forums

מקרים חריגים בבתי אבות

גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
 
מקרים חריגים בבתי אבות

הדברים שהעין לא יכולה לתפוס

 

כשאנו מגיעים לבית אבות ומתרשמים מהמסדרונות, מהמתקנים ומהחדרים בו, אנחנו יכולים לקבל תחושות מאוד חיוביות והרגשה שהגענו למקום הנכון. אחד מהדברים שצריכים להרשים אותנו יותר מכול כדי שנחליט שזה המקום בשביל אבא, אימא, סבתא או סבא, הם הצוות המטפל שאמור להיות המשפחה השנייה שלהם. למרות המסירות בטיפול ובדאגה ברוב בתי האבות ישנם עובדים שמחליטים לנצל את הכוח שלהם ולפגוע באותם קשישים. התעללויות אלו תועדו מספר פעמים בעדשת המצלמה ורק נשאר לנחש כמה מהמקרים הללו עדיין מתרחשים באופן יום יומי.

 

מקרים חריגים בבתי אבות

 

המקרה הכי מפורסם והכי נוראי שאפשר לחשוב עליו בבית אבות הוא התעללות מצד העובדים. מהמקרים החריגים ביותר ניתן למנות את ההתעללות הפיזית אך לעתים ישנה התעללות שלא קשורה למכות או לחבלות פיזיות אלא פשוט להתנהגות לא הולמת ולא ראויה מצד הצוות המטפל. למשל, איש צוות שלא עוזר לקשיש במדרגות עלול לסכן אותו ממש כמו חבלה פיזית שהוא מספק לו בעצמו, אי הזנה או אי רחצה ראויה יכולים להיות בעייתיים באותה מידה ומבחינת יושרת הצוות המטפל מדובר על עבירה חמורה לכשעצמה.

 

כיצד עולים על אותם מקרים חריגים?

 

הקשישים לא מסוגלים להגן על עצמם ולמעשה אחרי זמן היכרות קצר כבר בוטחים בעיניים עצומות בצוות שמטפל בהם. אילולא מצלמות אבטחה במקום, לעולם לא היה ניתן לנחש שהקשישים סובלים מהתעללות כיוון שבגיל כה מתקדם הם פוחדים לחשוף זאת בפני משפחתם, גם כאשר הם סובלים מאוד באותם רגעים קשים וגם כאשר משפחתם מגיע לביקור.

 

חוסר הישע הלא מתועדים

 

למעשה, ישנם מקרים רבים שנחשפים רק לאחר שבועות וחודשים ארוכים של התעללויות בקשישים חסרי ישע. מקרים כאלו לא מתועדים בדרך כלל במצלמת אבטחה רגילה בכזה קלות כי מצלמה זו אמורה ללכוד רגעים אחרים, כמו למשל התמוטטות קשיש, פרוץ שריפה, מקרי גניבה וכולה. בדרך כלל העובדים יודעים היכן יש מצלמת אבטחה ונמנעים לבצע כל דבר שלילי שהן יכולות לתפוס ולשמש לאחר מכן כראייה כנגדם.

 

עלות מול תועלת

 

מצלמות נסתרות מטעם חוקרים פרטיים הם דבר נדיר מאוד בבית אבות ולשם כך יש צורך בעלויות גבוהות יותר וחשוב מכך, יוזמה של אדם כלשהו. בדרך כלל כשיש חקירה כזו מדובר על אחד העובדים שחושד שמשהו לא מתנהל קשורה. כיום ישנן מצלמות dahua, מצלמות אבטחה נסתרות, שמיקומן יכול להיות ידוע רק לאנשים ספורים בבית האבות וכך למעשה ניתן לחשוף מקרים כאלו של פגיעה גופנית ונפשית קשה.

 

הצורך במצלמות אבטחה הכרחי בכל פינה

 

כיום מצלמות האבטחה נפוצות בהרבה מן העבר, בפרט בבתי האבות. הן נהיו סטנדרט חשוב ואנשים רבים מפחדים לשלוח את האהובים שלהם למקום שלא מרושת במצלמות שיכולות לחשוף מקרים מזעזעים כאלו. בסופו של דבר הדיירים רוצים לקבל תחושה משפחתית ככל שניתן ואפילו יחס מזלזל, שלא נדבר על אלימות ממשית, מצד הצוות המטפל, ולו אחד מהם בלבד, יכולה ליצור כדור שלג שלילי שילך ויחמיר. צריך לזכור שהקשישים לא רק שלא יודעים להגן על עצמם אלא לא יודעים כיצד להתמודד עם סיטואציה שכזו, אפילו בהגנה עצמית מבחינת שיחה ודיבור. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.