forums

תהליך כתיבת אוטוביוגרפיה בגיל השלישי

רבים מאתנו מרגישים, בצדק, שסיפור החיים שלנו הוא סיפור אותו ראוי לספר – וראוי להעלות על הכתב. אנחנו מדברים על כתיבה של אוטוביוגרפיה, וחשוב לדעת איך להתחיל ואיך לבצע תהליך ארוך ומקיף שכזה – כבני ובנות הגיל השלישי, עם חיים ארוכים ומעניינים.
 
תהליך כתיבת אוטוביוגרפיה בגיל השלישי

רבים מאתנו רוצים להוציא את סיפור החיים והזיכרונות שלנו לאור

 

אוטוביוגרפיה, כפי שאנו יודעים היטב, היא ספר אותו אדם כותב על עצמו – כאשר מדובר בסיפור חיים, זיכרונות, דעות וכדומה. רבים מאתנו, בני ובנות הגיל השלישי, מרגישים כי סיפור החיים שלנו לא רק מצדיק אוטוביוגרפיה – אלא גם מחייב אותה. אמנם לא מדובר פה בעניין של מה בכך, אבל במקרים רבים אנו משמיעים למשפחה ולמכרים וידידים את סיפורי החיים שלנו – ופשוט ברור כשמש כי מדובר בסיפורים אותם צריך להעלות על הכתב. אז איך בדיוק כותבים ומוציאים אוטוביוגרפיה, כבני ובנות הגיל השלישי? בתהליך מקיף ומעניין, שעליו נפרט כעת.

 

אז כיצד מתחילים עם התהליך

 

אוטוביוגרפיה, כפי שידוע, היא ספר שנכתב בידי אדם על עצמו. משום כך, כתיבת הספר צריכה להתבצע בצורה מקיפה ועיקרית בכוחות עצמנו – אך אין פירוש הדבר שאנחנו לא יכולים וצריכים להיעזר באנשי מקצוע שונים בתהליך זה. עוד לפני שאנחנו מגיעים לעריכת והדפסת ספרים – ועוד ניגע בכך בהרחבה – אנחנו צריכים להתחיל בתהליך הכתיבה. לא מן הנמנע לפנות לאנשי תוכן, סופרי צללים ואנשי עריכה והוצאה לאור, שייתנו לנו את הקווים הכלליים לפיהם כדאי לנו לכתוב ולעבוד.

 

למי עלינו לפנות לצורך כתיבת הספר ועריכתו?

 

עוד דבר שכדאי לעשות הוא לכתוב, לא בהכרח לפי סדר מסוים, את הסיפורים שאותם אנחנו רוצים לפרט בספר – ורק לאחר מכן לאחות ולחבר אותם לספר רציף וקוהרנטי יותר. לאחר מכן, יש להגיע לתהליך עריכת הספר – בצורה מקצועית על ידי אנשי תוכן ועריכה מקצועיים שבקיאים בתהליך, החל מסידור הסיפורים ועד ההגהה הלשונית על הספר.

 

סופו של התהליך הוא כמובן הדפסת הספר והפצתו

 

תהליך הדפסת ספרים הוא כמובן לא תהליך פשוט כל כך. אם אנחנו מעוניינים בהוצאה של אוטוביוגרפיה כספר מסחרי של ממש, הרי שיש צורך בהתעסקות מול מוציאים לאור, ומדובר בתהליך שאינו מובן מאליו ולא רבים מעבירים את עצמם אותו. עם זאת, בתפוצה קטנה יותר, למשפחה ולאנשים הקרובים, גם שירות של בית דפוס מקצועי יכול לסייע רבות – עם הדפסת ספרים מקצועית בכריכה קשה ובאיכות גבוהה, שתישאר כך לאורך שנים רבות אצל ילדינו ונכדינו.

 

עם אנשי המקצוע המתאימים נוכל להוציא מזכרת משמעותית

 

ישנם לא מעט אנשי מקצוע שמסייעים הרבה בתהליך הדפסת ספרים, עריכתם וכתיבתם בפועל. דרך אנשי המקצוע האלה, תהליך כתיבת האוטוביוגרפיה שלכם הוא אמנם תהליך מקיף ומעמיק, אבל גם תהליך מעניין, משמעותי ואפילו מרגש עבורכם – כמזכרת לדורות הבאים שלכם ושל משפחתכם. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
התעללות בקשישים
במאמר זה, נדבר על אחת התופעות הקשות והמטרידות ביותר אליהן אנחנו עדים בחברה הישראלית בשנים האחרונות – תופעת ההתעללות בקשישים. נסקור מקרים בולטים ונבין כיצד נתגונן מפני המצב הזה בצורה היעילה ביותר – בפני עצמנו או עבור הקרובים שלנו.
לקריאה
כך נהייתי עורך דין תעבורה מצליח
לאור המצב בכבישים בשנים האחרונות בישראל ועלייה ניכרת בתאונות דרכים, הדרישה לעורכי דין המתמחים בדיני תעבורה הולך וגובר. המסלול במסגרתו מוכשרים להיות עורך דין תעבורה הינו קשה וסיזיפי, אך בסופו מובטח מקצוע מספק, ערכי בעל חשיבות חברתית וכמובן, שכר הולם.
לקריאה
כך התמכרתי לאלכוהול ונגמלתי בגיל 70
התמכרות לאלכוהול אף פעם לא הייתה נושא שהטריד אותי. רק כאשר הגעתי לגיל הזהב הבנתי שמדובר על בעיה רצינית, שפוגעת לא רק בבריאותי אלא גם בסביבה הקרובה ובאנשים החשובים לי ביותר.
לקריאה
יש לכם סיפור חיים בקלטת וידאו אבל המכשיר כבר נהרס? המרת קלטות וידיאו זה הפתרון
קלטות הוידאו הישנות מכילות את הזיכרונות היפים ביותר שלכם
לקריאה
תהליך כתיבת אוטוביוגרפיה בגיל השלישי
רבים מאתנו מרגישים, בצדק, שסיפור החיים שלנו הוא סיפור אותו ראוי לספר – וראוי להעלות על הכתב. אנחנו מדברים על כתיבה של אוטוביוגרפיה, וחשוב לדעת איך להתחיל ואיך לבצע תהליך ארוך ומקיף שכזה – כבני ובנות הגיל השלישי, עם חיים ארוכים ומעניינים.
לקריאה
גירושין בגיל השלישי
תהליך גירושין הינו תהליך ארוך וקשה מאוד עבור בני הזוג, במיוחד כאשר מדובר בגירושין בגיל השלישי לאחר שנים רבות וארוכות של זוגיות. תהליך הגירושין מצריך עזרה מאנשי מקצוע רבים כגון: עורכי דין, חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, מגשרים, ועוד.
לקריאה
סיבות לבגידה בגיל השלישי
בגידה במסגרת הנישואין היא לצערנו תופעה נפוצה, חוצת גילאים ומגזרים. במאמר הבא נסקור את הסיבות הנפוצות לבגידות בגיל השלישי.
לקריאה
"חייתי שתי מלחמות עולם"
סיפורה של צילה קוריס שנולדה במלחה"ע ה-1, ובשנייה שירתה בחיל הרפואה הבריטי
לקריאה
בני מאה בבית אבות בגבעת המורה
אצלנו בחצר, בצל ענפי הזית מגיעים לגיל המופלג מאה, עם טיפול מסור ומקצועי. שפרה דיירת בת 101 אמרה שכל כך נקי כאן, והיא חיה בגן עדן, וכשנקי בעין נקי גם בפנים.
לקריאה
תמונה משפחתית
תחרות "תמונה משפחתית" כחלק מאירועי חודש הקשיש. עמותת מטב בשיתוף עם אתר walla.
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.