forums

סיבות לבגידה בגיל השלישי

בגידה במסגרת הנישואין היא לצערנו תופעה נפוצה, חוצת גילאים ומגזרים. במאמר הבא נסקור את הסיבות הנפוצות לבגידות בגיל השלישי.
 
סיבות לבגידה בגיל השלישי

 

בגידה - מוות לנישואין?

 

אמון הוא אחד הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר בכל מערכת יחסים, ובנישואין בפרט. כאשר אנו מתחתנים, אנו מבטיחים זה לזו אהבה, תמיכה ונאמנות, וכאשר יש חשד שאחד מבני הזוג אינו נאמן, הדבר יוצר פחד, כאב, משבר אמון וחשד בכל מעשי בן הזוג. קשה להמשיך לחיות בתחושה שמתרחשת בגידה, ולעיתים, על אף כל הכאב, אנחנו מעדיפים לגלות את האמת, באמצעות מחקר שלנו, התעמתות עם בן הזוג או שימוש בשירותיו של חוקר פרטי בגידות הן תחום התמחותו. בגידות מתרחשות בכל מקום, אצל כל המגזרים ואף בכל הגילאים, גם במה שאנחנו מכנים "הגיל השלישי".

 

למה אנשים בוגדים?

 

הסיבות לבגידות יכולות להיות רבות ומגוונות:

 

  • חסך באינטימיות – אחת הסיבות הברורות והנפוצות לבגידה היא חוסר שביעות רצון של אחד הצדדים מן הפן האינטימי של מערכת היחסים. בגילאים מתקדמים יותר, יתכן שהחשק המיני איננו זהה עוד בין שני בני הזוג, ואחד מהם מבקש לפצות על החוסר מחוץ למערכת הנישואין. יתכן שהוא חושש לפגוע בבן הזוג השני, או שהוא יודע שמדובר במכשלה רפואית. יתכן שהוא אינו רוצה להטריד את בן או בת הזוג, או מפחד להיתקל ביחס ביקורתי בקשר לתשוקה מינית בגילו, על אף שמדובר בצורך טבעי לחלוטין.
 

  • חסך בתקשורת – לעיתים הבגידה, על אף שמדובר באקט מיני, איננה קשורה בכלל למין אלא לתקשורת, הכלה ורגשות. אם אחד מבני הזוג מרגיש שחלה התקררות ביחסים ביניהם, שהוא אינו זוכה לאוזן קשבת, לפרגון ולאהבה, יתכן שהוא יחפש זאת במקום אחר, או אפילו ימצא זאת מבלי שחיפש בכוונת תחילה.
 

  • חיפוש ריגושים – החיים המודרנים, ביחוד בשנותיהם המאוחרות יותר, יכולים להיות נטולי ריגושים. כאשר יש בית, משכנתא, ילדים, וביחוד מאוחר יותר, בגיל השלישי, כאשר נראה שרבות ממטרות החיים הושגו בהצלחה, מתעורר לעיתים צורך לחפש ריגושים ולהימלט מהשגרה. מעשה הבגידה וניהול הרומן הוא מעשה של חריגה מהשגרה, שלעיתים נלווה אליו ניחוח של סיכון, של התגנבות והסתרה, שיכולים לגרום לתחושה של חיים צעירים ומרגשים יותר. מסיבה זאת לעיתים מתרחשות בגידות גם במסגרת נישואים טובים, מספקים ומאושרים.
 

מה ניתן לעשות?

 

באם התעורר הספק שלא נותן מנוח, ואתם רוצים לגלות את האמת, חוקר פרטי בגידות הן תחום התמחותו יכול לסייע בידיכם לברר אותה. אל מול בן זוג שמכחיש או שומר על פרטיותו, ניהול מעקבים יכול להיות הפתרון. בגיל השלישי המחשבה על גילוי בגידה והמשמעות שלה יכולות להיות קשות אף יותר, לאור השנים הארוכות והמאושרות, אך כאשר חושדים, מוטב לעיתים לגלות את האמת ולא לחיות תמיד בחשש וחשד.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
התעללות בקשישים
במאמר זה, נדבר על אחת התופעות הקשות והמטרידות ביותר אליהן אנחנו עדים בחברה הישראלית בשנים האחרונות – תופעת ההתעללות בקשישים. נסקור מקרים בולטים ונבין כיצד נתגונן מפני המצב הזה בצורה היעילה ביותר – בפני עצמנו או עבור הקרובים שלנו.
לקריאה
כך נהייתי עורך דין תעבורה מצליח
לאור המצב בכבישים בשנים האחרונות בישראל ועלייה ניכרת בתאונות דרכים, הדרישה לעורכי דין המתמחים בדיני תעבורה הולך וגובר. המסלול במסגרתו מוכשרים להיות עורך דין תעבורה הינו קשה וסיזיפי, אך בסופו מובטח מקצוע מספק, ערכי בעל חשיבות חברתית וכמובן, שכר הולם.
לקריאה
כך התמכרתי לאלכוהול ונגמלתי בגיל 70
התמכרות לאלכוהול אף פעם לא הייתה נושא שהטריד אותי. רק כאשר הגעתי לגיל הזהב הבנתי שמדובר על בעיה רצינית, שפוגעת לא רק בבריאותי אלא גם בסביבה הקרובה ובאנשים החשובים לי ביותר.
לקריאה
יש לכם סיפור חיים בקלטת וידאו אבל המכשיר כבר נהרס? המרת קלטות וידיאו זה הפתרון
קלטות הוידאו הישנות מכילות את הזיכרונות היפים ביותר שלכם
לקריאה
תהליך כתיבת אוטוביוגרפיה בגיל השלישי
רבים מאתנו מרגישים, בצדק, שסיפור החיים שלנו הוא סיפור אותו ראוי לספר – וראוי להעלות על הכתב. אנחנו מדברים על כתיבה של אוטוביוגרפיה, וחשוב לדעת איך להתחיל ואיך לבצע תהליך ארוך ומקיף שכזה – כבני ובנות הגיל השלישי, עם חיים ארוכים ומעניינים.
לקריאה
גירושין בגיל השלישי
תהליך גירושין הינו תהליך ארוך וקשה מאוד עבור בני הזוג, במיוחד כאשר מדובר בגירושין בגיל השלישי לאחר שנים רבות וארוכות של זוגיות. תהליך הגירושין מצריך עזרה מאנשי מקצוע רבים כגון: עורכי דין, חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, מגשרים, ועוד.
לקריאה
סיבות לבגידה בגיל השלישי
בגידה במסגרת הנישואין היא לצערנו תופעה נפוצה, חוצת גילאים ומגזרים. במאמר הבא נסקור את הסיבות הנפוצות לבגידות בגיל השלישי.
לקריאה
"חייתי שתי מלחמות עולם"
סיפורה של צילה קוריס שנולדה במלחה"ע ה-1, ובשנייה שירתה בחיל הרפואה הבריטי
לקריאה
בני מאה בבית אבות בגבעת המורה
אצלנו בחצר, בצל ענפי הזית מגיעים לגיל המופלג מאה, עם טיפול מסור ומקצועי. שפרה דיירת בת 101 אמרה שכל כך נקי כאן, והיא חיה בגן עדן, וכשנקי בעין נקי גם בפנים.
לקריאה
תמונה משפחתית
תחרות "תמונה משפחתית" כחלק מאירועי חודש הקשיש. עמותת מטב בשיתוף עם אתר walla.
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.