forums

בעיות אורטופדיות בגיל השלישי

בגיל השלישי יש חולשה ניכרת לגוף ולעיתים גם בעיות אורטופדיות שלהם יש חשיבות רבה בטיפול, בפרט מבוגרים אשר חולים בסכרת וזקוקים למדרסים עקב בעיות אורטופדיות כאלה או אחרות.
 
בעיות אורטופדיות בגיל השלישי
מדרסים הם למעשה מצע נכון ואורתופדי לכף הרגל. המדרסים מאפשרים לפיזור משקל הגוף לכל אורכה של כף הרגל. כשמשקל הגוף שלנו מתפזר לכל אורך כף הרגל, הלחץ שמופעל על כף הרגל מתפזר באופן שווה, הוא מפחית את המשקל והעומס ומעניק נוחות גדולה יותר ליציבה שלנו ולהליכה וכך מונע מכאבים בכל מיני אזורים בגוף.

 

אחת הקבוצות באוכלוסייה אשר זקוקות יותר מכולם למדרסים, זו קבוצת חולי הסכרת והגיל השלישי. כל מי שמתמודד עם מחלת סוכרת ובפרט מבוגרים שחולים בסכרת יודע שעליו להקפיד על נעילת נעליים עם מדרסים בהתאמה אישית, מדרסים מיוחדים שמתאימים עבורו.

 

למה יש צורך במדרסים בגיל השלישי ובמצב של סכרת?

 

על מנת להבין אילו מדרסים אמורים לשים והיכן אפשר למצוא אותם, חשוב להבין תחילה מדוע בגיל השלישי והאנשים החולים בסכרת זקוקים למדרסים. חולי סוכרת מתמודדים עם מחזור דם שאיננו תקין בכפות הרגלים, לכן כלי הדם שלהם עלולים להיות סתומים, וכתוצאה מכך החמצן לא מגיע בצורה טובה אל אזור זה, מה שמביא לכך שהרעלים שכף הרגל צוברת אינם מתנקים. במצב של פציעה או חבלה, הרגל עוברת החלמה מאוד איטית, העצמות נחלשות, העצבים נפגעים עד לרמה כזו שהחולה לא יודע ככל שהוא נפצע.

 

כמו כן, בגיל השלישי ידוע כי צפיפות העצם נחלשת, אחוזי הסידן בגוף לא מרהיבים במיוחד – דבר שמשפיע רבות על בעיות אורטופדיות ברגליים, בגב, בגוף ובכלל. נציין גם כי מבוגרים הנמצאים בגיל השלישי ושנפצעו בעבר או עברו תאונה עם חבלה לא פשוטה עתידים להיחשף יותר לבעיות אורטופדיות בגוף וכשמדובר בגפיים טבעי הדבר שיזדקקו למדרסים.

 

פציעות וסיכונים לחולי סכרת ולאוכלוסייה בגיל השלישי

 

כידוע, כל אחד מאיתנו, לא רק חולי סוכרת ואוכלוסיית הגיל השלישי, עלול להיפצע מלחץ או שפשוף מסוים. במקרים מסוימים, נניח שהאדם גמיש ויכול להבחין בכך, אז אין בעיה, אך אם האדם אינו גמיש ואין מי שיכול לעזור לו, אזי שהוא עלול להגיע לכדי מצב שהוא לא יודע כלל שכף הרגל נפצעה. במקרים קיצונים נזקים ברגליים אצל חולי סוכרת עלולים להוביל לידי כך שיהיה צורך לבצע ניתוח וקטיעה של הרגל.

 

חולי סוכרת נמצאים במצב סיכון גבוה יותר מאנשים אחרים ומכאן שהם צריכים להשתמש באביזרים שונים שישמרו ויגנו על כף הרגל. אחד האביזרים הם מדרסים שמותאמים לכף רגל סוכרתית. בחלק הבא של המאמר, נסביר כיצד הם יכולים לעזור.


מדרסים לגיל השלישי, כיצד הם יכולים לעזור?

 

למדרסים עבור הגיל השלישי יש מספר יתרונות:

ראשית, הם מחלקים בצורה נכונה את העומס שיש על כף הרגל. במקום שכל העומס יהיה במקום אחד, הוא מחולק על גבי חלקים שונים של כף הרגל.

שנית, המדרסים יוצרים משטח חלק ורך לדריכה, משטח נוח שמונע שפשופים.

שלישית, בכל מקרה של מחלה או פציעה בכף רגל, הרי שהמדרסים מקלים על תהליך ההחלמה.

חשוב לומר, בדומה למדרסים רגילים, גם כאן יש צורך לבצע התאמה אישית של המדרסים, כך שיתאימו למבנה כף הרגל ויתאימו לנעל. ההתאמה מתבצעת במכון אורטופדי מקצועי. חשוב לרכוש את המדרסים במקום מוכר וידוע, ולא במקום לא מורשה או לרכוש מדרסים, רפידות רגילות. מאחר והן עלולות לגרום נזק לכף הרגל. נזק שעלול להיות מאוד קשה ומסובך, ועל כן חשוב להשתמש אך ורק במדרסים מוכרים ואיכותיים.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.