forums

השתלבות בעבודה לבני הגיל השלישי

להשתלב במקום חדש כרוך בתהליך ארוך ולעיתים לא קל , עבור אנשים בגיל מבוגר יותר האתגר לעיתים הוא כפול. במאמר הבא נביא בפניכם כיצד ניתן להקל על תהליך ההתאקלמות על עובדים בגיל זה .
 
השתלבות בעבודה לבני הגיל השלישי

בני הגיל השלישי צריכים יותר זמן להשתלב היטב

 

כדי להשתלב היטב יש צורך במכנה משותף גדול ככל הניתן עם העובדים שנמצאים בעבודה. לכל אחד יש את האופי שלו והאישיות שלו אך בסופו של דבר יש בני גיל שנושאי השיחה ודרך המחשבה שלהם שונה לגמרי. בעוד אנשים רבים בעבודה יכולים לדבר על נושאים שונים כמו חופשות עם המשפחה, לילות ללא שינה מהילדים או התינוקות ומחשבות על העתיד, בני הגיל השלישי נמצאים בשלב אחר בחיים ולכן ההשתלבות יכולה להיות מעט יותר קשה וארוכה. גם דרך המחשבה משתנה מאוד מה שיכול לפגוע מאוד בצורה בה כל אחד עובד בעיקר כשיש צורך לעבוד בצוות.

 

כיצד ניתן להקל על ההשתלבות?

כדי להקל על ההשתלבות של בני גיל זה יש צורך לבצע התאקלמות נכונה משלוש בחינות: לוגיסטית וארגונית, חברתית וכמובן מקצועית. מהצד המקצועי יש צורך לספק להם עבודה שצריכה להיות מתאימה להם ולכוחם הפיזי. באופן טבעי אנשים מבוגרים לא יכולים לבצע עבודה פיזית כמו בני הגיל הצעיר יותר וגם החושים שלהם הרבה פחות חדים אך מצד שני יש להם יותר ניסיון וסבלנות להרבה תפקידים אחרים. ההשתלבות שלהם צריכה להיות איטית וסבלנית, להבים את המגבלות שלהם ולנסות להפיק מהם את המיטב ולהעריך אותם על הרצון שלהם לעבוד ולהשתלב היטב.

 

תנאים נוחים בעבודה

כדי שבני הגיל השלישי ישתלבו בצורה נכונה בעבודה הסעות לעובדים יכולות להיות פתרון נהדר עבורם. בני גיל זה יגלו קשיים רבים מאוד בתחבורה ציבורית. בעלייה לאוטובוס בעיקר בשעות הבוקר העמוסות אנשים רבים דוחפים, לא תמיד יש מקומות ישיבה או אנשים שמכבדים את השיבה וגם הנסיעה באוטובוס יכולה לארוך זמן רב והיא אינה אפשרית בכל תנאי מזג האוויר. גם הגעה ברכב לא תמיד אפשרית לבני הגיל השלישי. קשישים רבים לא מסוגלים לנהוג והחושים שלהם הרבה פחות חדים והם מציבים את עצמם בסיכון כשהם עולים על ההגה. הסעות לעובדים היא אפשרות מעולה גם כדי שיגיעו בצורה נוחה וגם כדי שיכירו אנשים נוספים מאזור מגורם ויפצחו שיחות קטנות שיקלו על ההשתלבות.

 

הצד החברתי חשוב מאוד בעבודה

ישראלים רבים מבלים שעות רבות בעבודה עד שלרגע מסוים החברים בעבודה הם ממש משפחה שנייה. לאנשים קשה מאוד להיכנס לחברות קטנות ומגובשות וגם למחלקות בחברות גדולות יותר לעתים האיחוד והגיבוש יכולים להיות קשים מאוד להשתלבות עבור עובדים חדשים בעיקר אם הם בגיל שונה. כדי להקל על ההשתלבות של בני הגיל השלישי מומלץ להציב אותם בעמדות של בני גילם או בחפיפה על ידי אנשים שיבינו אותם יותר וכך ההשתלבות תהיה קלה הרבה יותר. כשיש אדם נוסף שמתחברים אליו דרך הקשרים שלו עם עובדים אחרים אותו עובד חדש יכול להתחבר עוד ועוד וכך גם התפוקה שלו בתור עובד תעלה. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
השתלבות בעבודה לבני הגיל השלישי
להשתלב במקום חדש כרוך בתהליך ארוך ולעיתים לא קל , עבור אנשים בגיל מבוגר יותר האתגר לעיתים הוא כפול. במאמר הבא נביא בפניכם כיצד ניתן להקל על תהליך ההתאקלמות על עובדים בגיל זה .
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.