forums

הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?

אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
 
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
מה אורח חיים בריא? אורח חיים בריא כולל המון ניואנסים קטנים של "עשה" ואל תעשה", אשר מטרתם להביא אותנו לגילים המבוגרים יותר באיכות חיים ובבריאות טובה. לעומת זאת, אורח חיים בגילאים המבוגרים יותר, מטרתו, לרוב, לשמר את הקיים בצורה בה הפער בין העתיד להווה לא יהיה גדול כמות שהיה עלול להיות, במידה ולא היינו שומרים על אורח חיים בריא. מבולבלים? תכף כבר לא תהיו.

 

מהו ההבדל בין אורח חיים בריא בגילאים השונים?

 

אם תשימו לב לכל ההמלצות הבריאותיות לגילאים השונים, תוכלו לגלות מספר מאפיינים מסוימים. למשל, בעוד ההמלצות לאורח החיים הבריא בגיל הצעיר יותר יכוונו אתכם לתרגילי זיכרון ולתזונה נכונה שמטרתה למנוע התפתחותו של אלצהיימר, ההמלצות בגיל המבוגר יותר תעסוקנה בדרכים למתן את התפתחותו של אלצהיימר, כנ"ל לגבי התדלדלות העצם וכן הלאה. ההמלצה, היחידה שאולי יוצאת דופן מכך, היא ההמלצה על בחירת מקום המגורים הנכון, אשר זהה למדי בכל הגילאים. אבל כיצד משתלבים המגורים בהמלצות על אורח חיים בריא יותר?

 

בחירת מקום המגורים כאמצעי להשגת אורח חיים בריא יותר

 

לבחירת מקום המגורים, למשל, פרויקטים חדשים בקרית מוצקין, ישנה השפעה על אורח החיים הבריא ברמות שונות. ראשית, בחירה באזור מגורים נקי מעשן ופיח, כבר יוצרת עבורנו בסיס טוב יותר להימנעות ממחלות שונות, אשר מקורן בזיהום האוויר. הוסיפו לכך את האפשרות לבצע פעילות גופנית באוויר הצח, מבלי להתרחק מהבית ולנסוע אל אזור נקי יותר (לדוגמה, אל חוף הים), ותקבלו כבר שתי סיבות טובות לבחור באזור מגורים שאיננו סובל מזיהום אוויר.

 

כיצד מקום מגורים עשוי להשפיע על איכות החיים בגיל השלישי?

 

מקום מגורים איננו מתרכז רק באוויר הצח, הוא כולל את הדירה, הנוף הנשקף ממנה, את הקהילה שסביב לפרט ואלמנטים נוספים, אשר כל אחד מהם בנפרד וכולם גם יחד, הופכים את האדם לבריא יותר בגופו ובנפשו. אגב, לבריאות הנפש ולאיזון הנפשי ישנו קשר ישיר לשמירה על אורח חיים בריא, כך שמדובר בבונוס נוסף לבני כל הגילאים, אבל בעיקר לבני הגיל השלישי, אשר חשופים יותר למצבי דיכאון בשל שינויים הורמונאליים ושינויים אובייקטיביים אחרים בחייהם (כפרישה לגמלאות, התאלמנות, מוות של חברים וכד').

 

מיקומה של יצירת קשרים בגיל השלישי

 

גם לסביבה המקיפה את האדם המבוגר (שאף היא, תוצאה של בחירת מקום המגורים), לקהילה, ישנו חלק בהישארותו של האדם המבוגר בריא, מכיוון שברוב המקרים, לקהילה תומכת כזו ישנו משקל מכריע בהנחלת התחושה כי הוא עדיין חיוני ונוטל חלק במשהו גדול יותר, חיי הקהילה. כך שאין זה משנה אם המדובר בדיור מוגן או בחיים עצמאיים בסביבה רב-גילית, האדם חייב לחוש את עצמו חלק בלתי נפרד מהקהילה שסביבו. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
יוגה בגיל השלישי
טרנד היוגה נכנס לחיינו רק בשנים האחרונות. פעילות זו נחשבת כספורט ואימון גופני מומלץ מאוד לצורך הבריאות, שיפור מצב הרוח ואורח חיים בריא. ניתן לומר בנוסף שספורט זה היא לא רק אימון גופני אלא גם אמון רוחני-נפשי.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.