forums

ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה

שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
 
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה

שמירה על אורח חיים בריא צריכה להיות מטרה חשובה ומרכזית בכל גיל, עבור כל אחד מאתנו

כאשר אנחנו צעירים וזקופים, שמירה על אורח חיים בריא עדיין לא מהווה את המטרה הפשוטה ביותר להשגה בחיי היום יום שלנו. בסופו של דבר, חיי היום יום הללו הם חיים שמלאים בעבודה, מטלות, משפחה וכדומה – ולעתים קשה למצוא זמן לאורח חיים בריא שכולל אכילה נכונה ובריאה, וביצוע פעולות ספורט של פעילות גופנית אירובית קבועה. עם זאת, מדובר במטרה חשובה במיוחד – וכאשר אנחנו מגיעים לגיל הזהב האתגר הזה מצד אחד הופך לפשוט יותר, שכן בדרך כלל יש לנו יותר זמן להקדיש לכך, ומצד שני למסובך הרבה יותר – משום שהגוף שלנו כבר לא צעיר כשהיה, ושמירה על אורח חיים ספורטיבי היא אתגר לא קטן משום כך. עם זאת, הדבר רחוק מאוד ממשימה בלתי אפשרית.

 

הכל מתחיל בתזונה

בגיל הזהב, כמו בכל גיל אחר, חשוב מאוד להקפיד על תזונה נכונה כחלק מאורח החיים הבריא, הנכון והספורטיבי. בסופו של דבר, גם מי שמבצע ספורט באופן קבוע, אבל לא אוכל בריא ולא מקפיד על צריכה של כל המרכיבים הבריאים ואבות המזון, בסופו של דבר לא יכול לשמור על אורח חיים בריא באמת. שמירה על איכות חיים בריאה צריכה להתחיל ולהסתיים בתזונה נכונה, ומי שמתקשה לשמור על כך בכוחות עצמו, אולי צריך מסגרת תומכת של דיור מוגן או בית אבות שבה ידאגו לכל צרכיו בהקשר זה.

 

ציוד ספורט איכותי

באמצעות ציוד ספורט וביגוד ספורט איכותי, אפשר לתת לעצמנו את התנאים הטובים ביותר לביצוע פעילות אירובית ולשמירה על אורח חיים ספורטיבי גם בגילאים מתקדמים. כדאי להשקיע היטב בנעלי ספורט איכותיות ונוחות, כאשר כיום ישנם מוצרים בתחום זה שמתאימים במיוחד לרגל המבוגרת, ויודעים לתת לכם את התמיכה המקסימלית.

 

בחירה של פעילות ספורטיבית מתאימה

לא כל אחד מאתנו יכול לבצע כל פעילות ספורט בצורה נוחה ומתאימה לו. חשוב למצוא את הפעילות האירובית המתאימה לכם – בין אם הליכון, אופניים או כל דבר דומה – ולהצליח לשמור על שגרה בריאה ויום יומית של ביצוע פעילות זו.

 

אורח חיים ספורטיבי ובריא הוא מטרה חשובה ביותר, ואתם צריכים להשקיע בו כראוי

ספורט הוא דרך חיים בדיוק כמו שאורח חיים בריא הוא משימה מהותית ומקיפה שצריך להשקיע בה היטב. החדשות הטובות הן שכיום יש מודעות רבה לנושא גם בקרב גיל הזהב, ומסגרות רבות מתאימות עצמן לדרישות ההולכות ומתגברות של האוכלוסייה המבוגרת בכל מה שנוגע לאורח חיים בריא. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
לימודי שחייה בגיל השלישי
נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
לקריאה
חוג טאי צ'י לקשישים בדיור מוגן
לצד חוגים רגילים כמו ציור או מלאכת יד, החלו להציע בתי דיור מוגן גם חוגים נוספים שמתאימים לקשישים. אחד החוגים הללו נקרא חוג טאי צ'י. בשורות הבאות נבין מה זה אומר, למי זה מתאים ומהן התועלות.
לקריאה
התעמלות מים לגיל השלישי
הזמן עושה את שלו ועם השנים, הגוף מאבד מגמישותו, השרירים כואבים יותר ותוך פרק זמן קצר יותר. מנגד, יש חשיבות רבה להתעמלות בגיל מבוגר על מנת לשמור על טווח תנועה רחב, כושר ואיזון.
לקריאה
פילאטיס לגיל השלישי
לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
לקריאה
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?
שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
לקריאה
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
לקריאה
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
לקריאה
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה
שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
לקריאה
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
לקריאה
פעילויות ספורטיביות מומלצות לקיץ לגיל השלישי
מחפשים פעילויות ספורטיביות לגיל השלישי? רוצים לדעת מה יכול להתאים להם ולפי מה כדאי להחליט? כנסו לכתבה ותוכלו לראות עם מי מומלץ להתייעץ כדי שהבחירה תהיה נכונה
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.