forums

כל המידע על ניתוח קטרקט בעין

כמו שאמרנו הקטרקט נחשב לאחד מהניתוחים השכיחים ביותר המתקיימים בישראל, ואחד הקלים שבו. למעשה, אנחנו מכירים לפחות אחד או שניים אשר עברו את התהליך ללא קושי, או שאובחנו כבעלי קטרקט.
 
כל המידע על ניתוח קטרקט בעין

במאמר זה נבין מא' עד ת' על ניתוח קטרקט בעין

 

ניתוח קטרקט,  כולל השתלת עדשה מלאכותית בעין, אשר תפצה על זאת ש"התעייפה" או נפגעה מגורמים שונים. מה חשוב לדעת בנושא? מהם סימני הזיהוי להתפתחות מצב כזה בעין? ומהן הפתרונות החלופיים? ננסה לענות על שאלות אלו בכתבה הבאה.

 

קטרקט וגיל – האם קיים קשר ישיר?

 

עקרונית, קטרקט לרוב נגרם עקב סיבה טבעית של הזדקנות או התעייפות של העדשה בעין. לכן, המצב השכיח הוא שהקטרקט נגרם דווקא אצל אנשים מבוגרים יחסית. אולם, קטרקט יכול להיווצר גם אצל אנשים צעירים יותר, ולרוב הגרם על ידי פגיעות חיצוניות בעין, כגון חבלה כלשהי, וכדומה. בנוסף, קיים מצב של הרעה בעדשה הטבעית כתוצאה מלקיחת תרופות ואך קטרקט מולד.

 

מהם הסימנים לקטרקט?

 

כמעט כל הרעה באיכות הראייה, בייחוד הגיל מבוגר, עשויה להצביע על קטרקט. לכן, חשוב כמובן ללכת להיבדק אם מבחינים בתסמינים חוזרים, כגון סינוור, עכירות של הראייה, ירידה בחדות הראייה, ירידה באיכות הראייה המתרחשת בקצב מהיר וכיוצא באלו.

 

האם חייבים לעשות ניתוח במקרה של קטרקט?

 

לא, ממש לא חייבים. אולם, העניין מומלץ מאוד, בעיקר בשל החשש להתדרדרות במצב העין כתוצאה מקטרקט לא מטופל. אגב, ניתוח קטרקט בעין נחשב לניתוח נפוץ וקל יחסית, ולכן הידע המצטבר בנושא הוא רב. במידת הצורך, ניתן להתאים עדשות או משקפיים.

 

העדשה המוחדרת היא טבעית או מלאכותית?

 

מדובר בעדשה מלאכותית ושקופה, אשר נשארת בעין לצמיתות. אגב, זוהי הסיבה בין השאר שניתוח הקטרקט מומלץ, מכיוון שלאחר שמוחדרת העדשה, הבעיה איננה יכולה לחזור על עצמה. אמנם, קיימים מקרים אחרים הקשורים לקטרקט שיכולים להופיע, אך זהו נושא למאמר אחר.

 

האם ניתוח קטרקט בעין מומלץ לבעלי סוגים שונים של מבנה העין?

 

אני מניחה שקיימים מקרים מסוימים בהם לא ניתן לבצע את הניתוח, אולם שיטוט קצר ומהיר באינטרנט יראה לכם כי קיימות כיום עדשות מסוגים שונים אשר מותאמות לסוגים שונים של מבנה עין, כגון עין כעורה וכולי. בנוסף, קיימים כיום כל כך הרבה אנשי מקצוע אשר מתעסקים בעניין, שניתן בקלות רבה לגשת אליהם ולבקש ייעוץ והדרכה בנושא.

 

גיליתי שיש לי קטרקט, מה לעשות?

 

אז עקב כל מה שכתוב לעיל, ניתן להעלות כמה מסקנות עיקריות: ראשית, לא להיבהל! מדובר במצב שכיח ,כאמור. שנית, חשוב לבחור באיש מקצוע מיומן ומנוסה עבור ביצוע הניתוח, במידה ותחליטו לבצע אותו. ניתן במקרה הצורך להתאים גם עדשות או משקפיים, בדומה למצבים אחרים של התדרדרות בראייה. שלישית, המלצה שלי, שוטטו באינטרנט וקראו לבד אודות האפשרויות השונות, מידת היעילות ובצעו סקר מחירים (תמיד טוב). 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.