forums

אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?

שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
 
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?

 

אימונים בכל גיל  

 

עולם הכושר הוא עולם חשוב מאוד שצריך להיות חלק ממנו בכל שלב בחיים. כבר מגיל צעיר אנשים רוצים לשמור על כושר בעיקר כדי להגיש טוב עם עצמם וכדי להיראות טוב אך בגיל מתקדם הסיבות שאנשים מבצעים פעילות גופנית היא פחות ההנאה מהמראה החטוב אלא פשוט כדי לשמור על המכונה המופלאה שנקראת גוף האדם כדי שתמשיך לתפקד היטב בחיים בריאים. אימונים לא חייבים להיות אינטנסיביים ומספיק כמה ספורים בשבוע כדי לשמור על מסגרת של ספורט, על מסגרת של בריאות לגוף והזרמה של הדם בצורה מאומצת כמה שעות בשבוע.

 

אימונים בגיל השלישי: אלו אימונים בריאים יותר?

 

כשמדברים על הגיל השלישי חשוב להבין שהפעילות הגופנית לא רק משפרת את הגוף ואת התפוקה של הלב אלא יותר מכך, היא מומלצת על ידי כל גורם רפואי. כושר  אישי או קבוצתי יכול לשפר לאים גם את הכושר הגופני הרע ביותר של בני הגיל השלישי שזה עתה רוצים להתחיל. הפעילות הגופנית שהמבוגר מבצע תורמת לו לחיזוק הגוף, מעלה לו את הסיבולת של הלב והריאה וגם עוזרת לעצמות ולמפרקים.

 

מותר ואסור באימונים

 

האימונים הכי בריאים לגיל השלישי הם קודם כל כאלה שבסרגל מאמצים הגיוני. חשוב לזכור שעדיין הגיל משחק כאן פקטור רציני ולכן אסור להגזים או להכביד יותר מידי. האימונים הכי כדאיים לגיל השלישי הם אירובי, אימונים שעובדים על סיבולת לב ריאה כדי שלמבוגר יהיה קל הרבה יותר לבצע את שגרת החיים הפשוטה ביותר שיכול להיות שהייתה מאמצת עבורו וכמובן שיפור הלב והתפוקה שלו. עם זאת, אפשר לשלב הרמת משקולות או פעילות מאומצת אחרת בצורה מעודנת.

 

אימון אישי או אימון קבוצתי?

 

מבוגרים רבים ובכלל כל מי שרוצה להיכנס לתחום זה שואל את עצמו מה עדיף, להתאמן לבד או להתאמן בקבוצה. מצד אחד כושר אישי בגיל השלישי יכול להיות אימון טוב מאוד ופורה שהגוף שלו יתאמץ מאוד ותשומת הלב שתהיה מכוונת עליו לא תשאיר לו ברירה אלא לבצע את כל מה שאומרים לו בצורה הטובה ביותר בלי לחפף. כושר אישי בגיל השלישי יכול להיות אפשרות טובה למי שמחפשים כוח כדי להתחיל באימונים וגם כשהם מתאמנים הם אינם מוצאים אותו באופן קבוצתי. אימון אישי קובע מסגרת נוחה וכשקובעים אחד על אחד, קשה יותר לחפש סיבות מדוע לא להגיע. מצד שני, יש אנשים שאוהבים לעבוד בקבוצות והמסגרת החברתית חשובה להם ואימון קבוצתי, למרות שהחניכה האישית באה פחות לידי ביטוי, עדיפה בהרבה.

 

האם מאמן אישי יכול לתרום לגיל השלישי?

 

מאמן כושר אישי יכול לתרום הרבה לאימון אישי לגיל השלישי לא רק בגלל הכושר שהם מבצעים יחד וההשראה שהמבוגר יכול לשאוב אלא בגלל הליווי לאורך כל הדרך. יחד עם מאמן אישי אפשר להציב מטרות ולעמוד בהן, לקבוע תפרט תזונה נכון ועוד. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
1.  החלקהמהליכון בחדר כושר
בן 80 הליכון לח וצמוד לשאר מה אורך תקני לזרועות הליכון גרם להחלקה
אליהו שי  (3.11.18)
2.  אימון בגיל השלישי
בהעדר איסורים חושב ורצוי לבצע פעילות גופנית גם בגילאים מתקדמים. https://yosport.co.il/physical-activity/
יוס (25.11.19)
אולי יעניין אתכם גם :
לימודי שחייה בגיל השלישי
נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
לקריאה
חוג טאי צ'י לקשישים בדיור מוגן
לצד חוגים רגילים כמו ציור או מלאכת יד, החלו להציע בתי דיור מוגן גם חוגים נוספים שמתאימים לקשישים. אחד החוגים הללו נקרא חוג טאי צ'י. בשורות הבאות נבין מה זה אומר, למי זה מתאים ומהן התועלות.
לקריאה
התעמלות מים לגיל השלישי
הזמן עושה את שלו ועם השנים, הגוף מאבד מגמישותו, השרירים כואבים יותר ותוך פרק זמן קצר יותר. מנגד, יש חשיבות רבה להתעמלות בגיל מבוגר על מנת לשמור על טווח תנועה רחב, כושר ואיזון.
לקריאה
פילאטיס לגיל השלישי
לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
לקריאה
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?
שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
לקריאה
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
לקריאה
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
לקריאה
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה
שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
לקריאה
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
לקריאה
פעילויות ספורטיביות מומלצות לקיץ לגיל השלישי
מחפשים פעילויות ספורטיביות לגיל השלישי? רוצים לדעת מה יכול להתאים להם ולפי מה כדאי להחליט? כנסו לכתבה ותוכלו לראות עם מי מומלץ להתייעץ כדי שהבחירה תהיה נכונה
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.