forums

הלוואות שמומלץ לקחת עד שנפתחות תוכניות חיסכון

בגיל השלישי, עת היציאה לפנסיה, נפתחת האפשרות המחודשת לעשות דברים שזמן כה רב חלמתם עליהם ולא היה לכם מתי לבצע אותם. נסיעות לחו"ל, טיפוח הבית, חוגים שונים, פעילויות פנאי או מעבר לדיור מוגן הם מעטים מהדברים שיתאפשרו לכם עם ההגעה לגיל הנכסף.
 
הלוואות שמומלץ לקחת עד שנפתחות תוכניות חיסכון

תכניות חיסכון, פנסיות וחיות אחרות

סביר להניח, שלרובכם, ישנן פנסיות המשולמות לכם כבר זמן מה (או שעתידות להיפתח בקרוב) ומספקות לכם ביטחון כלכלי. אך לחלקכם, וודאי ישנן תכניות חיסכון שעוד צפויות להיפתח ולהעניק לכם שיפור ניכר ברמת ואיכות החיים. ההבדל בין הסתמכות על פנסיה בלבד או על פנסיה בשילוב עם תכנית חיסכון הוא תהומי. פנסיה לבדה, תספק לכם חיים ברמה סבירה, ואילו פנסיה ותכנית חיסכון יעניקו גב כלכלי לחיים ברווחה ובעושר.

 

לא תמיד יהיה מתאם בין הזמן שבו יפתחו תכניות חיסכון להזמן בו תזדקקו לכסף

אך בניגוד לפנסיה המשולמת החל מגיל מסוים, ללא תנאים, קופות או תכניות חיסכון בדרך כלל בעלות הגבלות מחמירות יותר. בכדי להרוויח מהן סכום כסף כלשהו, תכניות חיסכון בדרך כלל בנויות על בסיס "סגירת" הכסף לתקופת זמן ארוכה הקבועה מראש שרק בסיומה תינתן לכם האפשרות להוציא את כספכם ולהשתמש בו. הצרה היא, שלא תמיד קורה שהזמן שבו אתם רוצים את הכסף הוא הזמן שבו הכסף יכול להשתחרר לידכם.

 

לקיחת הלוואות טרם היפתחותן של קופות חסכון

בכדי להתמודד עם בעיה זו, ניתן היום לקחת הלוואות לתקופת זמן מוגבלת, רק עד שתוכלו להוציא את כספי תכניות החיסכון שלכם ולסגור את החזר ההלוואה. לקיחת הלוואה, במיוחד בגיל השלישי, היא לא עניין של מה בכך. בנקים וחברות המספקות הלוואות לא ששים לתת הלוואה למי שאין לו ערבויות על תקופת הזמן שבה יוכל להחזיר את ההלוואה. אבל בכל זאת, תמיד יהיה מי שייתן הלוואות ומומלץ שתהיו עם יד על הדופק בהקשר הזה.

 

הלוואות בנקאיות

הלוואות בנקאיות, במהותן, בעלות כללים והגבלות נוקשים. ייתכן ואלה לא ירצו לתת לכם הלוואה, בשל הגיל וחוסר הביטחון שלהם ביכולתכם להחזיר את סכום ההלוואה בזמן. ומצד שני, הלוואות בנקאיות הן בעלות הריביות הנמוכות ביותר ובעלי מקדם הביטחון הגבוה ביותר, שכן הסיכוי שהבנקים יפלו ועמם גם אתם, נמוך לאין שיעור לעומת הלוואות חוץ בנקאיות. מעוניינים בהלוואה בנקאית? הסבירו לבנק כי קיים ברשותכם הכסף להחזיר.

 

הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות חוץ בנקאיות, יתרונן מונח בכך שתנאי ההחזרה שלכם נוקשים הרבה פחות מאלו של הבנקים. תוכלו להשהות את תחילת החזרת החוב עד אשר תקבלו את כספי תכניות החיסכון שלכם או להחזיר את כולו בפעם אחת כאשר תקבלו את כספכם. החיסרון בהלוואות כאלו הוא רמת חוסר הוודאות הגבוהה שלכם באותן חברות, והעובדה כי בגילכם אתם לא רוצים להניח את חייכם באחריותן של חברות שאתם אפילו לא מכירים מלפני כן.

לפני שאתם לוקחים הלוואה, וודאו שזה הרעיון הנכון עבורכם

הלוואות, בכל גיל, אך בגיל השלישי במיוחד, הן נושא שיש להשקיע זמן מה בהחלטתו. האם כדאי לקחת הלוואה, מתי כדאי לקחת אותה ומה הן יכולות החזר ההלוואה שלכם, הם מקצת מהשיקולים שצריכים להיות בראש מעייניכם טרם החלטה מורכבת זו.   
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הלוואות לגיל הזהב – איך עושים את זה?
כולנו, לא משנה באיזה גיל, זקוקים להלוואה מפעם לפעם ומתקופה לתקופה, בין אם לקראת הטיול של אחרי הצבא, לצורך מימון לימודי התואר, רכישת רכב או לרגל רכישת דירה חדשה.
לקריאה
התנהלות כלכלית בגיל הזהב
גיל הזהב הוא תקופה המזמינה את האדם ליהנות משפע זמן פנוי שיוכל לבלות אותו בחברת מכרים, חברים ובני משפחה, בעיסוק בתחביבים ישנים ואף בהיכרות עם עיסוקים ועם תחומי עניין חדשים. למצב הפיננסי יש השפעה ישירה על איכות החיים בגיל הזהב, ולכן כדאי להכין את עצמכם מראש לימי הפנסיה.
לקריאה
יתרונות יועץ פנסיוני או סוכן פנסיוני מומלצים בגיל הזהב
יועצים פנסיוניים מומלצים הם לא דבר פשוט למצוא בימינו. יש הרבה אנשי מקצוע שמספקים ייעוץ פנסיוני לא מקצועי, ולכן חשוב לדעת עם מי ליצור קשר ועל מי לסמוך.
לקריאה
ניהול כספים בגיל הזהב
העלייה בתוחלת החיים והיוקר במחייה, הופכים את קצבאות הפנסיה ללא רלוונטיות, מכיוון שלא בטוח שהם יספיקו על מנת שנוכל לחיות בכבוד כאשר נצא לפרישה מהעבודה.
לקריאה
הלוואה לכל מטרה – לגיל הזהב
מבוגרים רבים בגיל הזהב זקוקים לקבלת הלוואה לכל מטרה עבור מספר מטרות כמו למשל תרופות יקרות, דיור מוגן, מטפלים אישיים, בתי אבות ואפילו חופשות ארוכות טווח. הבנקים וחברות האשראי החוץ בנקאיות, מעניקים לגיל הזהב מספר הטבות להלוואות במיוחד עבור אותן מטרות שהוצגו קודם.
לקריאה
הלוואות שמומלץ לקחת עד שנפתחות תוכניות חיסכון
בגיל השלישי, עת היציאה לפנסיה, נפתחת האפשרות המחודשת לעשות דברים שזמן כה רב חלמתם עליהם ולא היה לכם מתי לבצע אותם. נסיעות לחו"ל, טיפוח הבית, חוגים שונים, פעילויות פנאי או מעבר לדיור מוגן הם מעטים מהדברים שיתאפשרו לכם עם ההגעה לגיל הנכסף.
לקריאה
תעריפי מוסדות לקשישים
כאשר מחפשים דיור מוגן, בית אבות או מוסד סיעודי לקשישים, יש הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון. אחד מהמרכזיים שבהם הוא המחיר. מהם התעריפים הרווחים של מוסדות לקשישים ועל פי מה הם נקבעים? מאמר זה יעשה לכם סדר בנושא, ויאפשר לכם לדעת למה לצפות.
לקריאה
אילו פתרונות מימון קיימים בגיל השלישי?
בגיל השלישי, גיל שלצערנו ידוע בכך שבו מקורות ההכנסה מתמעטים רבים המבוגרים שמחפשים פתרונות מימון מהירים לשם מימון פעולות שונות במאמר זה נסקור אילו פתרונות מימון קיימים עבור גיל זה.
לקריאה
השקעות נדל"ן בארה"ב לגיל השלישי
הרבה מאוד אנשים בגיל השלישי רוצים להמשיך להרוויח כסף, וזאת למרות שהם כבר לא עובדים או עובדים הרבה פחות מבעבר. בדיוק מסיבה זאת אפשר למצוא הרבה מאוד אנשים מבוגרים שמתעניינים בהשקעות נדל"ן בארה"ב.
לקריאה
ניהול נכסים בגיל השלישי
במשך שנים רבות, ההתנהלות הכלכלית וניהול הנכסים שלנו מהווים חלק משמעותי בשגרת היום יום שלנו. ואכן, במציאות כלכלית מודרנית ניהול נכסים היא משימה במשרה מלאה. בהתאם לכך, כאשר אנחנו מגיעים לגיל השלישי הדבר הופך לאתגר לא קטן בכלל.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.