forums

עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי

אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
 
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אצל אנשים מבוגרים הדבר ניכר ביתר שאת בגלל הזדקנותם ותכיפות החבלות שנגרמות. הרפואה המודרנית נותנת פתרונות טובים לאירועים שונים אלו אבל, לעיתים, היא מוגבלת ולא מצליחה לתת מענה ראוי דיו. עיסוי רפואי אורטופדי הוא שיטת טיפול בתחום הרפואה המשלימה אשר מבוססת על טכניקת טיפול ידועות מתחום השיקום התנועתי. מומחי השיטה נעזרים במידע בתחום רפואת הספורט הביומכניקה, האורטופדיה והנוירולוגיה. טיפול זה נותן מענה בתחומי פציעות ספורט, תאונות וחבלות וטראומות אחרות.

 

טיפול בחלקים שונים בגוף

 

עיסוי רפואי אורטופדי למבוגרים פועל על חבלות שנגרמות בשלד ובמערכות העוטפות אותו כמו רקמות פגומות, גידים ורצועות, שרירים, חוליות עמוד השדרה, וכן, פועל על מכלול המפרקים של הגוף. העיסוי מטפל בבעיות באברים דוגמת גב וצוואר, פריצות דיסק, בעיות יציבה, בעיות אורתופדיות וכו' וכל זאת לצד הצורך בביקורת ומעקב של אורתופד מומחה ו/או גורם מקצועי מוסמך אחר.

 

במהלך הטיפול מתבצעת הפעלה תנועתית מבוקרת של השרירים והמפרקים שמזרזים את החלמת המקומות הפגועים. עקב כך מתגברת זרימת הדם למקומות הפגועים. הוא נושא עימו חמצן שבולם תהליכי דלקות ומסייע לריפוי הרקמות. תוצאות לוואי נוספות לטיפול הם: שחרור התכווצויות שרירים, הרגעת מערכת העצבים ושיכוך כאבים. בסופו של תהליך הדבר מביא לשיקום תפקודי המפרקים והשרירים ולחיזוק כוח וסיבולת השרירים, הגידים והרצועות.

 

עיקרי הליך הטיפול

 

בטיפול משתמשים בטכניקות של עיסוי הוליסטי ועיסוי רפואי עמוק. עם הגיע המטופל נעשה לו אבחון ממוקד שנועד לזהות את מקור הבעיה ועל פיו מבצעים את הטיפול. משך הטיפול משתנה מאדם לאדם ומתבצע על פי המצב הרפואי, הצורך ותגובת המטופל לטיפולים.

 

הטיפול מותאם לרמת סף הכאב האישי של כל מטופל. הטיפול מיועד לתת מענה ארוך טווח לשורש הבעיה ולא רק לתוצאות האופייניות לה. טיפול זה שונה מהשמרני אשר במקרים רבים נותן מענה לסימפטומים שמתגלים. בכך ייחודו, ומשום כך, הוא מבוקש יותר ויותר בקרב מטופלים מבוגרים שעוסקים בפעילויות רבות גם בגיל מתקדם והסובלים מבעיות שונות עקב כך.

 

מענה למגוון תרחישים ובעיות

 

עיסוי רפואי אורטופדי ניתן לרוב במקרים של בעיות כגון:

  1. דלקת בעצב הסיאטי שנמתח מאזור האגן אל הגפה התחתונה.
  2. דלקת בשריר האגסי שמצוי באזור הירך והאגן.
  3. בעת היווצרות נזקים אופניים במערכת התנועה שנגרמים מעומס יתר ומשחיקה.
  4. לאחר טראומה או בעת שיקום לאחר ניתוח מורכב.
  5. בעת היווצרות פגיעות כרוניות שונות ונשנות.
  6. עקב פגיעות שנגרמות לאחר פעולות רוטיניות כמו למשל: הקלדה על מחשב שגורמת לכאבים בשורש כף היד ועוד. 
 

בעת הצורך, מומלץ כמובן לפנות למומחים בתחום העיסוי הרפואי האורטופדי שהינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר בטיפולים לאוכלוסיה מבוגרת. הם יכולים לסייע רבות לה בעת מתן טיפולים שנועדו לפתרון בעיות ובמתן טיפולי תחזוקה שעשויים לשמור על חיוניות מערכת השלד ונספחיה.   
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
שיאצו לגיל השלישי
מחפשים טיפול שיאצו לגיל השלישי? רוצים להקל על יקיריכם? בואו להכיר ולהתנסות בשיטות טיפול פשוטות ובו זמנית מעמיקות, המתבססות על טכניקות מגע, עם תוצאות בריאותיות לטווח הארוך.
לקריאה
יתרונות רפואיים של ספא בגיל הזהב
תועלות טיפולי ספא עבור אוכלוסיית גל הזהב הן רבות ואינן מסתכמות בפינוק ורוגע בלבד. טיפולים אלה מסייעים בהתמודדות מול מחלות, בעיות גופניות שונות ואף מחזקות את הנפש ורמת האנרגיה.
לקריאה
טיפול בעקמת בגיל השלישי
עקמת - סקוליוזיס היא תופעה שמחמירה עם הגיל ואין לה טיפול חד פעמי. הפתרון עבור מבוגרים הוא לשקול טיפול פיזיותרפי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במאמר הבא נביא את כל הפרטים
לקריאה
טיפולי שיניים לחולים בסיכון בגיל השלישי
עם ההשתייכות למשפחת הגיל השלישי נדמה כי כל הדברים הופכים מורכבים הרבה יותר. טיפול השיניים, שסיימת תוך דקות ספורות בעבר, דורש מלאכת מחשבת ורופא שיניים המומחה ברפואת הפה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.