forums

הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי

האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
 
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
העובש נוצר בדרך כלל בתנאי לחות ולכן מופיע בסופו של דבר במתארים מימיים כמו נזילות בגג או במקלחות שלא מנקים אותם היטב ולא מנקזים את המים. מדובר בהצטברות של חיידקים שאוהבים את הסביבה הלחה שנוצרת להם והוא יכול לפגוע בבריאות יותר ממה שנראה לנו.

 

הסכנות בחשיפה בגיל השלישי

 

שאלה שרבים שואלים את עצמם היא מדוע העובש כל כך מסוכן. אמנם קשה לשים את האצבע איפה בדיוק הוא יכול לגרום למוות ומתי זה קרה בהיסטוריה אך למעשה העובש מזיק לבריאות על פי מחקרים רבים שבוצעו בנושא. הוא מסוכן למערכת הנשימה והימצאות שלו באותה חלל יכולה לפתח אצל אנשים אלרגיות, מחלות כרוניות נשימתיות כמו למשל אסתמה ראו ברונכיטיס ועוד בעיות רבות אחרות.

 

מערכת חיסונית מוחלשת בגיל מבוגר

 

העובש מסוכן בעיקר לבני גיל זה, כשם שסכנות אחרות כמו נפילה ברחוב או לחץ דם נמוך מסוכן יותר עבורם. ככל שגוף האדם מבוגר יותר בשלב מסוים הוא גם נהיה חלש יותר ומערכת החיסון פוחתת. אלרגיה לכך לא תופיע אצל כולם אלא רק אצל חלק מהאנשים וזה תלוי במערכת החיסון, עד כמה שהיא חזקה, ומפה אפשר להבין שגם הגיל מאוד משפיע.

 

החשיבות של תחזוקה ראויה

 

בבתי חולים ניתן לראות איך תנאי ההיגיינה והתברואה תמיד נמצאם ברמה הכי גבוהה שיש. גם בבתי אבות ובדיור מוגן בו יש אוכלוסייה מבוגרת מבצעים זיפות גגות כדי למנוע מצב של עובש בתקרה ובקירות. עובש מעיד על בעיה וברגע שיש עובש אוכלוסיית הגיל השלישי היא הראשונה להימצא בסכנה אפילו במחלות שלא היו למבוגרים לפני כן ו-ודאי למחלות נשימה קיימות וזיהומים שיכולים לתקוף את המערכות ואת העור.

 

כיצד אפשר להימנע מסכנות אלו?

 

זיפות גגות הוא רק אחד מההגנה שתוכלו להעניק לעצמכם כנגד העובש אך הוא אחד מאמצעי ההגנה הטובים ביותר. עובש נוצר בקירות ביתנו בצורה ניכרת מסכן אותנו יותר מהכול. לנקות אותו אפשרי ביותר, אך יותר יעיל יהיה למנוע ממנו להצטבר לחלוטין וכאן זיפות גגות נכנס לתמונה. הרטיבות עצמה נגמרת בדרך כלל ממי הגשמים שמגיעים בחורף. גג לא אטום יקלוט אליו את כל הנוזלים ויהיה לח מאוד. הלחות יוצרת בית גידול נפלא לחיידקים ולעובש להתפתח וכך אתם תמיד תהיו בסכנה כל פעם מחדש עד שלא תזפתו את הגג.

 

כיצד מבצעים זאת ?

 

זיפות גגות היא פעולה חשובה מאוד כדי לשמור על המקום בטוח לחלוטין. אמנם יש שיטות איטום אחרות ויקרות יותר אך זיפות גגות משיג את המטרה בצורה נפלאה. אחרי ניקיון יסודי של הגג מורחים שכבת זפת חמה בצורה אחידה על כל הגג ולאחר מכן נותנים לה להתייבש. כמובן כדי לבדוק את האטימות יש צורך להציף את הגג כדי באמת לוודא שהוא בסדר גמור ושהרטיבות לא תחדור בכל מקרה.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.