forums

חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי

איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
 
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
מבוגרים בגיל השלישי מבלים חלק ניכר מזמנם בפעילות גופנית. את הפעילות כדאי לבצע על מזרון מתאים וזאת בשל מספר סיבות מרכזיות:

 

מניעת נזקים בלתי הפיכים

 

ראשית, חשוב לציין שפעילות גופנית חשובה בגיל השלישי בעיקר כי מאפשרת למבוגרים לשפר את איכות החיים, להתמודד עם סיבות בריאותיות שונות ולשפר את דימוי הגוף והדימוי העצמי. מכאן שהפעילות היא חלק בלתי נפרד משגרת החיים של מבוגרים בגיל השלישי ולכן הם צריכים לבצע אותה בלי לגרום לעצמם נזקים בלתי הפיכים. מהבחינה הזו, מזרון התעמלות הוא ככל הנראה הכלי העיקרי שעומד לרשותם. בעזרת שכיבה על מזרון מתאים ניתן לבצע פעילויות שמשפרות את היציבה ומקלות על שלל פעולות יום יומיות.

 

שמירה על סרגל מאמצים

 

חשוב להשתמש במזרון התעמלות מתאים גם כי הוא מאפשר לשמור על סרגל מאמצים. הטעות הנפוצה של רוב המבוגרים בגיל השלישי היא לערוך פעילות גופנית בצורה לא מבוקרת, והסכנה היא מפני שחיקה של השרירים והעצמות. שמירה על סרגל מאמצים חיונית לשביעות הרצון של הקשיש וליכולת שלו להתמודד עם עומסים חדשים. מתאמנים מעל גיל 50 חייבים להקשיב לגוף שלהם, אך הסוד הוא לעשות זאת לאורך זמן. מבוגרים בגיל השלישי לא יכולים להרשות לעצמם לדלג בין שלבים שונים של סרגל המאמצים. במידה והם אינם בטוחים, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע או לכל הפחות להגיע לאימון במסגרת מסודרת.

 

שיפור הביצועים בטווח הקצר והארוך

 

מלבד האמור לעיל, חשוב להשתמש במזרון שמתאים לגיל השלישי כי הוא משפר את הביצועים בטווח הקצר והארוך. רוב הקשישים לא יכולים לשכב ישירות על הרצפה על מנת לבצע פעילות גופנית, ומזרונים קשיחים או רכים מדי עלולים למנוע מהם להשיג את מטרות האימון. רק מזרון שמתאים להם מבחינת מידות ועובי יעזור להתגבר על מגבלות בריאותיות. כמו כן, מחקרים מצביעים על קשר ברור בין מזרון התעמלות מתאים לקשישים לבין ביצוע התרגיל בצורה הנכונה ביותר. הטכניקה שבה מבצעים כל תרגיל חשובה לא פחות מההספק היומי. מבוגרים בגיל השלישי צריכים להבין זאת כדי להגיע לתוצאות מספקות.

 

איך בוחרים מזרון?

 

חשוב להגיע למצב שבו המזרון מתאים לצרכים של בני גיל הזהב וגם לאימוני הכושר המומלצים עבורם. אלו למשל אימונים כמו פעילות אירובית, פעילות אנאירובית, יציבה וגמישות. המזרון רלוונטי בעיקר לפעילות אנאירובית, ליציבה ולגמישות, אך הוא יכול לסייע לקשישים לבצע תרגילים כמו קימה מישיבה לעמידה ולהקל על ההליכה. הבחירה במזרון היא מהבחינה הזו פונקציה של צרכים אישיים והיסטוריה בריאותית. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
לימודי שחייה בגיל השלישי
נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
לקריאה
חוג טאי צ'י לקשישים בדיור מוגן
לצד חוגים רגילים כמו ציור או מלאכת יד, החלו להציע בתי דיור מוגן גם חוגים נוספים שמתאימים לקשישים. אחד החוגים הללו נקרא חוג טאי צ'י. בשורות הבאות נבין מה זה אומר, למי זה מתאים ומהן התועלות.
לקריאה
התעמלות מים לגיל השלישי
הזמן עושה את שלו ועם השנים, הגוף מאבד מגמישותו, השרירים כואבים יותר ותוך פרק זמן קצר יותר. מנגד, יש חשיבות רבה להתעמלות בגיל מבוגר על מנת לשמור על טווח תנועה רחב, כושר ואיזון.
לקריאה
פילאטיס לגיל השלישי
לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
לקריאה
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?
שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
לקריאה
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
לקריאה
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
לקריאה
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה
שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
לקריאה
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
לקריאה
פעילויות ספורטיביות מומלצות לקיץ לגיל השלישי
מחפשים פעילויות ספורטיביות לגיל השלישי? רוצים לדעת מה יכול להתאים להם ולפי מה כדאי להחליט? כנסו לכתבה ותוכלו לראות עם מי מומלץ להתייעץ כדי שהבחירה תהיה נכונה
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.