forums

עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי

אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
 
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אצל אנשים מבוגרים הדבר ניכר ביתר שאת בגלל הזדקנותם ותכיפות החבלות שנגרמות. הרפואה המודרנית נותנת פתרונות טובים לאירועים שונים אלו אבל, לעיתים, היא מוגבלת ולא מצליחה לתת מענה ראוי דיו. עיסוי רפואי אורטופדי הוא שיטת טיפול בתחום הרפואה המשלימה אשר מבוססת על טכניקת טיפול ידועות מתחום השיקום התנועתי. מומחי השיטה נעזרים במידע בתחום רפואת הספורט הביומכניקה, האורטופדיה והנוירולוגיה. טיפול זה נותן מענה בתחומי פציעות ספורט, תאונות וחבלות וטראומות אחרות.

 

טיפול בחלקים שונים בגוף

 

עיסוי רפואי אורטופדי למבוגרים פועל על חבלות שנגרמות בשלד ובמערכות העוטפות אותו כמו רקמות פגומות, גידים ורצועות, שרירים, חוליות עמוד השדרה, וכן, פועל על מכלול המפרקים של הגוף. העיסוי מטפל בבעיות באברים דוגמת גב וצוואר, פריצות דיסק, בעיות יציבה, בעיות אורתופדיות וכו' וכל זאת לצד הצורך בביקורת ומעקב של אורתופד מומחה ו/או גורם מקצועי מוסמך אחר.

 

במהלך הטיפול מתבצעת הפעלה תנועתית מבוקרת של השרירים והמפרקים שמזרזים את החלמת המקומות הפגועים. עקב כך מתגברת זרימת הדם למקומות הפגועים. הוא נושא עימו חמצן שבולם תהליכי דלקות ומסייע לריפוי הרקמות. תוצאות לוואי נוספות לטיפול הם: שחרור התכווצויות שרירים, הרגעת מערכת העצבים ושיכוך כאבים. בסופו של תהליך הדבר מביא לשיקום תפקודי המפרקים והשרירים ולחיזוק כוח וסיבולת השרירים, הגידים והרצועות.

 

עיקרי הליך הטיפול

 

בטיפול משתמשים בטכניקות של עיסוי הוליסטי ועיסוי רפואי עמוק. עם הגיע המטופל נעשה לו אבחון ממוקד שנועד לזהות את מקור הבעיה ועל פיו מבצעים את הטיפול. משך הטיפול משתנה מאדם לאדם ומתבצע על פי המצב הרפואי, הצורך ותגובת המטופל לטיפולים.

 

הטיפול מותאם לרמת סף הכאב האישי של כל מטופל. הטיפול מיועד לתת מענה ארוך טווח לשורש הבעיה ולא רק לתוצאות האופייניות לה. טיפול זה שונה מהשמרני אשר במקרים רבים נותן מענה לסימפטומים שמתגלים. בכך ייחודו, ומשום כך, הוא מבוקש יותר ויותר בקרב מטופלים מבוגרים שעוסקים בפעילויות רבות גם בגיל מתקדם והסובלים מבעיות שונות עקב כך.

 

מענה למגוון תרחישים ובעיות

 

עיסוי רפואי אורטופדי ניתן לרוב במקרים של בעיות כגון:

  1. דלקת בעצב הסיאטי שנמתח מאזור האגן אל הגפה התחתונה.
  2. דלקת בשריר האגסי שמצוי באזור הירך והאגן.
  3. בעת היווצרות נזקים אופניים במערכת התנועה שנגרמים מעומס יתר ומשחיקה.
  4. לאחר טראומה או בעת שיקום לאחר ניתוח מורכב.
  5. בעת היווצרות פגיעות כרוניות שונות ונשנות.
  6. עקב פגיעות שנגרמות לאחר פעולות רוטיניות כמו למשל: הקלדה על מחשב שגורמת לכאבים בשורש כף היד ועוד. 
 

בעת הצורך, מומלץ כמובן לפנות למומחים בתחום העיסוי הרפואי האורטופדי שהינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר בטיפולים לאוכלוסיה מבוגרת. הם יכולים לסייע רבות לה בעת מתן טיפולים שנועדו לפתרון בעיות ובמתן טיפולי תחזוקה שעשויים לשמור על חיוניות מערכת השלד ונספחיה.   
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
הפרעות דלוזיונליות בגיל השלישי
הפרעות דלוזיונליות הן הפרעות שיכולות להופיע בכל גיל, אך מתגברות במיוחד בסביבות הגיל השלישי. במאמר זה נסקור את פירושה של הפרעה זו ונסקור את הגורמים, התסמינים, האבחון ודרכי טיפול אפשריות בהפרעה
לקריאה
הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא בגיל השלישי?
אורח חיים בריא בכלל, ובגיל השלישי בפרט, הוא אחד מהדברים היחידים שעליהם מצליחים להסכים כל המומחים מהתחומים השונים. עם זאת, על שאלת ההמשך "מהו אורח חיים בריא?" כבר נקבל אינספור תשובות אפשריות שונות ומנוגדות.
לקריאה
טיפול רפואי דחוף בגיל הזהב
גיל הזהב מביא איתו שינויים רבים בחיים. רוב האנשים אינם עובדים בתקופה זו, לרוב אין אחריות לקרובי משפחה צעירים יותר, אך עם החופש מגיעות לפעמים בעיות שיש לטפל בהן.
לקריאה
התמודדות של בני הגיל השלישי עם חודשי הקיץ
יסכימו כולם כי החום הכבד מסוכן לבריאות, ומדינת ישראל היא אחת המדינות החמות ביותר שיש. במאמר הבא נסקור בפירוט אודות התמודדות של אנשים מבוגרים עם החום של חודשי הקיץ.
לקריאה
הסכנות בחשיפה לרטיבות ועובש בגיל השלישי
האם תהיתם פעם מהו אותו עובש שאנחנו רואים בקירות ובחדר רחצה? עובש מעיד על כל שחלל לא מקבל את התחזוקה שהוא צריך, במאמר הבא נפרט אודות הסכנות בחשיפה של אנשים מבוגרים לרטיבות.
לקריאה
תחזוקת כלים סניטריים בבתי אבות
אחד המקומות הכי טובים לפרק האחרון של החיים הם בתי אבות. אמנם אנשים רבים לא יודעים מה הולך בבית אבות ולעתים מדמיינים דברים אחרים לחלוטין אך בתי אבות הם מקומות חברתיים מאוד שיכולים לתת למבוגרים בני הגיל השלישי בדיוק את מה שהם צריכים.
לקריאה
יתרונות הרפואה האלטרנטיבית לבני גיל הזהב
מרבית האנשים בגיל הזהב, סובלים מבעיות רפואות שונות. אלו מטופלות על ידי תכניות טיפול הכוללות שימוש בכדורים להורדת לחץ דם, להתמודדות עם כאבי פרקים אופייניים בגיל הזה והן משולבות עם תזונה מותאמת.
לקריאה
טיפול נמרץ בגיל השלישי
כפי שניתן להבין מהשם של מחלקות אלה, מחלקות לטיפול נמרץ הן מחלקות שצריכות לספק טיפול רפואי מידי ומהיר במצבי קיצון רפואיים. למחלקות אלה יש רלוונטיות גבוהה ומצערת לגיל השלישי, וכעת נכיר אותן ואת הטיפול בהן בצורה עמוקה יותר.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.