forums

מימון כיסאות גלגלים לבני הגיל השלישי

כיסא גלגלים כהכרח לאיכות חיים. חשוב להבין שהכיסא תומך ומקל בחיי היום יום של מבוגרים רבים. לכן חשוב לדעת מה הזכויות וכיצד ניתן להקל על ההוצאות הקשורות אליו.
 
מימון כיסאות גלגלים לבני הגיל השלישי
כיסא גלגלים הוא כלי שחייב להימצא כדי להעניק איכות חיים למי שבאמת צריך אותו. כיסאות גלגלים נמצאים הם כלים חשובים ביותר כדי שגם בעלי מוגבלויות וגם כאלו שלא יכולים ללכת יוכלו להתנייד ממקום למקום. לא פשוט להיות מוגבלת בתנועה וכיסא גלגלים פותר את הבעיה הזו בצורה נפלאה ואפשר לראות במהלך השנים כיצד עוד ועוד בתי עסק וחנויות הופכות להיות נגישות לאותם אנשים שמשתמשים בהם.

 

לא תמיד הכול ורוד

אמנם נראה שכיסא גלגלים שינה את שגרתם של אנשים רבים וכיום ניתן לראות כיצד אנשים רבים מצליחים לספק לעצמם איכות חיים טובה יותר בעזרתו אך לצערנו כיסא כלכלים עולה לא מעט בעלות שיכולה להגיע לאלפי שקלים כאשר גם התחזוקה של הכיסא היא לא תחזוקה פשוטה. יש הרבה כיסאות גלגלים שמוצעים בשוק רחב מאוד ויש כיסאות יותר מתוחכמים לצד כיסאות די ישנים שקשה מאוד לתפעל. ישנם כיסאות שמחייבות עוזר או מטפל שיעזור למטופל בעוד יש כיסא גלגלים שיכול לנוע באופן חשמלי ומתאים גם לבעלי מוגבלויות שאין להם כוח פיזי לסובב את הגלגלים.

 

מימון בגיל הזהב

 

כדי להצליח לעמוד בסכומים הגדולים הללו שלא מתאימים לכל אחד ודאי לא למבוגר שאין לו תמיכה כלכלית גבוהה מהמשפחה אפשר לחפש אפשרויות מימון לכיסאות עצמם או לתחזוקה שלהם. המקום הראשון שצריך לחפש הוא קופת החולים. קופת החולים יכולה לעזור מאוד בכל מה שקשור למימון כיסא הגלגלים ויש צורך לבצע בדיקה מולם ולהגיש להם את כל הטפסים הרפואיים שמעידים את על הצורך של הנכה גם אם מדובר בנכות זמנית או חלקית בלבד.

 

סבסוד חלקי ועד מלא

 

חלק מהמימון שניתן למבוגרים הוא מימון מלא וחלק יכול להיות רק מסובסד בצורה חלקית. בכל מקרה מדובר במאות שקלים שיכולים להיות לעזר גם אם מדובר בתקופה זמנית בלבד. ישנם גופים רבים שיכולים לממן את הכיסאות הלאו לקשישים כדי שהם יוכלו לאפשר לעצמם איכות חיים נוחה ובסיסית ביותר כאשר בדירה מול העמותות והארגונים הללו יכולה לספר מימון שיהיה משמעותי ביותר. את העמותות האלו ניתן למצוא באינטרנט או לשאול בקופת החולים וליצור עמם קשר בהקדם.

 

מימון ממשרד הבריאות

 

משרד הבריאות מציעה עזרה בכל מה שקשור למימון של אמצעי סיוע למטופלים רבים ובעלי מוגבלויות ונכויות שכוללת גם כיסאות גלגלים. משרד הבריאות מציב שורה של תנאים שאם המטופל עומד בהם הוא יכול לקל את הסיוע שהוא רוצה מבחינה כספית או בצורת ציוד ראוי כמו כיסא גלגלים חדש מותאם לו. משרד הבריאות קובע שהזכאים הם אנשים עם נכות קבועה ששוהים בקהילה או כאלו שמאושפזים בבתי חולים, ומוסדות רווחה, מוסדות סיעודיים ועוד.

 

תרומות וכיסאות יד שנייה

 

כשכל האפשרויות ירדו לטמיון תמיד ניתן למצוא כיסא גלגלים שניתן בתמורה מאנשים רבים שכבר אינם צריכים אותם או פרסום ברשתות החברתיות. ישנם אנשים טובים באמצע הדרך שישמחו לעזור לקשישים שצריכים עזרה וכך יהיה אפשר לפתור את המצב העגום הזה. ניתן גם לחפש כיסא גלגלים יד שנייה באינטרנט כאשר המחירים שם יהפכו להרבה יותר נוחים והגיוניים עבור המבוגרים והקשישים שזקוקים להם מה שיכול להיות פי 2 או 3 פחות ממחיר של כיסא גלגלים חדש. עם כל הרצון הטוב לרכוש כיסא גלגלים במחיר זול יותר או לקבל אותו כמתנה, כיסא הגלגלים חייב להתאים לקשיש כדי למנוע בעיות בריאותיות ותפעול קל ונכון.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מימוש זכויות רפואיות בגיל השלישי
רבים מאתנו אינם מודעים לזכויות אשר מגיעות לנו, בין אם זה בעבודה ובין אם במצבים שונים בחיים. בפרט, הגיל השלישי – שאינו נגיש למידע בהשוואה לצעירים שהכל זמין להם לבדיקה. במאמר זה נדון אודות מימוש זכויות רפואיות בקרב הגיל השלישי.
לקריאה
איתור נכסים בחו"ל לניצולי שואה
רבים לא יודעים, אך עד היום ניתן לאתר נכסים בחו"ל של ניצולי שואה. כיצד עושים זאת ולמי פונים? כל התשובות במאמר הבא לפניכם. מביצוע השבת הנכס ועד השבתו.
לקריאה
ניצול כלכלי של קשישים
רוצים לשמור על ההורים שלכם להימנע ממצב שבו הם מנוצלים כלכלית? ניצול כלכלי של קשישים זו מגפה של ממש, ויש מה לעשות בעניין. כך תפעלו במידה ועולים חשדות לניצול שכזה.
לקריאה
פיטורי עובד לפני גיל פרישה
הידעתם שפיטורי עובד לפני גיל פרישה יכול להיחשב לאפליה בשל גיל? דעו לכם שיש מה לעשות במקרה כזה. כך תפעלו במידה ופוטרתם מעבודתכם רגע לפני היציאה לגמלאות.
לקריאה
קבלת תשלומי פנסיה מארה"ב
תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה ועבדו בעברם אצל מעסיק אמריקאי בארה"ב שהפריש להם כספים לפנסיה ייתכן וזכאים להחזרי מס של אלפי דולרים, סקרנים? קראו את השורות הבאות ופנו להתייעץ עם רואה חשבון למיסוי אמריקאי למימוש זכאותכם.
לקריאה
השלכות משפטיות של זוגיות בגיל השלישי
העלייה בתוחלת ואיכות החיים יצרה שפע של זוגיות חדשות בקרב בני הגיל השלישי. זוגיות זו לרוב מפיחה חיים חדשים בקרב כל אחד מבני הזוג, יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההשלכות של זוגיות זו בכדי להימנע מסכסוכים ובעיות משפטיות.
לקריאה
זכויות ביטוח לאומי בגיל השלישי
גיל הזהב, עבור מרבית האנשים המבוגרים בישראל, הינו גיל בו הם נמצאים בשלב בחייהם בו הם אינם עובדים ואינם משתכרים לפרנסתם – מאידך זקוקים הם לכספים עבור ניהול חייהם השוטפים, כאשר בגיל זה ישנם צרכים שונים שמקורם לרוב בבעיות בריאות ובעיות זקנה.
לקריאה
זכויות עובדים זרים לסיעוד
עובד זר בישראל זכאי לאותם תנאי עבודה שעובד ישראלי זכאי להם. נוסף על זכויות בסיסיות אלו מעסיקים חייבים לספק לעובדיהם הזרים הסכם עבודה בכתב, ביטוח בריאות פרטי ומגורים הולמים.
לקריאה
תג נכה לגיל השלישי
ישנו מגוון רחב של זכויות בעבור אזרחים ותיקים חלקן ניתנות לכל אזרח ותיק וחלקן מותנות. קבלת תג נכה הינה זכות השמורה לכל אדם העומד בחוק הקבוע עבור חניה לנכים.
לקריאה
מימון כיסאות גלגלים לבני הגיל השלישי
כיסא גלגלים כהכרח לאיכות חיים. חשוב להבין שהכיסא תומך ומקל בחיי היום יום של מבוגרים רבים. לכן חשוב לדעת מה הזכויות וכיצד ניתן להקל על ההוצאות הקשורות אליו.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.