forums

איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?

כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
 
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
חשוב מאד להתאים את הבריכה וסביבתה לאנשי הגיל השלישי על מנת שהיא תהיה בטוחה וטובה עבורם. להלן כמה רעיונות ואפשרויות שניתן ליישם בסביבת הבריכה על מנת שזו תהיה נגישה ונוחה לשימוש לאנשי הגיל השלישי:

 

  • גדר - התקנת גדר בטיחותית לבריכה, מציבה את השטח כעובדה ולא כל אחד יכול להיכנס לשטח זה. כאשר אדם מבוגר עושה שימוש בבריכה הוא יהיה שקט יותר לדעת שאף אדם זר לא יכול להגיע אליו.
 

  • מאחזי יד - הירידה אל תוך הבריכה או היציאה ממנה עלולות להיות קשות, שכן המדרגות עלולות חלקות והמים מקשים על ההליכה ועל הוצאת איברי הגוף מהם. התקנת מאחזי יד העשויים מנירוסטה ומקובעים לדפנות הבריכה יסייעו וישמרו על בטיחותם של המתרחצים בעת הירידה והעלייה במדרגות.
 

  • התקנת אמצעי הצללה במידה והבריכה ממוקמת תחת כיפת השמיים חשוב מאד שיהיה אמצעי הצללה כלשהו על מנת שהמרחץ לא יבול מקרני השמש הישירה. בעונת הקיץ מקבל נושא זה משנה חשיבות, שכן השמש חזקה מאד ולא מומלץ לשהות תחת קרניה היוקדות, בעיקר לא כאשר הגוף רטוב ממי הבריכה.
 

  • ליווי אישי - אם מדובר באדם שבריאותו אינה שלמה - מומלץ שהוא לא יגיע לבדו לאזור הבריכה אלא שיהיה אתו מלווה שיסייע לו בכל פעולה שניתן וגם יהיה זמין במידה והמבוגר יזדקק לעזרה כלשהי.
 

חשיבות הנגשת הבריכה לאנשי הגיל השלישי

 

מי שהגיע לגיל השלישי - בדרך כלל יש לו דרישות או צרכים שונים מהצעירים יותר. חשוב מאד להתאים את הבית בכלל ואת סביבת הבריכה בפרט לצרכיו של המבוגר על מנת שהוא יוכל להגיע, לשהות בסביבת הבריכה וליהנות עם בני משפחתו או החברים שלו. כך הוא ירגיש כשייך, כחלק בלתי נפרד מהמשפחה שלו ואין הוא צריך להסתגר בתוך הבית פנימה עת יושבים כולם בחוץ סביב הבריכה או בחצר. בבריכה פרטית בבית, למשל, הופכת למרכז המשפחה ובדרך כלל נפגשים לידה על מנת לשוחח, לאכול או להעביר זמן בנעימים ביחד. אדם בגיל השלישי יוכל גם הוא לקחת חלק במפגשים אלה.

 

בריכה כבילוי אמיתי

 

כל מי שמגיע לשחות או לשחק בבריכה לבטח עושה זאת כי הוא נהנה מכך, באותה מידה מי שבגיל השלישי יכול ורשאי ליהנות אף הוא, גם אם הוא לוקה מעט בבריאות. ישנם כיום אפשרויות רבות אשר באמצעותן הבריכה יכולה להפוך לבילוי של ממש, שלא לדבר על אמצעי טיפולי לכל דבר עבור בני הגיל השלישי ועבור כל מי שנוכח בסביבתה של הבריכה. יתרה מכך - אנשי מקצוע רבים גורסים ששחייה מתאימה לכל גיל כך שמי שחשוב לו לשמור על שגרת פעילות גופנית - שחייה בבריכה היא מה שדרוש לו. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
לימודי שחייה בגיל השלישי
נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
לקריאה
חוג טאי צ'י לקשישים בדיור מוגן
לצד חוגים רגילים כמו ציור או מלאכת יד, החלו להציע בתי דיור מוגן גם חוגים נוספים שמתאימים לקשישים. אחד החוגים הללו נקרא חוג טאי צ'י. בשורות הבאות נבין מה זה אומר, למי זה מתאים ומהן התועלות.
לקריאה
התעמלות מים לגיל השלישי
הזמן עושה את שלו ועם השנים, הגוף מאבד מגמישותו, השרירים כואבים יותר ותוך פרק זמן קצר יותר. מנגד, יש חשיבות רבה להתעמלות בגיל מבוגר על מנת לשמור על טווח תנועה רחב, כושר ואיזון.
לקריאה
פילאטיס לגיל השלישי
לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
לקריאה
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?
שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
לקריאה
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
לקריאה
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
לקריאה
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה
שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
לקריאה
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
לקריאה
פעילויות ספורטיביות מומלצות לקיץ לגיל השלישי
מחפשים פעילויות ספורטיביות לגיל השלישי? רוצים לדעת מה יכול להתאים להם ולפי מה כדאי להחליט? כנסו לכתבה ותוכלו לראות עם מי מומלץ להתייעץ כדי שהבחירה תהיה נכונה
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.