forums

קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי

האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
 
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
קשיי ההתניידות בגיל השלישי הם תופעה ידועה. בשל בעיות מפרקים או כאבים שונים, חלק מאיתנו נעזרים בהליכון, אחרים, חורקים שיניהם ואינם נעזרים בעזרים שונים, אבל אלה וגם אלה, יכולים להסתייע בקלנועית ביציאה מחוץ לבית. אחד מהחסרונות הידועות יותר של קלנועיות הייתה התרוקנות מהירה של הסוללה, דבר שחייב את הנעזרים בה להטעין אותה לעיתים תכופות.

 

מהי אנרגיה סולארית ומהם יתרונותיה?

 

כפי שציינו בהתחלה, אנרגיה סולארית מגיעה כיום לכל המכשירים והצרכים, אשר בעבר המתח הנדרש להם סופק על ידי רשת החשמל או על ידי סוללות וסוללות נטענות. אנרגיה סולארית הינה אנרגיה ממקור מתחדש, איננה כרוכה בזיהום הסביבה ומאפשרת לעשות שימוש במכשירים הזקוקים לחשמל לצורך הפעלתם, ללא החסרונות המוכרים של חשמל, סוללות חד פעמיות או סוללות נטענות (אשר מזהמות את הסביבה והקרקע גם לאחר סיום השימוש בהן, ולכן, ההפטרות מהן נחשבת לאתגר רציני).

 

קלנועית סולארית מהי?

 

בגיל השלישי רבים הם הנעזרים בקלנועיות בעת היציאה לקניות. אם, בעבר, קלנועיות נחשבו אך ורק לנחלתם של התושבים המבוגרים בקיבוצים, כיום, ניתן לפגוש את הקלנועיות כשהן מסיעות גם תושבים עירוניים ותיקים או אנשים צעירים יותר, אשר להם קשיי התניידות שאינם קשורים לגיל (כמחלות מפרקים, מעבר טיפולים שונים וכד'). אותן קלנועיות מופעלות בסוללות גדולות נטענות, אשר כיום, לאט לאט, מוחלפות ומוטענות על ידי אנרגיה ממקור חלופי - קרני השמש.

 

מהם יתרונותיה של קלנועית סולארית?

 

ניתן להבחין בשלושה יתרונות עיקריים: הראשון בהם, הוא היותה מופעלת באנרגיה מתחדשת ממקור שאיננו מזהם, דבר הנחשב ליתרון רציני במצב בו ישנה מודעות גדולה לאיכות הסביבה ולשימוש באנרגיה ממקורות חלופיים. היתרון השני הוא השחרור שמעניקה אנרגיה סולארית מצורך בהטענה תכופה, כאשר השמש משמשת מקור אנרגיה בלתי נגמר (להבדיל מהסוללות הרגילות או הנטענות). היתרון השלישי אף הוא פרקטי, התחזוקה הנדרשת לקלנועית סולארית הינה פחותה באופן ניכר מזו של הקלנועיות הרגילות, ולכן, נחסכים זמן וכסף רב.

 

האם לקלנועית הסולארית ישנם גם חסרונות?

 

החיסרון היחיד הבולט לעין כיום של קלנועיות סולאריות הוא מחירן ומחיר חלקי החילוף שלהן, אשר, בשל היותן חידוש בנוף עזרי התנועה בגיל השלישי, נחשבים לגבוהים משל אלה של הקלנועיות מהדור הישן. עם זאת, היות ומדובר במגמה מתפתחת, בהחלט יתכן שבעתיד המאד קרוב, במקביל להגדלת היקף השימוש בקלנועיות המבוססות על אנרגיה סולארית, ירדו גם המחירים שלהן ושל חלקי החילוף להן.

 

בשורה התחתונה:

 

קלנועיות סולאריות הן קלנועיות לכל דבר ויש להן את כל היתרונות של הקלנועיות הרגילות, פרט למקור המתח המניע אותן, אשר מעניק להן יתרונות מבחינת איכות הסביבה. הצפי הוא שבעתיד הקרוב נראה די הרבה מבוגרים המעדיפים דווקא אותן על פני סוג הקלנועיות האחרות. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
הרמת עפעפיים ללא ניתוח למבוגרות
אם צניחת העפעפיים והעור הנפול והמקומט סביב העיניים מטרידים אותך, יש גם כמה שיטות לא כירורגיות שיכולות לגרום לעינייך להיות הרבה יותר צעירות ורעננות. אם כי הפלסטיקאים ימליצו בדרך כלל על ניתוח שיפתור את הבעיה לאורך זמן.
לקריאה
סוגי רמפות ומעלונים בגיל השלישי
מגבלות קשות בגיל השלישי, ירידה בתפקוד והצורך במתן מענה הופכים את הדרישה ואת הביקוש לרמפות ולמעלונים לחלק בלתי נפרד מאביזרי העזר החיוניים לגיל זה.
לקריאה
איטום קירות בסנפלינג בבתי אבות
איטום קירות בסנפלינג היא אחת משיטות האיטום שבוודאי תתלהבו מאוד לראות
לקריאה
טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בגיל השלישי
הפנים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם בכל גיל ובפרט בגיל השלישי, קבלו מידע ועצות לטיפולים אסתטיים.
לקריאה
אימוץ חיית מחמד בגיל השלישי
כל וטרינר ימליץ: אימוץ חיית מחמד מעולה לאנשים מבוגרים
לקריאה
אולם אירועים כבר יש? חוגגים חתונת זהב
זה שהגעתם לגיל השלישי לא אומר שהחגיגות הגדולות בחייכם נגמרו – להיפך, יש הישגים נפלאים שראויים לציון ולמסיבה: חתונת הכסף והזהב למשל. אז קדימה, זמן לחגוג!
לקריאה
עבודות יצירה למבוגרים
מבוגרים בגיל הזהב עוסקים במגוון רחב של עבודות יצירה על מנת לפתח יכולות מוטוריות, קוגניטיביות ורגשיות. העבודות נבחרות בקפידה והן מתאימות לגברים ונשים בגילאים שונים. הנה כמה מהן
לקריאה
רכב חדש מהחנות לבני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא גיל עם הרבה אתגרים אך יש בו דבר אחד שאין עליו עוררין: החופש! לכן ברור מדוע זה הזמן הטוב ביותר לקנות רכב חדש, אז למה שלא תחפשו לכם גם אתם מימון רכב חדש לבני הגיל השלישי?
לקריאה
קלנועית סולארית לבני הגיל השלישי
האנרגיה הסולארית מתפשטת בחיינו ומתחילה להגיע לתחומים שבהם, עד לא מזמן, שלטו שלטון מוחלט החשמל והסוללות בכל הספקיהן. מדוד השמש המיתולוגי ועד לקלנועית המיועדת לבני הגיל השלישי, קרני השמש מגיעות לכל מקום.
לקריאה
טיפול זוגי בגיל הזהב
טיפול זוגי וייעוץ זוגי בגיל מתקדם הם לפעמים דבר בלתי נמנע. אחרי כל כך הרבה שנים מערכת היחסים מתערערת בעקבות מגוון סיבות, אך חשוב לדעת שיש פתרונות ויש מי שיסייע. אך מי באמת מוסמך למתן טיפול זוגי מקצועי?
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.