forums

חשיבותו של תנור חימום טוב בחורף לגיל השלישי

כדי שלא להצטנן או לחלות, בימי החורף הקרים חשוב לשמור על חימום הסביבה הביתית. הסקת החלל הביתי קריטית במיוחד בעבור בני הגיל השלישי, ולכן כדאי להשקיע בבחירת תנור חימום טוב ויעיל.
 
חשיבותו של תנור חימום טוב בחורף לגיל השלישי
רכישת תנורי חימום לצורך הסקת הבית במהלך החורף הנה בעלת יתרונות רבים. אין צורך להכביר במילים על החשיבות שבמקור חום קרוב וזמין בימים בהם הטמפרטורות צונחות, וכל מה שאתם רוצים זה להתכרבל מתחת לשמיכה ולא לצאת ממנה עד הבוקר. חימום הבית מסייע ליצור סביבה נעימה יותר לשהות בה, וכמובן תורם גם לשמירה על הבריאות שלכם. אין סיבה להסב לעצמכם סבל מיותר – אמצעי חימום יכול לחולל הבדל גדול באורך החיים שלכם.

 

אילו סוגים של תנורי חימום קיימים בשוק?

בחנויות המוכרות מוצרי חשמל קיים מגוון רחב של סוגי תנורים– תנורי ספירלה, רדיאטורים, מפזרי חום וכו'. כל אחד מאמצעי חימום אלה מפיץ חום באופן אחר, ובעל יתרונות וחסרונות ייחודיים לו. תנורי ספירלה נחשבים להכי פחות בטיחותיים, אך מפיצים חום נעים ומתחממים במהרה. מפזרי חום מתאימים בעיקר בתור פתרון לחימום מקומי, ונחשבים לבטוחים יותר. רדיאטורים מתחממים באופן איטי יחסית, אך מפזרים את החום באופן אחיד בחדר.

 

כיצד לבחור את תנור החימום המתאים בעבורכם?

בבואכם לבחור איזה אמצעי חימום לרכוש לצורך הסקת הבית, כדאי לשים לב מהן התכונות שהכי חשובות לכם במוצר זה. אם ברצונכם לייבש בגדים או לחמם את המגבת על גבי התנור עצמו, יש לקנות רדיאטור סגור אשר מאפשר זאת (ולא תנור עם סלילי להט פתוחים שעשויים להצית את הבד). חשבו האם אתם מעדיפים תנור שמייצר חום מקומי, או כזה הכולל מאוורר אשר מפיץ את החום ברחבי החלל כולו.

 

מדוע חשוב להקפיד על תנור חימום טוב לגיל השלישי

דווקא בקרב בני הגיל השלישי קריטי להקפיד על רכישה של תנור חימום טוב, כדי לשמור על איכות החיים אבל בעיקר כדי לשמור על הבריאות. הימנעות מחימום הבית במהלך ימי החורף הקרים הנה מתכון בטוח להצטננות ולמחלות, ולכן חשוב להקפיד על טמפרטורה נעימה לשהות בה. רבים מבני הגיל השלישי חשופים במיוחד לאפשרות של הידבקות בשפעת או במחלות קלות אחרות – והסקה של הבית תוכל לסייע למנוע זאת.

 

האם מותר להשאיר את התנור דולק במהלך הלילה?

אחת הדילמות הבולטות במהלך ימי החורף הקרים נוגעת דווקא אל שעות הלילה, כאשר הטמפרטורות צונחות עוד יותר – האם מותר להשאיר את התנור דולק במהלך הלילה? השאלה נובעת בעיקרה ממניעים בטיחותיים, מתוך חשש להשאיר אמצעי חימום פעיל ללא השגחה. כדי למנוע סיכון מיותר, מומלץ לרכוש תנור אשר יהיה בטיחותי להפעלה גם לאורך הלילה ולהקפיד להרחיקו מחפצים שעשויים להתחמם יתר על המידה או חלילה לעלות באש.

 

יש להקפיד על שימוש נכון בתנור כדי לשמור על הבטיחות שלכם ושל הסביבה

הנושא החשוב ביותר בדיון על תנורי חימום הנו החשיבות שבהקפדה על שימוש נכון בו כדי למנוע מקרים של שריפה ואסון. כל שימוש במכשיר שפולט חום או פועל על חשמל וגז כרוך בסיכון מסוים, אך שימוש סביר בהתאם לכללי הבטיחות המקובלים יכול לצמצם סיכון זה באופן דרסטי. הקפידו להשאיר את פתחי האוורור של התנור גלויים, חברו אותו רק לשקע חשמלי שלם ותקין, והרחיקו מהסלילים הלוהטים בדים וחפצים שעשויים להידלק.

 

אל תהססו, קניית תנור חימום הנה השקעה כספית הכרחית ומשתלמת

רכישת תנור חימום היא איננה קנייה שמומלץ לדחות או להתפשר עליה. אמצעי החימום מגיעים בטווח רחב של מחירים, כך שכל אחד יכול למצוא את הפתרון שמתאים לו ולצרכיו. חשוב במיוחד להקפיד על חימום החלל בבתים בהם מתגוררים ילדים קטנים או בני הגיל השלישי, ולכן מומלץ שלא להתעכב ולקנות כבר עכשיו תנור חימום שילווה אתכם בחורף הקרוב. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
עיסוי לשיכוך כאבי מפרקים בגיל השלישי
כאבי פרקים הינם תופעה שכיחה בקרב הגיל השלישי, וגורם ישיר לתלונות על ירידה משמעותית באיכות החיים. עתה, מחקר חדש מראה כי ייתכן שלצד טיפול תרופתי, עיסוי מקצועי עשוי להועיל בשיכוך הכאב ובהרחבת טווח התנועה.
לקריאה
מוצרים חדשניים טכנולוגיים למבוגרים
עם ההתקדמות וההתפתחות המשמעותית שעברה הרפואה בשנים האחרונות, עלתה גם תוחלת החיים. חלקה של האוכלוסייה המבוגרת בעולם, כולל בישראל, הוא גדול יותר. לכן, ישנו כל הזמן פיתוח מוצרים חדשניים שיסייעו לאוכלוסייה המבוגרת בפעולות בהן ישנו קושי, מה שיאפשר להעלות את איכות החיים. בין מוצרים אלה:
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
ניתוח ארטרוסקופיה בגיל השלישי
כאבי רגליים בגיל השלישי עלולים להעיד במקרים מסוימים על הצורך בניתוח ארטרוסקופיה. במאמר הבא נסביר מה מאפיין את הניתוח הזה, כיצד הוא מונע כאבים ומה כולל הטיפול
לקריאה
טיפול הומאופתיה בגיל השלישי
יותר ויותר אנשים מעבר לגיל הפרישה חיים בבריאות טובה יותר. מה הכוונה? תנאי החיים הממוצעים והטיפולים המשופרים במחלות זיהומיות ואחרות נחשבות בדרך לסיבות העיקריות לכך.
לקריאה
העלמת ורידים ברגליים בגיל השלישי
ורידים בולטים ברגליים היא בעיה בריאותית שכיחה במדינות המערב, והשכיחות שלה עולה עם הגיל. מחקרים אפידמיולוגיים מראים שלרבע מהאוכלוסייה הבוגרת יש בעיית ורידים ברגלים, כאשר השכיחות גבוהה יותר בקרב נשים (30%-25%) מאשר בקרב גברים (20%-10%).
לקריאה
בעיות בעיכול בקרב הגיל השלישי
מערכת העיכול היא אזור מסועף בגוף ואנשים רבים סובלים במרוצת השנים מבעיות עיכול. אלה מתעוררות בעיקר כשיש קושי בספיגת המזון בגוף והתוצאה היא כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
לקריאה
טיפול הידרותרפיה ושיקום לקשישים
בשנים האחרונות הפכו טיפולי הידרותרפיה למקובלים מאוד בקרב קבוצות גיל שונות. שיטה זו נעשית בבריכה טיפולית ובליווי מדריכים מקצועיים (או פיסיותרפיסטים שעברו הכשרה בתחום). הטיפול נמצא מתאים מאין כמוהו גם לבני גיל הזהב, בריאים או אפילו סיעודיים. איך זה עובד?
לקריאה
החלפת מפרק ירך בגיל מבוגר
מפרק הירך נשחק במהלך השנים ובאופן משמעותי לאחר גיל 50. במידה ואתם סובלים מכאבים ובעיות במפרק הירך חשוב לדעת כי ניתן להיפטר מבעיות אלו ולחזור לשגרת חיים רגילה באמצעות ניתוח החלפת מפרק ירך, אשר נחשב כיום לשכיח ובטוח יותר עבור המנותח.
לקריאה
כורסאות טלוויזיה לבני הגיל השלישי
כורסאות טלוויזיה נוחות יכולות לשפר את איכות החיים של בני הגיל השלישי. אך איזו כורסה תתאים לאוכלוסיה זו? במאמר זה נלמד לבחור כורסה בעל פיצ'רים מיוחדים המספקים מענה אופטימליים עבור הצרכים של אוכלוסיית גיל הזהב.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.