forums

תעריפי מוסדות לקשישים

כאשר מחפשים דיור מוגן, בית אבות או מוסד סיעודי לקשישים, יש הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון. אחד מהמרכזיים שבהם הוא המחיר. מהם התעריפים הרווחים של מוסדות לקשישים ועל פי מה הם נקבעים? מאמר זה יעשה לכם סדר בנושא, ויאפשר לכם לדעת למה לצפות.
 
תעריפי מוסדות לקשישים
בין אם יש לכם הורים מבוגרים או שאתם בעצמכם אנשים מבוגרים אחרי גיל הפרישה, יתכן שאתם מתחילים לחשוב בתקופה זו על מוסדות לקשישים כמו דיור מוגן ובתי אבות. לאורך השנים המחשבות האלה נראות לרובנו רחוקות ומנותקות מהמציאות, אך הזמן לא פוסח על אף אחד ותמיד יגיע השלב בו יהיה עליכם לחקור את האופציה הזו. על מנת לבחור את המוסד המתאים שיענה על הצרכים של ההורים שלנו, עלינו לשקול מספר דברים, כשאחד מהם הוא עלות המגורים במוסד.

 

סוגים של מוסדות לקשישים

 

עוד לפני שמדברים על מחיר, צריך לדעת שיש סוגים שונים של מוסדות לקשישים. אלה הנפוצים שבהם:

בית אבות – בית אבות הוא מוסד לקשישים שהם עצמאיים יחסית או כאלה עם מוגבלות קלה שנזקקים לעזרה חלקית בביצוע פעולות יום-יומית. בית האבות מספק לדייריו חדרים, ארוחות, תעסוקה שירותי רפואה ורפואה מונעת, חוגים ופעילות פנאי. בתי אבות נמצאים בפיקוח של משרד העבודה והרווחה.

 

דיור מוגן – דיור מוגן מתאים לאנשים עצמאיים שמעוניינים להמשיך את אורח חייהם ללא הפרעות, אך להיות בקרבה לשירותים להם הם עשויים להזדקק עקב גילם ומצבם הבריאותי. בפרויקטים של דיור מוגן הדיירים מתגוררים בדירות הכוללות מטבח וחדר אמבטיה ומנהלים את משק הבית שלהם בעצמם. מלבד זאת, בדרך כלל מדובר במוסדות יוקרתיים שמספקים מעבר לצרכים הבסיסיים  גם העשרה רבה כגון הרצאות, חוגים, חדר כושר, בריכה ועוד.

 

בית אבות סיעודי – מיועדים לקשישים תשושי נפש או סיעודיים (כתוצאה ממחלות או ירידה בכישורים הקוגניטיביים) הזקוקים לעזרה צמודה ברוב הפעולות היום-יומיות. במקום יהיה צוות רפואי מיומן שיבצע מעקב אחרי הדיירים.

 

תעריפי המוסדות השונים

 

תעריפי בית אבות - המחיר הממוצע לבית אבות נע בין 5,000 ל-15,000 שקלים בחודש, תלוי באזור בארץ. בתי אבות באזור המרכז יהיו בדרך כלל יקרים יותר מבתי אבות בפריפריה. התשלום הוא חודשי בלבד וכולל את השירותים שהמקום מציע לקשישים. במידה שהקשישים אינם יכולים לשלם את הסכום, יתכן מימון חלקי או מלא של התשלום על ידי משרד העבודה והרווחה.

 

תעריפי בית אבות סיעודי - המחיר של בית אבות סיעודי נע בין 7,000-15,000 בחודש, וכולל את כל השירותים, כולל תרופות וחיתולים למבוגרים.

 

תעריפי דיור מוגן - בדיור מוגן עניין התשלום מורכב יותר שכן ניתן לשלם בכמה דרכים. ניתן לשלם דמי שכירות חודשיים, שנעים בין $500-2,000 , שעליהם יש להוסיף פיקדון שמשלמים מראש, בסכום של $100,000-200,000. ניתן לשלם פיקדון גבוה יותר (עד $500,000) בעת הכניסה לדיור המוגן, ובנוסף אליו דמי אחזקה חודשיים המכסים ניקיון, חשמל וכו'.

 

חשוב לוודא מה כוללים התעריפים

 

דמי האחזקה החודשיים בדרך כלל יהיו בגובה כמה אלפי שקלים, ויתרת הפיקדון תוחזר לדייר אם יחליט לעזוב, או ליורשיו אם יילך לעולמו. האפשרות השלישית היא תשלום דמי כניסה חד פעמי לפני הכניסה לדיור המוגן, שמבטיחים מגורים לכל החיים. סכום זה בדרך כלל יהיה נמוך יותר מסכום הפיקדון. אם הדייר עוזב או נפטר, יתרת הפיקדון תועבר אליו או אל יורשיו. המחירים משקפים את האזור בו נמצא הדיור המוגן ואת השירותים שהוא כולל.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הלוואות לגיל הזהב – איך עושים את זה?
כולנו, לא משנה באיזה גיל, זקוקים להלוואה מפעם לפעם ומתקופה לתקופה, בין אם לקראת הטיול של אחרי הצבא, לצורך מימון לימודי התואר, רכישת רכב או לרגל רכישת דירה חדשה.
לקריאה
התנהלות כלכלית בגיל הזהב
גיל הזהב הוא תקופה המזמינה את האדם ליהנות משפע זמן פנוי שיוכל לבלות אותו בחברת מכרים, חברים ובני משפחה, בעיסוק בתחביבים ישנים ואף בהיכרות עם עיסוקים ועם תחומי עניין חדשים. למצב הפיננסי יש השפעה ישירה על איכות החיים בגיל הזהב, ולכן כדאי להכין את עצמכם מראש לימי הפנסיה.
לקריאה
יתרונות יועץ פנסיוני או סוכן פנסיוני מומלצים בגיל הזהב
יועצים פנסיוניים מומלצים הם לא דבר פשוט למצוא בימינו. יש הרבה אנשי מקצוע שמספקים ייעוץ פנסיוני לא מקצועי, ולכן חשוב לדעת עם מי ליצור קשר ועל מי לסמוך.
לקריאה
ניהול כספים בגיל הזהב
העלייה בתוחלת החיים והיוקר במחייה, הופכים את קצבאות הפנסיה ללא רלוונטיות, מכיוון שלא בטוח שהם יספיקו על מנת שנוכל לחיות בכבוד כאשר נצא לפרישה מהעבודה.
לקריאה
הלוואה לכל מטרה – לגיל הזהב
מבוגרים רבים בגיל הזהב זקוקים לקבלת הלוואה לכל מטרה עבור מספר מטרות כמו למשל תרופות יקרות, דיור מוגן, מטפלים אישיים, בתי אבות ואפילו חופשות ארוכות טווח. הבנקים וחברות האשראי החוץ בנקאיות, מעניקים לגיל הזהב מספר הטבות להלוואות במיוחד עבור אותן מטרות שהוצגו קודם.
לקריאה
הלוואות שמומלץ לקחת עד שנפתחות תוכניות חיסכון
בגיל השלישי, עת היציאה לפנסיה, נפתחת האפשרות המחודשת לעשות דברים שזמן כה רב חלמתם עליהם ולא היה לכם מתי לבצע אותם. נסיעות לחו"ל, טיפוח הבית, חוגים שונים, פעילויות פנאי או מעבר לדיור מוגן הם מעטים מהדברים שיתאפשרו לכם עם ההגעה לגיל הנכסף.
לקריאה
תעריפי מוסדות לקשישים
כאשר מחפשים דיור מוגן, בית אבות או מוסד סיעודי לקשישים, יש הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון. אחד מהמרכזיים שבהם הוא המחיר. מהם התעריפים הרווחים של מוסדות לקשישים ועל פי מה הם נקבעים? מאמר זה יעשה לכם סדר בנושא, ויאפשר לכם לדעת למה לצפות.
לקריאה
אילו פתרונות מימון קיימים בגיל השלישי?
בגיל השלישי, גיל שלצערנו ידוע בכך שבו מקורות ההכנסה מתמעטים רבים המבוגרים שמחפשים פתרונות מימון מהירים לשם מימון פעולות שונות במאמר זה נסקור אילו פתרונות מימון קיימים עבור גיל זה.
לקריאה
השקעות נדל"ן בארה"ב לגיל השלישי
הרבה מאוד אנשים בגיל השלישי רוצים להמשיך להרוויח כסף, וזאת למרות שהם כבר לא עובדים או עובדים הרבה פחות מבעבר. בדיוק מסיבה זאת אפשר למצוא הרבה מאוד אנשים מבוגרים שמתעניינים בהשקעות נדל"ן בארה"ב.
לקריאה
ניהול נכסים בגיל השלישי
במשך שנים רבות, ההתנהלות הכלכלית וניהול הנכסים שלנו מהווים חלק משמעותי בשגרת היום יום שלנו. ואכן, במציאות כלכלית מודרנית ניהול נכסים היא משימה במשרה מלאה. בהתאם לכך, כאשר אנחנו מגיעים לגיל השלישי הדבר הופך לאתגר לא קטן בכלל.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.