forums

מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל

בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
 
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
הכושר הגופני בגיל הזהב חשוב לא רק לצורך התפקוד היומיומי, אלא גם נחוץ לשמירה על מסת השרירים וצפיפות העצם. בנוסף לכך, פעילות גופנית מסייעת לשמירה על מצב רוח טוב ומפחיתה את הסיכוי לדיכאון, הרווח כל כך בקרב קשישים בעידן המודרני.

 

מדוע דווקא מאמן כושר אישי?

אדם המעוניין להתחיל לעסוק בכושר גופני בגיל מבוגר יוכל להפיק תועלת רבה מפנייה למאמן כושר אישי, שכן מאמן כושר אישי הוא כל מה שצריך כדי להתגבר על התירוצים, הפחדים והיעדר המוטיבציה. ישנם אמנם לא מעט חדרי כושר ייעודיים עבור בני גיל הזהב, אך ודאי לא תופתעו לשמוע כי קשישים רבים משלמים ממיטב כספם עבור מנוי לחדר הכושר ובסופו של דבר מנצלים את המנוי לא יותר מפעם או פעמיים. 

 

לעומת זאת, כאשר בונים תוכנית אימונים עם מאמן כושר אישי, קשה יותר לסגת לאחור, ולו משום ההתחייבות בפני אדם אחר. מעבר לכך, הרי שרק כאשר מתאמנים במסגרת של אחד על אחד, ניתן ליהנות מהשגחה מלאה ומביטחון מרבי בנוגע לכך שהמתאמן לא יבצע חלילה תנועה לא נכונה או יעמיס על עצמו מעבר ליכולותיו.

 

כיצד בוחרים מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב?

כאשר באים לבחור מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב, חשוב ביותר לוודא מראש כי המאמן מחזיק בניסיון באימון קשישים. בנוסף לכך, ודאי תשמחו לדעת כי ישנם מאמני כושר בישראל המחזיקים בתעודת מאמן כושר לגיל הזהב. כן, קראתם נכון – על רקע הגדילה במודעות לצרכים המיוחדים של אוכלוסיית גיל הזהב, נבנו תוכניות לימוד מסודרות המוקדשות כל כולן לפלח אוכלוסייה חשוב זה.

 

כך, לדוגמה, ניתן ללמוד כיום במכון וינגייט קורס מדריכים לפעילות גופנית לגיל הזהב הכולל בין היתר שיעורים כמו גמישות וטווחי תנועה בגיל הזהב, יציבה בגיל הזהב, תנועה לחיזוק העצם, פעילות עם אביזרים המותאמים לאוכלוסיית גיל הזהב ועוד. על ידי בחירת מאמן כושר אישי העוסק באימון של בני גיל הזהב, ניתן למזער את הסיכוי לפציעות במהלך האימון מצד אחד ולמקסם את התוצאות מצד שני.   
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
לימודי שחייה בגיל השלישי
נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
לקריאה
חוג טאי צ'י לקשישים בדיור מוגן
לצד חוגים רגילים כמו ציור או מלאכת יד, החלו להציע בתי דיור מוגן גם חוגים נוספים שמתאימים לקשישים. אחד החוגים הללו נקרא חוג טאי צ'י. בשורות הבאות נבין מה זה אומר, למי זה מתאים ומהן התועלות.
לקריאה
התעמלות מים לגיל השלישי
הזמן עושה את שלו ועם השנים, הגוף מאבד מגמישותו, השרירים כואבים יותר ותוך פרק זמן קצר יותר. מנגד, יש חשיבות רבה להתעמלות בגיל מבוגר על מנת לשמור על טווח תנועה רחב, כושר ואיזון.
לקריאה
פילאטיס לגיל השלישי
לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
לקריאה
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?
שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
לקריאה
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
לקריאה
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
לקריאה
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה
שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
לקריאה
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
לקריאה
פעילויות ספורטיביות מומלצות לקיץ לגיל השלישי
מחפשים פעילויות ספורטיביות לגיל השלישי? רוצים לדעת מה יכול להתאים להם ולפי מה כדאי להחליט? כנסו לכתבה ותוכלו לראות עם מי מומלץ להתייעץ כדי שהבחירה תהיה נכונה
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.