forums

התנהלות כלכלית בגיל הזהב

גיל הזהב הוא תקופה המזמינה את האדם ליהנות משפע זמן פנוי שיוכל לבלות אותו בחברת מכרים, חברים ובני משפחה, בעיסוק בתחביבים ישנים ואף בהיכרות עם עיסוקים ועם תחומי עניין חדשים. למצב הפיננסי יש השפעה ישירה על איכות החיים בגיל הזהב, ולכן כדאי להכין את עצמכם מראש לימי הפנסיה.
 
התנהלות כלכלית בגיל הזהב

התנהלות פיננסית בריאה

 

בשנות הפנסיה ההכנסה שלכם יורדת, ולכן, אם התרגלתם לחיות באוברדרפט ולסתום את החורים כל פעם באמצעות טלאי אחר, לא תוכלו להמשיך לעשות זאת כשתצאו לגמלאות, וחובותיכם רק יגדלו. מכיוון שכך, חשוב לצאת לגמלאות עם חשבון בנק חיובי ומאוזן, ללא חובות וללא התחייבויות עתידיות. רוב בתי האב בישראל התרגלו לחיות עם אוברדרפט ולקחת הלוואות כדי לעמוד בהתחייבויות קודמות. שינוי הגישה מצריך מאמץ ממוקד ועיקש, אך המאמץ יוכיח את עצמו כמשתלם.

 

תקציב חודשי

 

בנו תקציב חודשי הכולל את הוצאותיכם ואת הכנסותיכם, וראו האם יש לכם מספיק הכנסות כדי לספק את כל צורכיכם. אל תתפתו לצמצם את סעיף ההוצאות בתקציב החודשי על ידי קיצוץ כל הנאות החיים, כיוון שאתם רוצים לבלות את שנות הפנסיה בהנאה וברווחה ולא בצמצום ובדוחק. אם לאחר כל החישובים מתברר שחסרות לכם הכנסות, בחנו את האפשרויות העומדות לרשותכם להגדלת ההכנסות. למשל, תוכלו למכור את הבית או את הדירה ולעבור לגור בדירה קטנה יותר שקל יותר לתחזק, ואת ההפרש תוכלו להשקיע או לממש ולייצר ממנו עוד הכנסה. אפשרות נוספת היא עבודה מתאימה לימות הפנסיה. לשם כך תוכלו להיעזר באתר 'דרוש ניסיון', המוקדש לקידום העסקת בני הגיל השלישי. המשך תעסוקה הוא מבורך מבחינות רבות, שגרת חיים פעילה תשמור על הכישורים המנטאליים, הקוגניטיביים והמוטוריים שלכם, ותשאיר אתכם פעילים וערניים.

 

הוצאות

 

הוצאות הפנאי והבילוי של בני הגיל השלישי עולות בכעשרה אחוזים עם היציאה לפנסיה, כאשר יש יותר זמן פנוי לחוגים, לבילויים ולפעילויות פנאי אחרות. על מנת לשמור על רמת ההוצאות, נצלו את ההטבות המגיעות לוותיקים בתשלומי ארנונה, בתעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית, בעמלות הבנקים ועוד. כמו כן, נצלו את הפעילויות המוצעות בהנחה על ידי ארגונים שונים כשירות לבני גיל הזהב. לבירור הזכויות המגיעות לכם על פי חוק, תוכלו לעיין במדריך לאזרח הוותיק שהוציא המשרד לשוויון חברתי. בעניין פעילויות ואטרקציות בהנחה תוכלו לבדוק דרך פרויקט 'ותיקים ונהנים' של המשרד לשוויון חברתי.  

 

חיסכון

 

ככל שתקדימו להבריא את חשבון הבנק שלכם ותקפידו על התנהלות כספית בריאה, תוכלו לחסוך לימות הפנסיה. השתדלו לצבור סכום משמעותי לשנות גיל הזהב שלכם, כך שתוכלו להשקיע את כספכם ולחיות מרווחי ההון, או להשתמש בהון שצברתם לצורכיכם. ניהול תיקי השקעות הוא צעד מבורך עבר אנשים בגיל השלישי, להם נכסים שונים ותזרים מזומנים אותם ניתן להפקיד בבית השקעות אשר עוסק בניהול תיקי השקעות באפיקים שונים שמאפשרים לחוסכים ליהנות מריבית חיובית והכנסה פאסיבית טובה. תוכלו ליהנות מקופות גמל או קרנות השתלמות הנחשבות כיום כאפיקי חיסכון אטרקטיביים ביותר.

 

שמרו על כספכם

 

כולנו אוהבים להעניק מתנות, וכשאתם בגיל הזהב, אחת ההנאות היא הענקת מתנות לילדים ובייחוד לנכדים. הקצו סכום מוגבל לצורך מתנות, וגם זאת רק אם באפשרותכם לעשות זאת בלי לפגוע ברווחתכם. אל תתפתו להעניק לצאצאים יותר ממה שביכולתכם לתת.

 

ביטחון ושלווה

 

כאמור, שנות הפנסיה יכולות להיות מהנות ומספקות, אם רק תשכילו להיערך בהתאם מראש. יש להבטיח שיהיה לכם מספיק כסף כדי למלא את צורכיכם, ועוד כסף בצד למקרי חירום. אם תתכננו את המהלכים שלכם נכונה, תזכו לשנים נפלאות מלאות עניין, הנאה וסיפוק, ותוכלו להתמודד עם הדרישות הכלכליות של גיל הזהב. הדבר מצריך מעט תכנון וקצת משמעת עצמית, אך יתברר כבעל ערך שלא יסולא בפז. חוסר הכנה מתאימה יכול להביא למצבים של מחסור ודוחק בשלב שבו אינכם יכולים להגדיל את הכנסותיכם. חובות שיתפחו בשלב זה של חייכם יהוו אתגר ונטל כבד מדי, ולא יאפשרו לכם לעבור את תקופת הפנסיה בצורה מיטיבה.



 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות ביטוחית לגיל הזהב
בני הגיל השלישי וגיל הזהב, כך תוכלו להבטיח את עתידכם הבריאותי, הרפואי והסיעודי באופן נבון ומושכל באמצעות הערכות מקדימה ותכנית ביטוחית כוללת המשלבת מספר פוליסות ביטוח – וגם לצעירים יותר, כך תתכנו העתיד הרחוק בצורה אחראית ונכונה.
לקריאה
חשיבות כתיבת ייפוי כוח מתמשך בגיל השלישי
ייפוי כוח יכול להישמע לכם כמו תהליך מסובך מאוד אך הוא פשוט מאוד, בעיקר נוכח החשיבות שלו להמשך חייכם. ייפוי כוח יכול להיות חשוב מאוד בכל מיני תחומים כמו למשל ייצוג במס הכנסה או בייצוג משפטי, אך הוא חשוב עוד יותר לבני הגיל השלישי. זה הזמן להבין עד כמה ייפוי הכוח חשוב.
לקריאה
יתרונות בהסכם לחיים משותפים בגיל השלישי
מי שרוצה לחתום על הסכם לחיים משותפים יכול לעשות זאת די בקלות, כל מה שהוא צריך זה לפנות לעורך דין משפחה ולדבר איתו על כל הסעיפים. התהליך גם ככה נחשב לפשוט אוד אך הוא עוד יותר פשוט אם מדובר על בני הגיל השלישי. מדוע יש הבדל ביניהם לבין זוגות צעירים ומהם היתרונות?
לקריאה
סוגי צוואות בקרב הגיל השלישי
יכול להיות שאתם בכוונה לא חושבים עלה צוואה כי אתם לא מעוניינים לחשוב על נושא כל כך עצוב, אך אם אתם מתקרבים לגיל 50 כדאי שכבר תתחילו לחשוב על זה. למעשה גם אם אתם צעירים יותר ויש לכם ילדים ורכוש קרב, כדאי שתתחילו לנסח את הצוואה שלכם.
לקריאה
הלוואות לגיל הזהב – איך עושים את זה?
כולנו, לא משנה באיזה גיל, זקוקים להלוואה מפעם לפעם ומתקופה לתקופה, בין אם לקראת הטיול של אחרי הצבא, לצורך מימון לימודי התואר, רכישת רכב או לרגל רכישת דירה חדשה.
לקריאה
התנהלות כלכלית בגיל הזהב
גיל הזהב הוא תקופה המזמינה את האדם ליהנות משפע זמן פנוי שיוכל לבלות אותו בחברת מכרים, חברים ובני משפחה, בעיסוק בתחביבים ישנים ואף בהיכרות עם עיסוקים ועם תחומי עניין חדשים. למצב הפיננסי יש השפעה ישירה על איכות החיים בגיל הזהב, ולכן כדאי להכין את עצמכם מראש לימי הפנסיה.
לקריאה
יתרונות יועץ פנסיוני או סוכן פנסיוני מומלצים בגיל הזהב
יועצים פנסיוניים מומלצים הם לא דבר פשוט למצוא בימינו. יש הרבה אנשי מקצוע שמספקים ייעוץ פנסיוני לא מקצועי, ולכן חשוב לדעת עם מי ליצור קשר ועל מי לסמוך.
לקריאה
ניהול כספים בגיל הזהב
העלייה בתוחלת החיים והיוקר במחייה, הופכים את קצבאות הפנסיה ללא רלוונטיות, מכיוון שלא בטוח שהם יספיקו על מנת שנוכל לחיות בכבוד כאשר נצא לפרישה מהעבודה.
לקריאה
הלוואה לכל מטרה – לגיל הזהב
מבוגרים רבים בגיל הזהב זקוקים לקבלת הלוואה לכל מטרה עבור מספר מטרות כמו למשל תרופות יקרות, דיור מוגן, מטפלים אישיים, בתי אבות ואפילו חופשות ארוכות טווח. הבנקים וחברות האשראי החוץ בנקאיות, מעניקים לגיל הזהב מספר הטבות להלוואות במיוחד עבור אותן מטרות שהוצגו קודם.
לקריאה
הלוואות שמומלץ לקחת עד שנפתחות תוכניות חיסכון
בגיל השלישי, עת היציאה לפנסיה, נפתחת האפשרות המחודשת לעשות דברים שזמן כה רב חלמתם עליהם ולא היה לכם מתי לבצע אותם. נסיעות לחו"ל, טיפוח הבית, חוגים שונים, פעילויות פנאי או מעבר לדיור מוגן הם מעטים מהדברים שיתאפשרו לכם עם ההגעה לגיל הנכסף.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.