forums

שיקום דיור מוגן לאחר השריפה

במקרה מצער בו פקדה את האזור שלכם שריפה שזרעה נזק רב, חשוב לזכור כי נזקים לדיור ולרכוש הם אינם נזקים לגוף ולנפש. וכאשר מדובר בקומפלקס של דיור מוגן לאוכלוסייה מבוגרת – ההצלחה המרכזית הנה בכך שתושבי המקום פונו הרחק ממקור הסכנה, כך שלא נגרם להם כל נזק כתוצאה משאיפת עשן חמור מכך.
 
שיקום דיור מוגן לאחר השריפה

גל השריפות שפרץ לאחרונה לא פסח על אף אזור

 

בחודש שעבר פרץ בארץ גל שריפות רחב היקף, מצפון הארץ ועד למרכזה. השריפות לא פסחו על אף אזור, ותקפו גם יישובים קטנים וגם את הערים הגדולות. מנטף ועד חיפה, מזיכרון יעקב ועד טלמון, נדרשו כוחות הכיבוי להגיע למוקד התקלחות האש במהירות המרבית ולפעול במשך שעות ארוכות עד להשתלטות על השריפה. חלק מן השריפות הוגדרו על ידי המדינה כהצתות על רקע לאומני (לדוגמא בישובים נירית, דולב או מושב טל-אל), ותושבי יישובים אלו אשר רכושם נפגע בשריפה יהיו זכאים לפיצוי מהמדינה לפי חוק מס רכוש וקרן פיצויים. במקרי שריפה רבים תהליך החקירה עדיין נמצא בעיצומו, וייתכן כי מקרים נוספים יימצאו כמקרי הצתות ויזכו בפיצוי כספי את האזרחים שנפגעו.

 

מקרה של שריפה מוביל לנזקים רחבי היקף למבנה ולרכוש

 

שריפה רחבת היקף בדומה לאלו שפרצו בשבוע האחרון גורמת לנזקי רכוש ומבנה גדולים וחמורים. את הנזקים הנפוצים שנגרמים על ידי השריפה ניתן לחלק לשלושה סוגים מרכזיים. ראשית, קיימים נזקי הבעירה והאש עצמה – אשר שורפת כל חומר שאיננו חסין מפני דליקה. שנית, ישנם נזקי הפיח והעשן הנלווים לאלו שמייצרת השריפה, והם זורעים הרס בעיקר במבנה עצמו. לבסוף, גם מאמצי הכיבוי עשויים להוביל לנזק נלווה, דוגמת נזקי מים הנגרמים מהניסיון להשתלט על האש בטרם יגיעו צוותי הכיבוי לאזור.

 

האש נרגעה, ועכשיו מהיכן מתחילים לשקם את הנזק?

 

לאחר שהאש נרגעה ותושבי האזור הורשו לחזור לבתיהם, זה הזמן להתחיל לברר כיצד מתחילים לשקם את הנזק. ראשית, מומלץ לברר לאיזה פיצוי כספי אתם זכאים. במידה והשריפה הוגדרה כהצתה על רקע לאומני, תהיו זכאים כאמור לפיצוי כספי מהמדינה. במידה ולא, רוב בעלי הדירות דואגים לבטח את רכושם בפוליסה שתגן עליהם מפני מקרה של שריפה או של נזקים נלווים דוגמת נזקי מים. כל מוסד של דיור מוגן אשר פועל כחוק וכדין אמור להיות בעל פוליסה כזו, שכן בבנייני המגורים שבבעלותו מתגוררים דיירים רבים ובעלי רכוש רב.

 

למה חשוב לשים לב במסגרת תהליך השיקום של דיור מוגן?

 

במסגרת תהליך השיקום של דיור מוגן חשוב לשים לב למספר נושאים מרכזיים. ראשית, זכרו להתייחס למאפייני האוכלוסייה המתגוררת במקור. כיוון שמדובר באנשים בני הגיל השלישי, ייתכן והנהלת המקום תצטרך לסייע להם בהתמודדות הפרטנית עם נזקי השריפה. מעבר לנזקים שנגרמו לתשתיות המבנה (שהנם כמובן באחריות הנהלת המקום), יש לדאוג כי כל הדיירים יקבלו גם את הפיצוי הכספי המגיע להם בעבור הנזק שנגרם לרכוש האישי שלהם. נזקי מים ונזקי אש עשויים לקחת זמן רב עד שישוקמו, ולכן יש להציע בינתיים פתרונות דיור חלופיים לדיירים הזקוקים לכך.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
השתלבות בעבודה לבני הגיל השלישי
להשתלב במקום חדש כרוך בתהליך ארוך ולעיתים לא קל , עבור אנשים בגיל מבוגר יותר האתגר לעיתים הוא כפול. במאמר הבא נביא בפניכם כיצד ניתן להקל על תהליך ההתאקלמות על עובדים בגיל זה .
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.