוא כבר לא בן עשרים. כאבי גב וצוואר, כאבי שרירים, כאבים ברגליים ובעיות נוספות יכולות לצוץ, ולגרום לנו למצבי רוח לא נעימים ובמקרים קשים יותר גם רצון להסתגר בבית ואף לדיכאון. הרפואה הקונבנציונלית לא תמיד מצליחה לתת מענה לכאבים ולהרגשות הללו, ואנשים מוצאים את עצמם עוברים מרופא לרופא ו"מבלים" את רוב שעות היום במרפאות שונות ומשונות. במקרים שכאלה, כדאי מאוד לפנות לרפואה המשלימה, שלעתים יכולה לספק את המענה הרצוי למגוון רחב של בעיות. 

רוגע, שלווה ובריאות 

היום כבר ידוע, וגם רופאים קונבנציונליים מכירים בכך, שאיזון בין גוף ונפש הינו חשוב ביותר על מנת לקיים אורח חיים בריא. כשהגוף דואב וכואב, אין עוררין על כך שהוא משפיע על מצב הרוח, אבל זה עובד גם הפוך: כשהנפש שלנו כואבת, כשמשהו בפנים מעיק עלינו ומציק לנו, הדבר יכול להשפיע על הגוף ולגרום לו למכאובים שונים. הדבר יכול לקרות גם, ואולי אפילו בעיקר, כשאנחנו מתכחשים למצב וצוברים הכול בפנים. הכאב הנפשי מתבטא בצורת כאבים פיזיים, והגוף מאותת לנו שעלינו לטפל במקור הבעיה ולא רק בתסמיניה. טיפולים אלטרנטיביים יכולים מאוד לעזור בשני המקרים: גם כשמקור הכאב הוא בגוף עצמו וגם כאשר המקור נמצא בתוכנו פנימה. ברגע שנטפל בכאבים הפיזיים נהיה רגועים ומאושרים יותר, וברגע שנשחרר את המועקות הפנימיות, יכול מאוד להיות שגם הכאבים הפיזיים יהיו כלא היו. 

טיפולים אלטרנטיביים בגיל השלישי 

יש מגוון רחב של טיפולים הוליסטיים לגיל הזהב, כשכל טיפול יכול לעזור ולהקל במצבים מסוימים.

עיסויים – עיסוי הגוף בשמנים יכול להקל מאוד על כאבים בחלקי הגוף השונים. העיסוי מזרים את הדם בגוף, מה שעוזר מאוד להתחדשות התאים ולהבראת פצעים וכיבים במקומות שונים בגוף. כך למשל, בני גיל הזהב הסובלים ממחלת הסוכרת ומתמודדים עם כיבים ופצעים שונים ברגליים (כתוצאה מחוסר איזון של הסוכר), יכולים לשפר את מצבם אם יקפידו על עיסוי המתמקד בהזרמת הדם לאזור הרגליים; אנשים הסובלים מבעיות גב ומכאבי שרירים יוכלו ליהנות משיפור משמעותי אם יקפידו לבצע עיסוי קבוע במקומות הכואבים; מי שסובל מדליות ברגליים יוכל גם הוא ליהנות משיפור משמעותי במצב וכמובן – כל מי שמעוניין להירגע ולשחרר מתחים יוכל למצוא את מבוקשו אם יבחר לקבל עיסוי ממעסה המתמחה בעיסויים לבני גיל הזהב. 

רפלקסולוגיה – אמנם מדובר בסוג של עיסוי, אבל הרפלקסולוגיה היא תורה בפני עצמה. באמצעות עיסוי הרגליים של בני גיל הזהב אפשר לסייע להם להתגבר על כאבים ועל בעיות שונות, לשחרר חסימות אנרגטיות ולתרום מאוד להרגשה כללית טובה יותר. אנשים סוכרתיים יכולים להיעזר בטיפול על מנת לאזן את רמת הסוכר בגוף, אנשים הסובלים מכאבים שונים בגוף יגלו שהם מרגישים הרבה יותר טוב, וכל מי שאוהב שמעסים את כפות רגליו יוכל למצוא בטיפול מקום בו הוא יכול לשכב, לעצום את העיניים ופשוט להירגע (והרי ידוע שלרוגע יש השפעה מאוד גדולה על בריאות הגוף). 

דיקור סיני – הדיקור הסיני יכול לספק מענה למגוון רחב של מצבים ובעיות, כגון סוכרת, בעיות פרקים, בעיות במערכת העיכול, כאבי שרירים, מערכת חיסון חלשה ועוד. באמצעות מחטים דקות שאותן מחדירים בעדינות לנקודות אנרגיה שונות בגוף (בהתאם לבעיה), מזרימים את האנרגיה בגוף, פותחים חסימות אנרגטיות, מזרימים את הדם למקומות הרלוונטיים ומסייעים למטופלים להרגיש הרבה יותר טוב. 

לסיכום – אין ספק שטיפולים הוליסטיים בגיל הזהב יכולים לשפר מאוד את המצב הבריאותי ואת מצב הרוח. לכן, כדאי מאוד לפנות אל מטפלים המומחים בטיפול בבני גיל הזהב, וליהנות מחיים הרבה יותר שלמים, שלווים ובריאים עד מאה ועשרים. רק בריאות! 

המאמר באדיבות: עמותת טוב להיות בבית - שירותי סיעוד ורווחה לגיל הזהב 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  מצויין לגוף מעולה לנפש-במרכז מסגיסט בכיר משנת 1996
100%מסאז הוקם ומתופעל ע"י מטפל פרטי.לתת מגוון אפשרויות ברמה,בתנאים ובמיקצועיות הנידרשת. www.vipmassage.co.il 0522958156 משנת 1996 במגוון טכניקות רפואיות וכלליות.לאיזון ושחרור הגוף,לרענון,הנאה ופינוק.מיקום בראשון לציון.
gavriel (20.10.13)
2.  טיפולי רפלקסולוגיה ועיסוי הוליסטי לגיל השלישי
שלום, ברצוני לתת טיפולים בבתי אבות ובדיור מוגן. יש לי הצלחה עם הקשישות בבית בו אני גרה. לאן לפנות, כדי להגיע לבתים כאלו ולטפל בבי הגיל השלישי? תודה, ציפי tmazar@013.net
ציפי מזר (9.7.17)
אולי יעניין אתכם גם :
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.