forums

טיפול זוגי בגיל השלישי

כאשר אנחנו רואים זוגות מבוגרים בגיל הזהב, אנו נוטים לחייך בהנאה, ולקוות שגם אנחנו ניראה כך ביום מן הימים. זוגות בגיל השלישי נראים כאילו שום דבר כבר לא יפגע בהם ובזוגיות שלהם, אחרי שעברו יחד את כל החיים על המשברים שלהם. אך המציאות מוכיחה אחרת לפעמים.
 
טיפול זוגי בגיל השלישי

הסיבות המצריכות טיפול זוגי

בגיל השלישי עלולות לצוף בעיות בזוגיות, שעד כה לא היו קיימות, או היו קיימות והודחקו. הילדים שעוזבים את הבית מותירים אותו ריק, דבר שמהווה התמודדות משמעותית להורים, ועלול להציף בעיות ביניהם. לעיתים, הזוג עסוק כל החיים בטיפול בילדים, וכאשר אין עוד צורך בכך, בני הזוג מגלים שאינם יודעים כיצד לתקשר זה עם זו. לעיתים צפים קשיים אחרים, למשל התמודדות עם בן זוג אחד שיצא לפנסיה לעומת השני שעדיין עובד, התמודדות עם מחלה או שינוי באורח החיים. אפילו החלטה על מעבר לדיור מוגן עלולה להוות טריגר לקשיים בין בני הזוג. בכל המקרים הללו ובעוד מקרים רבים, מומלץ לפנות לטיפול זוגי אצל מטפלים שמתמחים בגיל השלישי. מטפלים שעברו הכשרה כלשהי במוסד לימודים מוכר המתמחה בטיפולים זוגיים, שיקום מערכות יחסים ועוד.

 

שיטות טיפול זוגי בגיל השלישי

בגיל השלישי נפוצות שלוש שיטות עיקריות של טיפול, וכל זוג צריך לבחור בשיטה שמתאימה לו ולקשיים שבהם הוא נתקל. השיטה הראשונה היא השיטה הפסיכו דינמית, אשר מבוססת על גישתו של הפסיכולוג פרויד ומתנהלת כטיפול פסיכולוגי קלאסי זוגי. השיטה השנייה היא השיטה ההתנהגותית, אשר מתמקדת יותר בתיקון של הבעיות בפועל, ובשינוי של התנהגויות אצל בני הזוג. בשיטה זו, בני הזוג יוצרים מעין הסכמים לגבי ההתנהגות הרצויה ביניהם על מנת להשתפר. השיטה השלישית היא השיטה הנרטיבית, אשר מתמקדת בסיפורי חיים של שני בני הזוג. זוהי שיטה שאורכת מעט זמן, אולם היא מתאימה מאד לגיל השלישי, שבו לשני בני הזוג כבר יש לא מעט סיפורי חיים עשירים. בטיפול אבחון הקשיים והפתרונות שלהם נשאבים מתוך סיפורי החיים של בני הזוג, שכן בשל גילם המבוגר הם עברו הרבה סיפורים במהלך חייהם המשותפים אשר מפיקים תועלת גם מעצם הסיפורים של עברם הרחוק והקרוב כאחד.

 

ומה עושים אם נפרדים?

לעיתים, למרות הניסיונות לפתור ולגשר על הקשיים הזוגיים, בני זוג מחליטים על פרידה – גם בגיל השלישי. בנוסף לכל הקשיים הקיימים במסגרת גירושין, בכל גיל, בגיל השלישי נוספים קשיים אחרים, כמו התמודדות פיזית רגשית, הרי עברו על בני הזוג לא מעט במהלך החיים, גידול הילדים, קשיים כלכליים ותחזוק הזוגיות בין כל השותף. באופן עצמאי לאחר הגירושין, היבטים כלכליים ועוד. גירושין בגיל השלישי אמנם אינם משפיעים על הילדים כפי שהיו מושפעים אילו התרחשו הגירושין בילדותם, אך עדיין, להודעה על גירושין ישנן השלכות קשות גם על ילדים שכבר עזבו את הבית ואפילו הקימו בתים משלהם. גם זה הוא שיקול משמעותי בהחלטה של בני זוג להיפרד. בני זוג רבים בגיל השלישי, אשר מחליטים שמוטב להם להיפרד, עושים זאת מבלי להתגרש באופן חוקי, בעיקר על מנת לשמור על זכויות כלכליות.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
השתלבות בעבודה לבני הגיל השלישי
להשתלב במקום חדש כרוך בתהליך ארוך ולעיתים לא קל , עבור אנשים בגיל מבוגר יותר האתגר לעיתים הוא כפול. במאמר הבא נביא בפניכם כיצד ניתן להקל על תהליך ההתאקלמות על עובדים בגיל זה .
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.