forums

טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב

גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
 
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב

שמירה על אורח חיים בריא

 

טיפולים רפואיים דחופים יכולים להידרש בשל הידרדרות המצב הרפואי ובעקבות תאונות כתוצאה מפעילות יום יומית שגרתית.
בגיל הזהב יש לשמור על הבריאות עוד יותר מבעבר. מערכות הגוף מגיבות בצורה שונה למה שמתרחש מסביב, השרירים נוטים להיחלש והרגישות גבוהה יותר. בגיל זה ישנן גם יותר תופעות פיזיולוגיות כמו נטייה לאוסטאופורוזיס, עלייה בלחץ הדם ועוד. כל אלה יכולים להסתיים בצורך בטיפול רפואי דחוף שמירה על אורח חיים בריא, פעילות ספורטיבית המתאימה לגיל זה (במיוחד כאשר מתחילים לעסוק בה) ותזונה עשירה ומגוונת חשובים ביותר ויכולים להרחיק את הצורך בטיפול דחוף.

 

סביבה מוגנת

 

בנוסף להבנה של הסכנות ולאימוץ הרגלים בריאים, חשוב להפוך את הסביבה שחיים בה לסביבה מוגנת. פעולות שונות כמו התקנת מעקה משני צדי המדרגות ועזרים נוספים יכולות למנוע פגיעה. בנוסף, חשוב להבין כי בכל רגע נתון יכול להתעורר צורך בפניה לטיפול רפואי, ולכן יש לדאוג ללחצן מצוקה או לאמצעי אחר שיאפשר לכם לקבל טיפול, במיוחד כאשר אתם נמצאים בביתכם לבד. הגיל השלישי הוא הזמן לדאוג לעצמכם ולהבין כי הסביבה תשמח להעניק לכם טיפול מהיר ככל האפשר. כל שעליכם לעשות הוא לאפשר זאת.

 

בחירה במקום מגורים בטוח

 

דרך טובה להבטיח לעצמכם את קבלת הטיפול בזמן היא בחירה במקום מגורים מתאים. במקרה של דיור מוגן, תוכלו לקבל מענה בעת הצורך. אם אתם מתגוררים באזור השרון או רוצים לעבור אליו, דעו כי יהיה לכם קל יותר להשתמש בשירותי רפואה דחופה בשרון אם תגורו באזור מוגן שיש בו צוות שיכול לתת מענה מהיר ויעיל לקריאות. מקום המגורים שלכם יכול לקבוע את איכות חייכם, להעניק לכם מקום בטוח, ארוחות מגוונות ושפע פעילויות, וכן להיענות לקריאה אם יהיה צורך בכך.

 

הכירו את הזכויות שלכם

 

רוב האנשים, ובהם גם אלה אשר מגיעים אל הגיל השלישי, מעדיפים להימנע מטיפולים רפואיים שלא לצורך. עם זאת, חשוב מאד לדעת מהן הזכויות שלכם ואילו בדיקות מגיעות לכם מטעם קופת החולים, ולבצע בדיקות דם שיסייעו לכם לשפר את התזונה. זה הזמן לבדוק את הזכויות שמגיעות לכם מטעם הקופה ולבצע מעקב רפואי שיכול להרחיק מכם את הצורך ברפואה דחופה.

 

הגיל השלישי הוא הזמן לדאוג לעצמכם

 

אם עד עכשיו דאגתם לכל מי שהיה סביבכם, עכשיו זה הזמן לדאוג לעצמכם, וזאת כדי שלא תזדקקו לשירותי רפואה דחופה. הקפדה על אורח חיים המתאים ליכולות שלכם, קבלת המלצות מהרופא ומגורים בסביבה הנכונה לכם – כל אלה יהיו הדרך הבטוחה, וגם אם תזדקקו לשירותי רפואה דחופה תוכלו לקבל אותם ויש מי שידאג לכך. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.