forums

כל מה שרציתם לדעת על צינתור לב

בגיל השלישי הגוף שלנו נחלש ולכן הוא חשוף יותר למחלות וליקויים בגוף. אחת מהמערכות העדינות ביותר והחשובות ביותר בגוף היא מערכת הדם שבמרכזה הלב. כשהמערכת נפגעת או נחסמת, חשוב לדעת מה צריך לעשות.
 
כל מה שרציתם לדעת על צינתור לב

מה הוא ההליך?

 

צינתור לב הוא הליך רפואי שמתבצע במקרים שבהם נרשמת חסימה של כלי דם לבביים, ובמקרים רבים הוא נדרש בעקבות התקפי לב. רגע לפני שאתם או מי מבין קרובי המשפחה שלכם נכנסים לחדר הניתוח, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על המצבים שבהם נדרש הליך ייחודי זה, איך הוא מתבצע ומה קורה ביום שאחרי.

 

צינתור בגיל השלישי

 

אנשים מבוגרים שעוברים תהליך של צנתור לב עשויים להתמודד עם סיכונים שונים, בעיקר כאשר מדובר במטופלים שנוטלים קומדין לדילול דם. מנותחים אלה עשויים להיות חשופים יותר לדימום, בעוד מי שסובל מהפרעה בתפקודי הכליה עשוי לפתח אי ספיקת כליות. הדרך הטובה ביותר להימנע מהסיכונים או להפחיתם במידה ניכרת היא לדווח מראש ובאופן מפורט על כל בעיה או טיפול תרופתי שנוטל המטופל, כדי שהרופא המטפל יוכל לדעת באופן מדויק מה הסיטואציה שעל הפרק.

 

מתי נדרש ההליך?

 

חולים אשר אובחנו כסובלים מהצטברות רובד טרשתי, אשר משפיע גם על העורקים הכליליים, הם חולים שעשויים כתוצאה מכך לפתח גם חסימה בעורקים הכליליים ואף להתמודד עם התקף לב. מטופלים אלה זקוקים, בדרך כלל, לשינוי משמעותי באורח חייהם, בהרגלי התזונה שלהם ובטיפול התרופתי שהם מקבלים, וכאשר טיפולים אלה אינם מסייעים או כאשר החולה אינו מצליח להתמיד בשינוי הנדרש ממנו, נדרשת פעולה פולשנית יותר, וזוהי הנקודה שבה נדרש צינתור לב, הליך פשוט יחסית – עם סיבוכים מועטים יחסית.

 

איך מתבצע צנתור לב?

 

קרדיולוג המיומן בביצוע צינתור לב הוא האדם האמון על הפעולה, שאורכה תלוי בעיקר בצרכי הטיפול ובסיבוכים האפשריים, אך באופן כללי מדובר בהליך שעשוי להימשך כחצי שעה לכל הפחות – עד מספר שעות במקרים קיצוניים. הרדמה היא חלק בלתי נפרד, אם כי במקרים רבים ניתן להסתפק בהרדמה מקומית בלבד, ועוד בטרם הטיפול יחל שימוש בתרופות שמטרתם להרגיש ולדלל את הדם. לאחר ההרדמה יוחדר צנתר אל הנקודה החסומה בלב, ולאחר זיהוי החסימה מכוון אליה הצנתר והיא נפתחת באמצעות בלון שבוחן את תגובת הלב לפתיחת העורק. לאחר מכן יותקן סטנט שישמור על פתיחת העורק וימנע מהעורק לעבור הצרה נוספת.

 

היום שאחרי

 

לאחר ההליך צפוי הפציינט לחוש הקלה משמעותי בסימפטומים, ובהם כאבי החזה. כדי לשמור על התוצאה החשובה הזה מומלץ להקפיד בכל זאת על שינויים באורח החיים, ובעיקר לשלב בצורה נכונה בין תזונה בריאה לפעילות גופנית סדירה. שינויים אלה, יחד עם טיפול תרופתי נכון ופיקוח רפואי יעזרו למטופל לשמור על בריאותו, למנוע את היצרות העורק וכמובן למנוע את הופעתם של הסימפטומים. חשוב להבין שההליך הוא אחד הפופולאריים בישראל, ומדי שנה מבוצעים בבתי החולים השונים עשרות אלפי הליכים מהסוג הזה, על ידי קרדיולוגים מומחים ובאמצעות מכשור משוכלל ומתקדם מאוד. בסופו של דבר הליך זה אינו מורכב וגם סיכויי הסיבוכים בו פחותים, אך עם זאת חשוב מאוד להקפיד על ביצוע נכון של ההליך, על בחירת קרדיולוג מנוסה ועל שינויים משמעותיים באורח החיים ביום שאחרי. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
גורמים לצניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם הינה בעיה נפוצה ששכיחה בעיקר אצל נשים בגיל השלישי אך בהחלט עלולה להתרחש גם אצל נשים צעירות יותר. היא מתפתחת בעקבות היחלשות של הרקמות והשרירים שנמצאים באזור רצפת האגן.
לקריאה
פיברומיאלגיה (דאבת השרירים) - תסמינים ואפשרויות טיפול
פיברומיאלגיה היא מחלת דאבת השרירים אשר באה לידי ביטוי בכאבים כרוניים בשלד ובשרירים, ברגישות שלהם, במגבלה בתנועת המפרקים, לחץ על הגידים ומכאובים קשים. תופעות נוספות המהוות חלק בלתי נפרד מן המחלה הן דיכאון, עייפות כרונית, כאבי ראש חוזרים ואף התקפי חרדה.
לקריאה
התמודדות עם טראומות מהעבר בגיל השלישי
בגיל השלישי נראה כי יש לא מעט מבוגרים עם התמודדויות פיזיולוגיות ונפשיות הנובעות ממקרים והתמודדויות שונות מהעבר, במאמר הבא מפורטים הסברים שונים אודות הסיטואציות.
לקריאה
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.