forums

נגישות לכולם

נגישות והתאמת בתים לגיל הזהב
 
נגישות לכולם
בעיות הנובעות בשל מחלות, ניתוחים ותאונות הן מנת חלקם של כ- 20% מהאוכלוסייה של בני הגיל השלישי. במקרים כאלה יש להתאים את ביתם וסביבתם ולהפוך אותם לנגישים יותר עבורם. במאמר זה ננסה להסביר לכם כיצד לעשות זאת ונרחיב במיוחד את הדיבור על מעלונים. 

קשישים רבים בישראל סובלים מקשיי תפקוד יומיומיים הנגרמים בשל סיבות שונות: החושים שלהם פחות חדים, שיווי משקלם אינו מה שהיה בעבר והם מתקשים בהליכה – כל אלה הם רק חלק מהקשיים שהקשישים צריכים להתמודד עמם. למרות הקושי שנוצר, רבים מהם מתקשים לעזוב את ביתם ולעבור לבית אבות או לדיור מוגן והם מעוניינים לשמור על עצמאותם בכל מחיר, אף על פי שהסיכון לתאונות שונות רק הולך וגדל. על מנת לאפשר להם לחיות עם מגבולותיהם בביתם, חייבים למצוא פתרונות אשר יספקו להם מענה לצורכיהם הבסיסיים. 

מדוע מדרגות הינן מסוכנות עבור בני גיל הזהב? 

קשישים רבים מתגוררים בבתים פרטיים שבהם יש מדרגות. ככל שמתבגרים, כך יותר מתקשים לטפס ולרדת במדרגות. מקור הבעיה הוא לא רק בכאבים בגב או בהיחלשות שרירי הרגליים. לעתים היא נובעת מסחרחורת, מאיבוד שיווי משקל או מסימפטומים אחרים של מחלות. הטיפוס על המדרגות או הירידה מהן, עלול להיגמר, חלילה, באסון. אבל אפשר גם אחרת. ניתן להשתמש במעלון. 

אילו סוגי מעלונים קיימים? 

מעלון כיסא - מעין מושב אשר מחובר למסילה ממונעת, שבדרך כלל צמודה לאחד הקירות שניצבים לצד המדרגות. כל מה שצריך הוא לשבת על הכיסא, ללחוץ על הכפתור והוא מתחיל לנוע על פני המסילה. תוך זמן קצר תגיעו לנקודת היעד שלכם בבטיחות מרבית. מעלון זה הוא אידיאלי למי שביתו צפוף יחסית ואין בו מקום למעלון בתוך פיר. 

מעלון שנע בתוך פיר – מזכיר מעלית רגילה. הפיר נמצא בתוך הבית או מחוצה לו. אפשר בהחלט להתאים אותו לעיצוב הכללי של הבית, כך שלא ייפגע העיצוב הפנימי או החיצוני שלו. ההבדל בין סוג זה לבין הסוג הקודם שהזכרנו הוא בכך שהתקנתו הרבה יותר מורכבת ויקרה יותר. חשוב להדגיש שמדובר במתקן שאינו מתיימר להחליף את המעלית. העומס שהוא מסוגל לשאת הוא נמוך יותר, מהירותו נמוכה יחסית והוא אמור לשרת אך ורק אנשים אשר מוגבלים בתנועתם ולא את כל מי שמעוניין בכך. 

משטח מעלון – מדובר במעלון הפשוט ביותר. הוא בנוי בצורת משטח, שעליו המשתמש דורך. כמו כן, למען בטיחותו של הקשיש, המשטח מצופה חומר למניעת החלקה וכמובן שישנו גם מעקה המחובר אליו, כך שהמשתמש יוכל לאחוז בו ולא ליפול בזמן העלייה או הירידה. לסיכום לא משנה באיזה סוג מעלון תבחרו, כולם פתרונות מצוינים אשר יאפשרו תנועה חופשית ברחבי הבית. הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות הוא להתייעץ עם איש מקצוע אשר יעזור לכם בבחירת המתקן המתאים ביותר לצורכי המשתמש. 

המאמר נכתב באדיבות: עדן מעליות בע"מ 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  אופן הפעלת המעלון
האם דרוש הפעלה קבועה על הלחצן בזמן שהמעלית עולה
יקיר (20.1.14)
אולי יעניין אתכם גם :
התנדבות בסיעוד לגיל השלישי
אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מחפשים כיצד אפשר לתרום ולתת מעצמכם אז התנדבות לשירותי סיעוד לגיל השלישי יתאימו לכם, התנדבות כזו לגיל השלישי יאפשרו למטופלים לנהל את החיים בצורה הרבה יותר טובה, אז יהיה כדאי לכם לחשוב היטב על הבחירה שלכם ולשים לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים.
לקריאה
סימנים לסרטן המעי הגס
סרטן המעי הגס הוא שם גולל לגידולים במעי הגס, ברקטום או בתוספתן. זהו סוג הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם והשני בשכיחותו בישראל כשבכל שנה מתגלים בארץ כ-3500 חולים חדשים. במאמר הבא ננסה להבין את גורמי הסיכון והסימנים לזיהוי מוקדם שלו.
לקריאה
תכנית הסיעוד החדשה
חוק הסיעוד האחרון, אשר נחקק ב-2018 הביא עמו בשורה של ממש עבור האוכלוסייה הקשישה המדינה. הרפורמה כוללת שורה של תקנות שנועדו להיטיב עם אוכלוסייה זו הן מבחינת גובה הקצבאות והן מבחינת הגדלת מספר שעות הטיפולים הסיעודיים.
לקריאה
העסקת עובד סיעודי ישראלי או זר
כאשר אתם או בני משפחתכם זקוקים לטיפול סיעודי, ואתם זכאים לסיוע לפי חוק הסיעוד, אתם צריכים לבחור בין מטפל ישראלי למטפל זר. ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, הן במחיר והן במאפיינים של המטפל, ובמאמר זה ננסה להציג כמה שיותר מידע שיעזור לכם לבחור בין העסקתם.
לקריאה
אפוטרופוס – על הכשרות המשפטית והליך המינוי
אנשים בקרב האוכלוסייה המבוגרת שבינינו, מבוגרים, קשישים, סיעודיים ואחרים עם מוגבלויות פיזיות ו/או נפשיות שונות נדרשים במרבית המקרים לקבל עזרה ותמיכה צמודה שתסייע להם בהתנהלות יומיומית השוטפת.
לקריאה
שירותי אמבולנס לגיל השלישי
אם אתם בגיל השלישי בטח נתקלתם בכך שהחברים שלכם מנויים אל שירותי אמבולנס פרטי. יותר ויותר אנשים בגיל השלישי לא מסתפקים בשירותים שנותן מד"א ובוחרים לסמוך ידיהם רק על אמבולנס פרטי. השאלה היא למה? המשיכו לקרוא את המאמר ותמצאו את התשובות לכך.
לקריאה
ניהול רפואי אישי עבור בני הגיל השלישי
נושא הבריאות בגיל השלישי הוא בראש סדר העדיפויות וחשוב לוודא שיש מי שמטפל בעניינים הרפואיים על הצד הטוב ביותר
לקריאה
טיפול רשלני בבתי אבות
כשקשיש שמתגורר בבית אבות נחבל עקב נפילה, כשהמחלה ממנה הוא סובל אינה מאובחנת בזמן או כשנגרמים לגופו נזקים בגלל אי השגחה של הצוות. לכן, יכול להיות שמדובר ברשלנות רפואית. מהן החובות המוטלות על בית אבות ומתי ניתן להגיש תביעת נזיקין?
לקריאה
אחות פרטית לבני הגיל השלישי
בחירת אחות פרטית אידה דבר פשוט כלל. לכן לפני שבוחרים שירות זה עליכם לדעת מה השירותים שהאחות מציעה, מתי ואיך עושים זאת וכמובן מהן העלויות.
לקריאה
אובדן בן זוג בגיל הזהב
אובדן בן זוג, בכל גיל, הוא קשה מאוד. בכל שלב בחיים אובדן של בן זוג יקר עלול להוות נקודת מפנה משמעותית בחייו של בן הזוג שנותר בחיים, ולא תמיד לטובה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.