forums

ניהול כספים בגיל הזהב

העלייה בתוחלת החיים והיוקר במחייה, הופכים את קצבאות הפנסיה ללא רלוונטיות, מכיוון שלא בטוח שהם יספיקו על מנת שנוכל לחיות בכבוד כאשר נצא לפרישה מהעבודה.
 
ניהול כספים בגיל הזהב
על כן, יש לבצע תכנון כלכלי ופיננסי, מבעוד מועד. כך נוכל להבטיח שהכספים שנחסכו, יוכלו לספק רמת חיים איכותית ונאותה.

 

אילו צעדים שקשורים להתנהלות כלכלית כדאי לנקוט?
 

להיערך כמה שיותר מוקדם – כלומר לבצע חיזוי של ההוצאות והצרכים העתידיים שיהיו לנו בגיל הפנסיה. העשור החמישי, הוא הזמן הכי מתאים לתכנן בו את הפרישה.
 

לא למהר לפדות פיצויים, תגמולים, קופות גמל, קרנות השתלמות ומקורות הכנסה סוציאליים. זאת משום שברגע שפודים אותם, יש פגיעה בגובה קצבת הזקנה הצפויה.
 

הערכת וחישוב סיכונים – לחזות מצבים של אובדן כושר עבודה, פטירה, מצב סיעודי, נכות ועוד. הערכות נכונה באמצעות ביטוחי חיים, תוכל בהחלט להקטין את רמת הסיכון וגם להקל על אורח החיים במידה ואחד המצבים שנמנו לעיל אכן יקרה בפועל.
 

לערוך תכנון מס – מומלץ להגיע למשרד רואי חשבון ולבצע תהליך של ניהול כספים וגם תכנון מס. על פי התקנות, על כל 4 שנות ותק שיש לכם בעבודה, אפשר להנות משנת פריסה אחת. כך למעשה, יש חשיבות לוותק ובהתאם לכך גם לשיעור המס העתידי שתצטרכו לשלם לרשויות המס.
 

 

הטבות לאוכלוסיית גיל הזהב
 

כחלק מההתנהלות הכספית, תוכלו גם להנות ממגוון הטבות להם זכאים אנשים בגיל הזהב. ראשית וודאו שקיבלתם תעודת אזרח ותיק (אם לא קיבלתם את התעודה, פנו למשרד לאזרחים ותיקים). זוהי תעודה הניתנת סמוך לגיל הפרישה. מחזיקי התעודה מקבלים הנחות על ארנונה, תחבורה ציבורית, תרופות וכמו כן הנחות נוספות הניתנות על ידי גופים פרטיים ועסקיים.
 

לדוגמא, התעודה מעניקה הנחה של 50 אחוז לנוסעים בתחבורה ציבורית. מבחינת תרופות, תהיו זכאים להנחה של 50 אחוז בתקרת התשלום הרבעונית של שירותי הבריאות. מבחינת חברת החשמל, אם אתם אזרחים ותיקים וגם מקבלים קצבת זקנה והשלמת הכנסה, תהיו זכאים להנחה של 50 אחוז מצריכה של עד 400 קילו וואט בכל חודש (גובה ההנחה המקסימאלי יכול להגיע עד 120 שקלים בלבד). על מנת לקבל הנחה בארנונה, יש להגיש בקשה ואם היא מאושרת, גובה ההנחה שתקבלו יהיה עד 30 אחוז. מלבד אלו, קיימת גם הנחה על מוזיאונים ובתי קולנוע, הנתמכים על ידי המדינה.

 

דרכים להגדלת ההכנסות אחרי גיל הפרישה
 

יצירת הכנסות פאסיביות – נסו להשקיע בשוק ההון, בנכסי נדל"ן, במיזמים שונים ועוד. כך תהיה לכם הכנסה נוספת, מבלי שתצטרכו לעבוד בפועל.
 

יצירת הכנסות אקטיביות – אם אתם לא מוצאים את עצמכם בבית ומשתעממים בקלות רבה וללא שום תחביבים, מומלץ שתמצאו משרה חלקית בה תוכלו לעבוד. רק שימו לב שהיא לא פוגעת לכם בקצבת הזיקנה או בקופה הפנסיונית שלכם.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הלוואות לגיל הזהב – איך עושים את זה?
כולנו, לא משנה באיזה גיל, זקוקים להלוואה מפעם לפעם ומתקופה לתקופה, בין אם לקראת הטיול של אחרי הצבא, לצורך מימון לימודי התואר, רכישת רכב או לרגל רכישת דירה חדשה.
לקריאה
התנהלות כלכלית בגיל הזהב
גיל הזהב הוא תקופה המזמינה את האדם ליהנות משפע זמן פנוי שיוכל לבלות אותו בחברת מכרים, חברים ובני משפחה, בעיסוק בתחביבים ישנים ואף בהיכרות עם עיסוקים ועם תחומי עניין חדשים. למצב הפיננסי יש השפעה ישירה על איכות החיים בגיל הזהב, ולכן כדאי להכין את עצמכם מראש לימי הפנסיה.
לקריאה
יתרונות יועץ פנסיוני או סוכן פנסיוני מומלצים בגיל הזהב
יועצים פנסיוניים מומלצים הם לא דבר פשוט למצוא בימינו. יש הרבה אנשי מקצוע שמספקים ייעוץ פנסיוני לא מקצועי, ולכן חשוב לדעת עם מי ליצור קשר ועל מי לסמוך.
לקריאה
ניהול כספים בגיל הזהב
העלייה בתוחלת החיים והיוקר במחייה, הופכים את קצבאות הפנסיה ללא רלוונטיות, מכיוון שלא בטוח שהם יספיקו על מנת שנוכל לחיות בכבוד כאשר נצא לפרישה מהעבודה.
לקריאה
הלוואה לכל מטרה – לגיל הזהב
מבוגרים רבים בגיל הזהב זקוקים לקבלת הלוואה לכל מטרה עבור מספר מטרות כמו למשל תרופות יקרות, דיור מוגן, מטפלים אישיים, בתי אבות ואפילו חופשות ארוכות טווח. הבנקים וחברות האשראי החוץ בנקאיות, מעניקים לגיל הזהב מספר הטבות להלוואות במיוחד עבור אותן מטרות שהוצגו קודם.
לקריאה
הלוואות שמומלץ לקחת עד שנפתחות תוכניות חיסכון
בגיל השלישי, עת היציאה לפנסיה, נפתחת האפשרות המחודשת לעשות דברים שזמן כה רב חלמתם עליהם ולא היה לכם מתי לבצע אותם. נסיעות לחו"ל, טיפוח הבית, חוגים שונים, פעילויות פנאי או מעבר לדיור מוגן הם מעטים מהדברים שיתאפשרו לכם עם ההגעה לגיל הנכסף.
לקריאה
תעריפי מוסדות לקשישים
כאשר מחפשים דיור מוגן, בית אבות או מוסד סיעודי לקשישים, יש הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון. אחד מהמרכזיים שבהם הוא המחיר. מהם התעריפים הרווחים של מוסדות לקשישים ועל פי מה הם נקבעים? מאמר זה יעשה לכם סדר בנושא, ויאפשר לכם לדעת למה לצפות.
לקריאה
אילו פתרונות מימון קיימים בגיל השלישי?
בגיל השלישי, גיל שלצערנו ידוע בכך שבו מקורות ההכנסה מתמעטים רבים המבוגרים שמחפשים פתרונות מימון מהירים לשם מימון פעולות שונות במאמר זה נסקור אילו פתרונות מימון קיימים עבור גיל זה.
לקריאה
השקעות נדל"ן בארה"ב לגיל השלישי
הרבה מאוד אנשים בגיל השלישי רוצים להמשיך להרוויח כסף, וזאת למרות שהם כבר לא עובדים או עובדים הרבה פחות מבעבר. בדיוק מסיבה זאת אפשר למצוא הרבה מאוד אנשים מבוגרים שמתעניינים בהשקעות נדל"ן בארה"ב.
לקריאה
ניהול נכסים בגיל השלישי
במשך שנים רבות, ההתנהלות הכלכלית וניהול הנכסים שלנו מהווים חלק משמעותי בשגרת היום יום שלנו. ואכן, במציאות כלכלית מודרנית ניהול נכסים היא משימה במשרה מלאה. בהתאם לכך, כאשר אנחנו מגיעים לגיל השלישי הדבר הופך לאתגר לא קטן בכלל.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.