forums

גירושין בגיל השלישי

תהליך גירושין הינו תהליך ארוך וקשה מאוד עבור בני הזוג, במיוחד כאשר מדובר בגירושין בגיל השלישי לאחר שנים רבות וארוכות של זוגיות. תהליך הגירושין מצריך עזרה מאנשי מקצוע רבים כגון: עורכי דין, חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, מגשרים, ועוד.
 
גירושין בגיל השלישי

הסיבות לגירושין בגיל השלישי שונות מגירושין אחרים

 

אם בגילאים אחרים הסיבות העיקריות לגירושין הן חוסר התאמה, מחסור באהבה בין בני הזוג, או סיבות אחרות הנובעות מזוגיות לא מוצלחת, הרי שבגיל השלישי לרוב הסיבות לגירושין יהיו שונות. זוגות אשר נשארו ביחד במשך עשרות שנים יודעים להסתדר טוב מאוד זה עם זו, ולרוב האהבה לא דועכת אחרי כל כך הרבה שנים. גירושין בגיל זה לרוב ינבעו מקשיים להתמודד עם הקן שהתרוקן, קשיים בתפיסת העצמי של בני הזוג עקב הגיל המבוגר, ובמקרים רבים עקב בגידות. בכל אחת מהסיבות האלו ניתן להיעזר באנשי מקצוע כמו פסיכולוגים או חוקר פרטי יוכלו להתגלות בעזרתו.

 

כיצד ניתן להיעזר באנשי מקצוע לצורך גירושין?

 

  • פסיכולוגים ומטפלים זוגיים – במקרים רבים, גירושין בגיל השלישי נובעים מבעיות חיצוניות למערכת היחסים עצמה. בעיות אלו יכולות להיות עזיבה של הילדים והנכדים, דימוי עצמי ירוד עקב הגיל, דיכאונות, ועוד. פסיכולוגים ומטפלים זוגיים יכולים לנסות לעזור לבני הזוג לשקם את מערכת היחסים ולמנוע גירושין במידת האפשר. חשוב לבחור במטפלים שמנוסים בעבודה עם בני הגיל השלישי וידעו לתת את המענה המתאים.
 

  • חוקרים פרטיים – במצבים רבים, גירושין נובעים מכך שאחד מבני הזוג חושד כי השני בוגד בו. לרוב, בן הזוג שחושד שבוגדים בו ירצה לשכור חוקר פרטי כדי לאמת את הבגידה לפני שהוא יתעמת עם הצד הבוגד. לא אצל כל חוקר פרטי זו ההתמחות הראשית, ולכן חשוב לבחור בחוקר פרטי אשר מומחה בבגידות. כשנעזרים בחוקר פרטי מתגלות ולכן חשוב להיות מוכנים נפשית למשבר האמון בבן הזוג. לאחר חשיפת הבגידה והתעמתות עם בן הזוג הבוגד ניתן יהיה להתחיל בהליך גירושין אם תרצו.
 

  • עורכי דין – כמו בכל מקרה גירושין, גם בגיל השלישי יש צורך בעורכי דין לצורך עריכת הסכמי הגירושין. בעוד בגיל הזה ין בעיות של משמורת על הילדים, לרוב יש הרבה יותר הון ורכוש שנצבר לאורך השנים ולכן יש צורך בעורכי דין שיעזרו לחלק את ההון והרכוש בצורה הוגנת עבור שני הצדדים. תהליך זה יכול להיות תהליך ארוך וקשה ולכן חשוב להגיע אליו מוכנים נפשית ובשלים.
 

תהליך הגירושין קשה בכל גיל

 

לא פשוט לעזוב ולהשאיר מאחור בן זוג אשר חלקת איתו את מרבית החיים. התהליך הינו תהליך קשה מאוד מבחינה רגשית ובגיל מבוגר לפעמים יש לכך גם השפעות פיזיות. לכן, חשוב להיעזר באנשי מקצוע כמו פסיכולוג או חוקר פרטי כאשר מתעורר חשד לבגידה, בכדי לנסות לסגור את פרק הנישואין שלכם בצורה הנקייה והנעימה ביותר. 



 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
התעללות בקשישים
במאמר זה, נדבר על אחת התופעות הקשות והמטרידות ביותר אליהן אנחנו עדים בחברה הישראלית בשנים האחרונות – תופעת ההתעללות בקשישים. נסקור מקרים בולטים ונבין כיצד נתגונן מפני המצב הזה בצורה היעילה ביותר – בפני עצמנו או עבור הקרובים שלנו.
לקריאה
כך נהייתי עורך דין תעבורה מצליח
לאור המצב בכבישים בשנים האחרונות בישראל ועלייה ניכרת בתאונות דרכים, הדרישה לעורכי דין המתמחים בדיני תעבורה הולך וגובר. המסלול במסגרתו מוכשרים להיות עורך דין תעבורה הינו קשה וסיזיפי, אך בסופו מובטח מקצוע מספק, ערכי בעל חשיבות חברתית וכמובן, שכר הולם.
לקריאה
כך התמכרתי לאלכוהול ונגמלתי בגיל 70
התמכרות לאלכוהול אף פעם לא הייתה נושא שהטריד אותי. רק כאשר הגעתי לגיל הזהב הבנתי שמדובר על בעיה רצינית, שפוגעת לא רק בבריאותי אלא גם בסביבה הקרובה ובאנשים החשובים לי ביותר.
לקריאה
יש לכם סיפור חיים בקלטת וידאו אבל המכשיר כבר נהרס? המרת קלטות וידיאו זה הפתרון
קלטות הוידאו הישנות מכילות את הזיכרונות היפים ביותר שלכם
לקריאה
תהליך כתיבת אוטוביוגרפיה בגיל השלישי
רבים מאתנו מרגישים, בצדק, שסיפור החיים שלנו הוא סיפור אותו ראוי לספר – וראוי להעלות על הכתב. אנחנו מדברים על כתיבה של אוטוביוגרפיה, וחשוב לדעת איך להתחיל ואיך לבצע תהליך ארוך ומקיף שכזה – כבני ובנות הגיל השלישי, עם חיים ארוכים ומעניינים.
לקריאה
גירושין בגיל השלישי
תהליך גירושין הינו תהליך ארוך וקשה מאוד עבור בני הזוג, במיוחד כאשר מדובר בגירושין בגיל השלישי לאחר שנים רבות וארוכות של זוגיות. תהליך הגירושין מצריך עזרה מאנשי מקצוע רבים כגון: עורכי דין, חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, מגשרים, ועוד.
לקריאה
סיבות לבגידה בגיל השלישי
בגידה במסגרת הנישואין היא לצערנו תופעה נפוצה, חוצת גילאים ומגזרים. במאמר הבא נסקור את הסיבות הנפוצות לבגידות בגיל השלישי.
לקריאה
"חייתי שתי מלחמות עולם"
סיפורה של צילה קוריס שנולדה במלחה"ע ה-1, ובשנייה שירתה בחיל הרפואה הבריטי
לקריאה
בני מאה בבית אבות בגבעת המורה
אצלנו בחצר, בצל ענפי הזית מגיעים לגיל המופלג מאה, עם טיפול מסור ומקצועי. שפרה דיירת בת 101 אמרה שכל כך נקי כאן, והיא חיה בגן עדן, וכשנקי בעין נקי גם בפנים.
לקריאה
תמונה משפחתית
תחרות "תמונה משפחתית" כחלק מאירועי חודש הקשיש. עמותת מטב בשיתוף עם אתר walla.
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.