forums

כל המידע על ניתוח קטרקט בעין

כמו שאמרנו הקטרקט נחשב לאחד מהניתוחים השכיחים ביותר המתקיימים בישראל, ואחד הקלים שבו. למעשה, אנחנו מכירים לפחות אחד או שניים אשר עברו את התהליך ללא קושי, או שאובחנו כבעלי קטרקט.
 
כל המידע על ניתוח קטרקט בעין

במאמר זה נבין מא' עד ת' על ניתוח קטרקט בעין

 

ניתוח קטרקט,  כולל השתלת עדשה מלאכותית בעין, אשר תפצה על זאת ש"התעייפה" או נפגעה מגורמים שונים. מה חשוב לדעת בנושא? מהם סימני הזיהוי להתפתחות מצב כזה בעין? ומהן הפתרונות החלופיים? ננסה לענות על שאלות אלו בכתבה הבאה.

 

קטרקט וגיל – האם קיים קשר ישיר?

 

עקרונית, קטרקט לרוב נגרם עקב סיבה טבעית של הזדקנות או התעייפות של העדשה בעין. לכן, המצב השכיח הוא שהקטרקט נגרם דווקא אצל אנשים מבוגרים יחסית. אולם, קטרקט יכול להיווצר גם אצל אנשים צעירים יותר, ולרוב הגרם על ידי פגיעות חיצוניות בעין, כגון חבלה כלשהי, וכדומה. בנוסף, קיים מצב של הרעה בעדשה הטבעית כתוצאה מלקיחת תרופות ואך קטרקט מולד.

 

מהם הסימנים לקטרקט?

 

כמעט כל הרעה באיכות הראייה, בייחוד הגיל מבוגר, עשויה להצביע על קטרקט. לכן, חשוב כמובן ללכת להיבדק אם מבחינים בתסמינים חוזרים, כגון סינוור, עכירות של הראייה, ירידה בחדות הראייה, ירידה באיכות הראייה המתרחשת בקצב מהיר וכיוצא באלו.

 

האם חייבים לעשות ניתוח במקרה של קטרקט?

 

לא, ממש לא חייבים. אולם, העניין מומלץ מאוד, בעיקר בשל החשש להתדרדרות במצב העין כתוצאה מקטרקט לא מטופל. אגב, ניתוח קטרקט בעין נחשב לניתוח נפוץ וקל יחסית, ולכן הידע המצטבר בנושא הוא רב. במידת הצורך, ניתן להתאים עדשות או משקפיים.

 

העדשה המוחדרת היא טבעית או מלאכותית?

 

מדובר בעדשה מלאכותית ושקופה, אשר נשארת בעין לצמיתות. אגב, זוהי הסיבה בין השאר שניתוח הקטרקט מומלץ, מכיוון שלאחר שמוחדרת העדשה, הבעיה איננה יכולה לחזור על עצמה. אמנם, קיימים מקרים אחרים הקשורים לקטרקט שיכולים להופיע, אך זהו נושא למאמר אחר.

 

האם ניתוח קטרקט בעין מומלץ לבעלי סוגים שונים של מבנה העין?

 

אני מניחה שקיימים מקרים מסוימים בהם לא ניתן לבצע את הניתוח, אולם שיטוט קצר ומהיר באינטרנט יראה לכם כי קיימות כיום עדשות מסוגים שונים אשר מותאמות לסוגים שונים של מבנה עין, כגון עין כעורה וכולי. בנוסף, קיימים כיום כל כך הרבה אנשי מקצוע אשר מתעסקים בעניין, שניתן בקלות רבה לגשת אליהם ולבקש ייעוץ והדרכה בנושא.

 

גיליתי שיש לי קטרקט, מה לעשות?

 

אז עקב כל מה שכתוב לעיל, ניתן להעלות כמה מסקנות עיקריות: ראשית, לא להיבהל! מדובר במצב שכיח ,כאמור. שנית, חשוב לבחור באיש מקצוע מיומן ומנוסה עבור ביצוע הניתוח, במידה ותחליטו לבצע אותו. ניתן במקרה הצורך להתאים גם עדשות או משקפיים, בדומה למצבים אחרים של התדרדרות בראייה. שלישית, המלצה שלי, שוטטו באינטרנט וקראו לבד אודות האפשרויות השונות, מידת היעילות ובצעו סקר מחירים (תמיד טוב). 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.