forums

כך התמכרתי לאלכוהול ונגמלתי בגיל 70

התמכרות לאלכוהול אף פעם לא הייתה נושא שהטריד אותי. רק כאשר הגעתי לגיל הזהב הבנתי שמדובר על בעיה רצינית, שפוגעת לא רק בבריאותי אלא גם בסביבה הקרובה ובאנשים החשובים לי ביותר.
 
כך התמכרתי לאלכוהול ונגמלתי בגיל 70
באותו רגע החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולבצע את הגמילה במספר שלבים:

 

א. תפקוד מחדש של הגוף – השלב הראשון והפיזי הוא ככל הנראה הקשה ביותר בתהליך. בשלב הזה כבר קיבלתי החלטה על כך שאני צריך להיגמל משתיית אלכוהול, אבל לא תיארתי לעצמי את המשמעות. מהר מאוד הבנתי שיש צורך בתפקוד מחדש של כל מערכות הגוף. הכאב הפיזי היה בלתי נסבל והרגשתי שהגוף זקוק למשהו שחסר לו. הכרחתי את עצמי להחזיק מעמד וגם קיבלתי עזרה מהמשפחה.

 

ב. התמודדות רגשית – אחרי שהגוף הסתגל מחדש לחיים בלי כוסית וויסקי בערב וכוסית יין בבוקר, התחלתי את ההתמודדות הרגשית. כאן כבר עלו ספקות לגבי התמכרות לאלכוהול ולגבי הצורך שלי במאמץ מן הסוג הזה. אפילו עברו לי בראש מחשבות כמו למה להתאמץ, כי הרי אני גם ככה בן 65 ואין סיבה אמיתית להשקיע. עם זאת, ביצעתי את ההתמודדות באמצעות שיחות עם אנשי מקצוע וקיבלתי מהם גם כלים מעשיים.

 

ג. מיגור התנהגויות – בשלב השלישי הגוף שלי התחיל להתנהג בצורה לא אופיינית. הרגשתי איך אני נופל למצבי רוח קיצוניים, מוותר על דברים מסוימים כדי להישאר בבית ובאופן עקרוני מעדיף להתבודד ולהתרחק מאנשים. במקביל, קראתי באינטרנט מידע על התמכרות לאלכוהול וניסיתי לזהות את הסימפטומים הנפוצים גם אצלי.

 

 

הטיפים שלי לנגמלים

 

הגמילה הסופית שלי הגיעה ביום הולדת 70. באותו אירוע לא שתיתי אפילו את ה"לחיים" שהרימו לכבודי, כי הרגשתי שזה יהיה צעד נוראי לאחור. מה שעודד אותי הייתה התחושה שהאלכוהול אפילו לא חסר לי. עדיף מאוחר מאשר לעולם לא וכעת החיים שלי נראים אחרת לחלוטין.

 

הטיפ הכי חשוב שלי לנגמלים בכל הגילאים הוא פשוט להסתכל קדימה ולא לעצור. אמנם מדובר במלחמת הישרדות, אבל בתום המאבק תרגישו היטב את הסיפוק ואת שביעות הרצון מעצמכם.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
התעללות בקשישים
במאמר זה, נדבר על אחת התופעות הקשות והמטרידות ביותר אליהן אנחנו עדים בחברה הישראלית בשנים האחרונות – תופעת ההתעללות בקשישים. נסקור מקרים בולטים ונבין כיצד נתגונן מפני המצב הזה בצורה היעילה ביותר – בפני עצמנו או עבור הקרובים שלנו.
לקריאה
כך נהייתי עורך דין תעבורה מצליח
לאור המצב בכבישים בשנים האחרונות בישראל ועלייה ניכרת בתאונות דרכים, הדרישה לעורכי דין המתמחים בדיני תעבורה הולך וגובר. המסלול במסגרתו מוכשרים להיות עורך דין תעבורה הינו קשה וסיזיפי, אך בסופו מובטח מקצוע מספק, ערכי בעל חשיבות חברתית וכמובן, שכר הולם.
לקריאה
כך התמכרתי לאלכוהול ונגמלתי בגיל 70
התמכרות לאלכוהול אף פעם לא הייתה נושא שהטריד אותי. רק כאשר הגעתי לגיל הזהב הבנתי שמדובר על בעיה רצינית, שפוגעת לא רק בבריאותי אלא גם בסביבה הקרובה ובאנשים החשובים לי ביותר.
לקריאה
יש לכם סיפור חיים בקלטת וידאו אבל המכשיר כבר נהרס? המרת קלטות וידיאו זה הפתרון
קלטות הוידאו הישנות מכילות את הזיכרונות היפים ביותר שלכם
לקריאה
תהליך כתיבת אוטוביוגרפיה בגיל השלישי
רבים מאתנו מרגישים, בצדק, שסיפור החיים שלנו הוא סיפור אותו ראוי לספר – וראוי להעלות על הכתב. אנחנו מדברים על כתיבה של אוטוביוגרפיה, וחשוב לדעת איך להתחיל ואיך לבצע תהליך ארוך ומקיף שכזה – כבני ובנות הגיל השלישי, עם חיים ארוכים ומעניינים.
לקריאה
גירושין בגיל השלישי
תהליך גירושין הינו תהליך ארוך וקשה מאוד עבור בני הזוג, במיוחד כאשר מדובר בגירושין בגיל השלישי לאחר שנים רבות וארוכות של זוגיות. תהליך הגירושין מצריך עזרה מאנשי מקצוע רבים כגון: עורכי דין, חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, מגשרים, ועוד.
לקריאה
סיבות לבגידה בגיל השלישי
בגידה במסגרת הנישואין היא לצערנו תופעה נפוצה, חוצת גילאים ומגזרים. במאמר הבא נסקור את הסיבות הנפוצות לבגידות בגיל השלישי.
לקריאה
"חייתי שתי מלחמות עולם"
סיפורה של צילה קוריס שנולדה במלחה"ע ה-1, ובשנייה שירתה בחיל הרפואה הבריטי
לקריאה
בני מאה בבית אבות בגבעת המורה
אצלנו בחצר, בצל ענפי הזית מגיעים לגיל המופלג מאה, עם טיפול מסור ומקצועי. שפרה דיירת בת 101 אמרה שכל כך נקי כאן, והיא חיה בגן עדן, וכשנקי בעין נקי גם בפנים.
לקריאה
תמונה משפחתית
תחרות "תמונה משפחתית" כחלק מאירועי חודש הקשיש. עמותת מטב בשיתוף עם אתר walla.
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.