forums

תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות

אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
 
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
 

בני הגיל השלישי מקבלים שם חברה, פעילויות שונות שנעשות יחד, אנשים בני גילם כדי להכיר ולפתח חברויות חדשות, עזרה בכל מה שצריך כולל משק בית ותחזוקה נכונה וכמובן מקום הגייני ונעים להיות בו. במצב כזה גם הילדים לא צריכים להיות מודאגים מהביטחון של אבא ואימא ולאנשים בגיל מתקדם שחיים לבד ללא בת זוג האפשרות הזו טובה ביותר. הסביבה בבית אבות איכותית מאוד החל מהריהוט הנוח ועד הכלים הסניטריים הנקיים הנמצאים במקום.

 

מהם כלים סניטריים?

 

כל הכלים שקשורים לזרימת המים. דוש במקלחת, ברזים ואמבטיות, אסלות, כיורים, בידות ועוד. ניתן למצוא כלים אלו עשויים משיש או מקרמיקה כאשר גם השימוש בחרסינה נפוץ. כל אלו הם כלים שחשוב שיהיו להחלפה בכל בית ובכל בניין למקרה שמשהו יתקלקל. לכלים הסניטריים יש צורך לייחס חשיבות גדולה בעיצוב ובאיכות השימוש בעיקר לאוכלוסיות שעלולות לגלות בשימוש בהם קשיים. לבני הגי הצעיר המשימה נראית די ברורה ופשוטה אך לאוכלוסייה שנמצאת בבתי האבות יש צורך באביזרים איכותיים במיוחד.

 

מדוע הם חשובים בבית אבות?

 

כלים סניטריים צריכים להיות בראש ובראשונה נגישים וקלים לשימוש. כלים קטנים או תקולים יכולים להקשות מאוד על המבוגרים בבתי האבות והם יכולים להימנע משימוש בהם. אף אחד לא אוהב לעבוד עם ברז תקוע בסופו של דבר מקלחת לא תקינה פוגעת קשות באיכות החיים ובמקרה של בתי אבות גם בהיגיינה. האביזרים הסניטריים חייבים להיות איכותיים ושפעולתם תהיה ללא תקלות כולל תחזוקה שוטפת שלהם. לכלים יש איכות משתנה לדוגמא כלים מקרמיקה יהיו שונים מכלים משיש.

 

כלים סניטריים מעוצבים

 

הכלים הסניטריים חייבים להיות מעוצבים ולאפשר מראה נוח ונעים. לחדר האמבטיה יש משמעות גדולה באיכות המקום בו האדם שוהה ובעיקר בבתי אבות בו לכל מבוגר יש חדר משלו יש צורך לתת לו את התחושה הכי נוחה והכי ביתית בעולם. אבזרים אלו  מקרמיקה, משיש או מכל חומר אחר חייבים להיבחר בקפידה לפי עיצוב מודרני ולאפשר תחושה נעימה בכל שימוש בהם.

 

כיצד ניתן לתחזק בבית אבות?

 

תחזוקת של כלים סניטריים צריכה להיות מתמדת. אי אפשר לנקות אותם רק לעתים רחוקות כיוון שהשימוש בהם הוא יום יומי ויש צורך הכרחי לשמור על ההיגיינה. ניקיון קבוע בבתי אבות חייב לעבור גם בכלים אלו  כדי לאפשר סביבה בריאה לכל דייר והיא נעשית על ידי כוח אדם גדול ושימוש נכון בחומרים מתאימים. כלים מסוימיים מקרמיקה יכולים לדרוש חומרי ניקוי מסוימים שלא יהיו בכלים אחרים כדי לשמור עליהם בצורה איכותית. הניקיון חייב להיות יסודי ולא ניקיון חובבני כיוון שמדובר כאן על ההיגיינה בצורה הכי ישירה שיש.

 

החלפה במידת הצורך

 

כדי לאפשר סביבה נעימה ואיכותית לכל דייר בבית האבות יש צורך גם להחליף כלים שנשברו או שנשחקו עם הזמן. הבלייה הטבעית של כלים סניטריים מקרמיקה ומחומרים איכותיים אחרים היא אמנם איטית מאוד אך לכל כלי הגיע הזמנו להיות מוחלף וחשוב מאוד לשים לב מתי זה אמור להתבצע.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.