forums

תג נכה לגיל השלישי

ישנו מגוון רחב של זכויות בעבור אזרחים ותיקים חלקן ניתנות לכל אזרח ותיק וחלקן מותנות. קבלת תג נכה הינה זכות השמורה לכל אדם העומד בחוק הקבוע עבור חניה לנכים.
 
תג נכה לגיל השלישי

מי זכאי לתג נכה?

 

בין השאר תג הנכה ניתן לאלו הסובלים ממוגבלות בניידות, רגליים נכות או שאחוז נכותם הוא מעל 60%. בקרב אוכלוסיית בני הגיל השלישי קיימים לא מעט אנשים העומדים בתנאים הקבועים בחוק ולכן זכאים לתג נכה. יחד עם זאת, רבים מהם לא מצליחים להנפיק את התג עקב המורכבות של התהליך והבירוקרטיה הסובבת סביבו.

 

המאמר הבא יעשה לכם סדר בדברים ובסופו תקבלו עצה נהדרת שתקל עליכם משמעותית את תהליך הנפקת התג כך שתוכלו להשיג אותו כבר בשבועות או החודשים הקרובים במידה ואתם זכאים לו. 

 

מה נותן תג נכה?

 

כמחזיקי תו נכה לרכב אינכם חייבים להיות הנהגים ברכב. תוכלו לעשות שימוש בתו גם במידה ואדם אחר נוהג עבורכם וכל עוד שאתם, שקיבלתם את תו הנכה, נמצאים איתו ברכב.
התג יאפשר לכם להחנות את רכבכם במקומות האסורים לחניה וזאת כל עוד רכבכם אינו מפריע לתנועה. בנוסף תוכלו להחנות את הרכב במקומות המיועדים לחניית נכים הנמצאים לרוב בסמוך אל היעד אליו אתם רוצים להגיע. ישנן עוד הטבות רבות למחזיקי תג נכה כמו חניה בכחול לבן ללא עלות, אישור לנסוע בנתיבי תחבורה ציבורית ופטור מאגרת רישוי.

 

הטבות נוספות

 

הטבות נוספות של התג שאינן קשורות ישירות בחניה הן תדלוק במחיר שירות עצמי גם במידה ואתם נעזרים במתדלק. יתר על כן, מחזיקי התג לא ישלמו מחיר גבוה יותר עבור תדלוק בשבתות, חגים או בלילות. בכל הנוגע לתחבורה ציבורית בעלי התג זכאים לכ-33 אחוזי הנחה בכל קווי האוטובוסים.
ישנן הטבות נוספות הנוגעות בהקצעת וסימון אזור חניה בסמוך אל הבית או מקום העבודה אך את אלו יש לתאם אל מול הרשות המקומית הרלוונטית.

 

איך משיגים תג נכה?

 

ללא כל קשר לגילכם תוכלו לקבל תג נכה במידה שתציגו אישורים מתאימים ממשרד הבריאות או לחילופין מסמכים רפואיים עדכניים המפרטים על מצב ניידותכם. על אישורים אלו להראות כי אתם מתקשים בניידות, אם באופן זמני או באופן קבוע, ושהדבר מהווה סכנה לבריאותכם.
האישורים נבדקים על ידי ועדה מיוחדת במשרד התחבורה שבראשה עומד רופא. בקשה לתג נכה תוכלו להגיש בצורה מקוונת באמצעות האינטרנט, באמצעות דואר ישראל או על ידי הגעה אל משרד הרישוי הסמוך למקום מגוריכם לצורך התנהלות עם נציג.

 

צריכים עזרה בהנפקת התג?

 

אתר תג נכה,  www.tag.org.ilהוא אתר המסייע ומלווה אתכם לכל אורכו של תהליך הנפקת התג. תוכלו לקבל סיוע על ידי יעוץ עם אחד המומחים שלנו, ליווי בתהליך הנפקת התג ומידע רב על הנושא. במידה ותרצו לגשת לתהליך תמצאו באתר אינפורמציה עדכנית על אילו טפסים עליכם למלא, מה מומלץ לכתוב בטופס הבקשה לקבלת התג ואף תוכלו להגיש את הבקשה היישר מהאתר.

היכנסו עוד היום לאתר וגלו האם אתם זכאים להגשת הבקשה למשרד התחבורה בחינם. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מימוש זכויות רפואיות בגיל השלישי
רבים מאתנו אינם מודעים לזכויות אשר מגיעות לנו, בין אם זה בעבודה ובין אם במצבים שונים בחיים. בפרט, הגיל השלישי – שאינו נגיש למידע בהשוואה לצעירים שהכל זמין להם לבדיקה. במאמר זה נדון אודות מימוש זכויות רפואיות בקרב הגיל השלישי.
לקריאה
איתור נכסים בחו"ל לניצולי שואה
רבים לא יודעים, אך עד היום ניתן לאתר נכסים בחו"ל של ניצולי שואה. כיצד עושים זאת ולמי פונים? כל התשובות במאמר הבא לפניכם. מביצוע השבת הנכס ועד השבתו.
לקריאה
ניצול כלכלי של קשישים
רוצים לשמור על ההורים שלכם להימנע ממצב שבו הם מנוצלים כלכלית? ניצול כלכלי של קשישים זו מגפה של ממש, ויש מה לעשות בעניין. כך תפעלו במידה ועולים חשדות לניצול שכזה.
לקריאה
פיטורי עובד לפני גיל פרישה
הידעתם שפיטורי עובד לפני גיל פרישה יכול להיחשב לאפליה בשל גיל? דעו לכם שיש מה לעשות במקרה כזה. כך תפעלו במידה ופוטרתם מעבודתכם רגע לפני היציאה לגמלאות.
לקריאה
קבלת תשלומי פנסיה מארה"ב
תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה ועבדו בעברם אצל מעסיק אמריקאי בארה"ב שהפריש להם כספים לפנסיה ייתכן וזכאים להחזרי מס של אלפי דולרים, סקרנים? קראו את השורות הבאות ופנו להתייעץ עם רואה חשבון למיסוי אמריקאי למימוש זכאותכם.
לקריאה
השלכות משפטיות של זוגיות בגיל השלישי
העלייה בתוחלת ואיכות החיים יצרה שפע של זוגיות חדשות בקרב בני הגיל השלישי. זוגיות זו לרוב מפיחה חיים חדשים בקרב כל אחד מבני הזוג, יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההשלכות של זוגיות זו בכדי להימנע מסכסוכים ובעיות משפטיות.
לקריאה
זכויות ביטוח לאומי בגיל השלישי
גיל הזהב, עבור מרבית האנשים המבוגרים בישראל, הינו גיל בו הם נמצאים בשלב בחייהם בו הם אינם עובדים ואינם משתכרים לפרנסתם – מאידך זקוקים הם לכספים עבור ניהול חייהם השוטפים, כאשר בגיל זה ישנם צרכים שונים שמקורם לרוב בבעיות בריאות ובעיות זקנה.
לקריאה
זכויות עובדים זרים לסיעוד
עובד זר בישראל זכאי לאותם תנאי עבודה שעובד ישראלי זכאי להם. נוסף על זכויות בסיסיות אלו מעסיקים חייבים לספק לעובדיהם הזרים הסכם עבודה בכתב, ביטוח בריאות פרטי ומגורים הולמים.
לקריאה
תג נכה לגיל השלישי
ישנו מגוון רחב של זכויות בעבור אזרחים ותיקים חלקן ניתנות לכל אזרח ותיק וחלקן מותנות. קבלת תג נכה הינה זכות השמורה לכל אדם העומד בחוק הקבוע עבור חניה לנכים.
לקריאה
מימון כיסאות גלגלים לבני הגיל השלישי
כיסא גלגלים כהכרח לאיכות חיים. חשוב להבין שהכיסא תומך ומקל בחיי היום יום של מבוגרים רבים. לכן חשוב לדעת מה הזכויות וכיצד ניתן להקל על ההוצאות הקשורות אליו.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.