forums

בעיות אורטופדיות בגיל השלישי

בגיל השלישי יש חולשה ניכרת לגוף ולעיתים גם בעיות אורטופדיות שלהם יש חשיבות רבה בטיפול, בפרט מבוגרים אשר חולים בסכרת וזקוקים למדרסים עקב בעיות אורטופדיות כאלה או אחרות.
 
בעיות אורטופדיות בגיל השלישי
מדרסים הם למעשה מצע נכון ואורתופדי לכף הרגל. המדרסים מאפשרים לפיזור משקל הגוף לכל אורכה של כף הרגל. כשמשקל הגוף שלנו מתפזר לכל אורך כף הרגל, הלחץ שמופעל על כף הרגל מתפזר באופן שווה, הוא מפחית את המשקל והעומס ומעניק נוחות גדולה יותר ליציבה שלנו ולהליכה וכך מונע מכאבים בכל מיני אזורים בגוף.

 

אחת הקבוצות באוכלוסייה אשר זקוקות יותר מכולם למדרסים, זו קבוצת חולי הסכרת והגיל השלישי. כל מי שמתמודד עם מחלת סוכרת ובפרט מבוגרים שחולים בסכרת יודע שעליו להקפיד על נעילת נעליים עם מדרסים בהתאמה אישית, מדרסים מיוחדים שמתאימים עבורו.

 

למה יש צורך במדרסים בגיל השלישי ובמצב של סכרת?

 

על מנת להבין אילו מדרסים אמורים לשים והיכן אפשר למצוא אותם, חשוב להבין תחילה מדוע בגיל השלישי והאנשים החולים בסכרת זקוקים למדרסים. חולי סוכרת מתמודדים עם מחזור דם שאיננו תקין בכפות הרגלים, לכן כלי הדם שלהם עלולים להיות סתומים, וכתוצאה מכך החמצן לא מגיע בצורה טובה אל אזור זה, מה שמביא לכך שהרעלים שכף הרגל צוברת אינם מתנקים. במצב של פציעה או חבלה, הרגל עוברת החלמה מאוד איטית, העצמות נחלשות, העצבים נפגעים עד לרמה כזו שהחולה לא יודע ככל שהוא נפצע.

 

כמו כן, בגיל השלישי ידוע כי צפיפות העצם נחלשת, אחוזי הסידן בגוף לא מרהיבים במיוחד – דבר שמשפיע רבות על בעיות אורטופדיות ברגליים, בגב, בגוף ובכלל. נציין גם כי מבוגרים הנמצאים בגיל השלישי ושנפצעו בעבר או עברו תאונה עם חבלה לא פשוטה עתידים להיחשף יותר לבעיות אורטופדיות בגוף וכשמדובר בגפיים טבעי הדבר שיזדקקו למדרסים.

 

פציעות וסיכונים לחולי סכרת ולאוכלוסייה בגיל השלישי

 

כידוע, כל אחד מאיתנו, לא רק חולי סוכרת ואוכלוסיית הגיל השלישי, עלול להיפצע מלחץ או שפשוף מסוים. במקרים מסוימים, נניח שהאדם גמיש ויכול להבחין בכך, אז אין בעיה, אך אם האדם אינו גמיש ואין מי שיכול לעזור לו, אזי שהוא עלול להגיע לכדי מצב שהוא לא יודע כלל שכף הרגל נפצעה. במקרים קיצונים נזקים ברגליים אצל חולי סוכרת עלולים להוביל לידי כך שיהיה צורך לבצע ניתוח וקטיעה של הרגל.

 

חולי סוכרת נמצאים במצב סיכון גבוה יותר מאנשים אחרים ומכאן שהם צריכים להשתמש באביזרים שונים שישמרו ויגנו על כף הרגל. אחד האביזרים הם מדרסים שמותאמים לכף רגל סוכרתית. בחלק הבא של המאמר, נסביר כיצד הם יכולים לעזור.


מדרסים לגיל השלישי, כיצד הם יכולים לעזור?

 

למדרסים עבור הגיל השלישי יש מספר יתרונות:

ראשית, הם מחלקים בצורה נכונה את העומס שיש על כף הרגל. במקום שכל העומס יהיה במקום אחד, הוא מחולק על גבי חלקים שונים של כף הרגל.

שנית, המדרסים יוצרים משטח חלק ורך לדריכה, משטח נוח שמונע שפשופים.

שלישית, בכל מקרה של מחלה או פציעה בכף רגל, הרי שהמדרסים מקלים על תהליך ההחלמה.

חשוב לומר, בדומה למדרסים רגילים, גם כאן יש צורך לבצע התאמה אישית של המדרסים, כך שיתאימו למבנה כף הרגל ויתאימו לנעל. ההתאמה מתבצעת במכון אורטופדי מקצועי. חשוב לרכוש את המדרסים במקום מוכר וידוע, ולא במקום לא מורשה או לרכוש מדרסים, רפידות רגילות. מאחר והן עלולות לגרום נזק לכף הרגל. נזק שעלול להיות מאוד קשה ומסובך, ועל כן חשוב להשתמש אך ורק במדרסים מוכרים ואיכותיים.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי
יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
לקריאה
כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים
הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
לקריאה
תזונה נכונה לחולי סוכרת בני הגיל השלישי
הסוכרת הינה מחלה נפוצה בקרב בני הגיל השלישי שחשוב לאתרה ולטפל בה בזמן. תזונה נכונה המותאמת לסוג אוכלוסייה זו היא כלי מפתח להצלחת הטיפול.
לקריאה
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי
ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
לקריאה
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.