forums

תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות

אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
 
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
 

בני הגיל השלישי מקבלים שם חברה, פעילויות שונות שנעשות יחד, אנשים בני גילם כדי להכיר ולפתח חברויות חדשות, עזרה בכל מה שצריך כולל משק בית ותחזוקה נכונה וכמובן מקום הגייני ונעים להיות בו. במצב כזה גם הילדים לא צריכים להיות מודאגים מהביטחון של אבא ואימא ולאנשים בגיל מתקדם שחיים לבד ללא בת זוג האפשרות הזו טובה ביותר. הסביבה בבית אבות איכותית מאוד החל מהריהוט הנוח ועד הכלים הסניטריים הנקיים הנמצאים במקום.

 

מהם כלים סניטריים?

 

כל הכלים שקשורים לזרימת המים. דוש במקלחת, ברזים ואמבטיות, אסלות, כיורים, בידות ועוד. ניתן למצוא כלים אלו עשויים משיש או מקרמיקה כאשר גם השימוש בחרסינה נפוץ. כל אלו הם כלים שחשוב שיהיו להחלפה בכל בית ובכל בניין למקרה שמשהו יתקלקל. לכלים הסניטריים יש צורך לייחס חשיבות גדולה בעיצוב ובאיכות השימוש בעיקר לאוכלוסיות שעלולות לגלות בשימוש בהם קשיים. לבני הגי הצעיר המשימה נראית די ברורה ופשוטה אך לאוכלוסייה שנמצאת בבתי האבות יש צורך באביזרים איכותיים במיוחד.

 

מדוע הם חשובים בבית אבות?

 

כלים סניטריים צריכים להיות בראש ובראשונה נגישים וקלים לשימוש. כלים קטנים או תקולים יכולים להקשות מאוד על המבוגרים בבתי האבות והם יכולים להימנע משימוש בהם. אף אחד לא אוהב לעבוד עם ברז תקוע בסופו של דבר מקלחת לא תקינה פוגעת קשות באיכות החיים ובמקרה של בתי אבות גם בהיגיינה. האביזרים הסניטריים חייבים להיות איכותיים ושפעולתם תהיה ללא תקלות כולל תחזוקה שוטפת שלהם. לכלים יש איכות משתנה לדוגמא כלים מקרמיקה יהיו שונים מכלים משיש.

 

כלים סניטריים מעוצבים

 

הכלים הסניטריים חייבים להיות מעוצבים ולאפשר מראה נוח ונעים. לחדר האמבטיה יש משמעות גדולה באיכות המקום בו האדם שוהה ובעיקר בבתי אבות בו לכל מבוגר יש חדר משלו יש צורך לתת לו את התחושה הכי נוחה והכי ביתית בעולם. אבזרים אלו  מקרמיקה, משיש או מכל חומר אחר חייבים להיבחר בקפידה לפי עיצוב מודרני ולאפשר תחושה נעימה בכל שימוש בהם.

 

כיצד ניתן לתחזק בבית אבות?

 

תחזוקת של כלים סניטריים צריכה להיות מתמדת. אי אפשר לנקות אותם רק לעתים רחוקות כיוון שהשימוש בהם הוא יום יומי ויש צורך הכרחי לשמור על ההיגיינה. ניקיון קבוע בבתי אבות חייב לעבור גם בכלים אלו  כדי לאפשר סביבה בריאה לכל דייר והיא נעשית על ידי כוח אדם גדול ושימוש נכון בחומרים מתאימים. כלים מסוימיים מקרמיקה יכולים לדרוש חומרי ניקוי מסוימים שלא יהיו בכלים אחרים כדי לשמור עליהם בצורה איכותית. הניקיון חייב להיות יסודי ולא ניקיון חובבני כיוון שמדובר כאן על ההיגיינה בצורה הכי ישירה שיש.

 

החלפה במידת הצורך

 

כדי לאפשר סביבה נעימה ואיכותית לכל דייר בבית האבות יש צורך גם להחליף כלים שנשברו או שנשחקו עם הזמן. הבלייה הטבעית של כלים סניטריים מקרמיקה ומחומרים איכותיים אחרים היא אמנם איטית מאוד אך לכל כלי הגיע הזמנו להיות מוחלף וחשוב מאוד לשים לב מתי זה אמור להתבצע.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.