forums

טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב

גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
 
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב

שמירה על אורח חיים בריא

 

טיפולים רפואיים דחופים יכולים להידרש בשל הידרדרות המצב הרפואי ובעקבות תאונות כתוצאה מפעילות יום יומית שגרתית.
בגיל הזהב יש לשמור על הבריאות עוד יותר מבעבר. מערכות הגוף מגיבות בצורה שונה למה שמתרחש מסביב, השרירים נוטים להיחלש והרגישות גבוהה יותר. בגיל זה ישנן גם יותר תופעות פיזיולוגיות כמו נטייה לאוסטאופורוזיס, עלייה בלחץ הדם ועוד. כל אלה יכולים להסתיים בצורך בטיפול רפואי דחוף שמירה על אורח חיים בריא, פעילות ספורטיבית המתאימה לגיל זה (במיוחד כאשר מתחילים לעסוק בה) ותזונה עשירה ומגוונת חשובים ביותר ויכולים להרחיק את הצורך בטיפול דחוף.

 

סביבה מוגנת

 

בנוסף להבנה של הסכנות ולאימוץ הרגלים בריאים, חשוב להפוך את הסביבה שחיים בה לסביבה מוגנת. פעולות שונות כמו התקנת מעקה משני צדי המדרגות ועזרים נוספים יכולות למנוע פגיעה. בנוסף, חשוב להבין כי בכל רגע נתון יכול להתעורר צורך בפניה לטיפול רפואי, ולכן יש לדאוג ללחצן מצוקה או לאמצעי אחר שיאפשר לכם לקבל טיפול, במיוחד כאשר אתם נמצאים בביתכם לבד. הגיל השלישי הוא הזמן לדאוג לעצמכם ולהבין כי הסביבה תשמח להעניק לכם טיפול מהיר ככל האפשר. כל שעליכם לעשות הוא לאפשר זאת.

 

בחירה במקום מגורים בטוח

 

דרך טובה להבטיח לעצמכם את קבלת הטיפול בזמן היא בחירה במקום מגורים מתאים. במקרה של דיור מוגן, תוכלו לקבל מענה בעת הצורך. אם אתם מתגוררים באזור השרון או רוצים לעבור אליו, דעו כי יהיה לכם קל יותר להשתמש בשירותי רפואה דחופה בשרון אם תגורו באזור מוגן שיש בו צוות שיכול לתת מענה מהיר ויעיל לקריאות. מקום המגורים שלכם יכול לקבוע את איכות חייכם, להעניק לכם מקום בטוח, ארוחות מגוונות ושפע פעילויות, וכן להיענות לקריאה אם יהיה צורך בכך.

 

הכירו את הזכויות שלכם

 

רוב האנשים, ובהם גם אלה אשר מגיעים אל הגיל השלישי, מעדיפים להימנע מטיפולים רפואיים שלא לצורך. עם זאת, חשוב מאד לדעת מהן הזכויות שלכם ואילו בדיקות מגיעות לכם מטעם קופת החולים, ולבצע בדיקות דם שיסייעו לכם לשפר את התזונה. זה הזמן לבדוק את הזכויות שמגיעות לכם מטעם הקופה ולבצע מעקב רפואי שיכול להרחיק מכם את הצורך ברפואה דחופה.

 

הגיל השלישי הוא הזמן לדאוג לעצמכם

 

אם עד עכשיו דאגתם לכל מי שהיה סביבכם, עכשיו זה הזמן לדאוג לעצמכם, וזאת כדי שלא תזדקקו לשירותי רפואה דחופה. הקפדה על אורח חיים המתאים ליכולות שלכם, קבלת המלצות מהרופא ומגורים בסביבה הנכונה לכם – כל אלה יהיו הדרך הבטוחה, וגם אם תזדקקו לשירותי רפואה דחופה תוכלו לקבל אותם ויש מי שידאג לכך. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.