forums

פרויקט הניידת להצלת ראייה של קשישים

 
פרויקט הניידת להצלת ראייה של קשישים
עשרות אלפי קשישים בישראל, מקבלים את הידרדרות ראייתם, לעיתים עד לכדי עיוורון, כגזירת גורל. הם לא מודעים לכך שהרפואה השתכללה והתקדמה וניתן במקרים רבים להציל ולשפר משמעותית את ראייתם ולשפר את איכות חייהם, גם בגילאים מתקדמים ביותר. מעבר לזה, ישנם קשישים, ביניהם ניצולי שואה, שמעבר לחוסר המודעות שלהם, הם אינם ניידים ואין להם משפחה תומכת שיכולה לדאוג להם ולהביא אותם לבדיקות קריטיות אלה. 
 
לשם כך, החליטו בעמותת "לראות", העמותה לחקר בריאות העין ומניעת עיוורון בישראל, להביא את המרפאה עד לסביבת החיים של הקשישים וניצולי השואה, כלומר למועדון, לבית-אבות, מרכזי יום ומתנסי"ם, שם אנשי הצוות עורכים עבורם יום מרוכז של בדיקות עיניים.
 
סיפורה של דוריס, קשישה בת 92, שחזרה לקרוא בזכות פרויקט הניידת של עמותת לראות:  
 
"שלום, שמי דוריס, אני בת 92. לפני מספר שנים הראיה שלי הידרדרה ולא יכולתי יותר לקרוא. הקריאה היא אחת מאהבותיי ובין העיסוקים הבודדים שנשארו לי לאור היעדר ניידות. הייתי בטוחה שהידרדרות הראייה היא טבעית לגילי. עמותת לראות המליצה על בדיקת עיניים אצל פרופ' אירית ברקת שאבחנה לי קטרקט בשתי העיניים. לאחר ניתוח הקטרקט חזרתי לקרוא כבעבר. לא האמנתי שבגילי ניתן לעבור ניתוח ולחזור לקרוא. למזלי הרב, אני מוקפת במשפחה תומכת, אך קשישים וניצולי שואה רבים הינם עריריים וללא משפחה תומכת, ואינם מגיעים לבדיקות המתאימות שיאבחנו את בעייתם ויתנו מענה. לעמותת לראות יש ניידת עם רופא עיניים המגיעה למועדונים ומרכזי קשישים בכל הארץ."
 
משנת 2012 מקיימת העמותה פרויקט לרפואת עיניים מונעת, בעזרת ניידת שמגיעה עד לקהילה וצוות של רופאים מתנדבים. הפרויקט מאפשר לקשישים, שרובם מוגבלים פיזית, ומגיעים בהסעה מאורגנת למרכזי היום, לעבור בדיקות ראייה מקיפות וקריטיות, ללא עלות. בדיקות שאליהן לא היו מגיעים ביוזמתם. עד היום, נבדקו במסגרת הפרויקט כ 13,000 קשישים  ו- 2,600 קשישים ניצלו מעיוורון מיותר!
 
עלויות תפעול הפרויקט בכל הארץ הן גבוהות, וכעת הפרויקט נמצא בסכנת סגירה. 
 
העמותה קוראת לכם להצטרף ולתמוך בהמשך הפעילות. לתרומות: http://www.eyes.org.il/
 
נדין הולדר, מנכ"לית עמותת "לראות":  054-4230012

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
ועד בית חיצוני לדיירים מבוגרים
אי אפשר להתעלם מהעובדה שככל שאנחנו מתבגרים, אנחנו מעוניינים לנצל את הזמן שלנו בתבונה לדברים אותם אנו אוהבים. אם בעבר, נהגנו להיות מעורבים בכל הקשור אל הבניין המשותף וועד הבית, כיום רוב המבוגרים מעדיפים לשכור את שירותיה של חברה חיצונית לניהול ועד הבית.
לקריאה
ציוד חירום שכדאי להחזיק בבית בגיל השלישי
אין זה סוד שבני הגיל השלישי חשופים יותר לסיכונים ומצבי חירום בריאותיים. הצטיידות מבעוד מועד בציוד חירום עשויה להתגלות כצעד מציל חיים. איזה ציוד חירום כדאי ומומלץ להחזיק בבית? לפניכם המדריך.
לקריאה
הכינו את ביתכם לקראת הפנסיה
עבור לא מעט אנשים, הפנסיה היא תקופה לא פשוטה. שנים שאותם אנשים יוצאים לעבוד מדי בוקר וחוזרים אחר הצהריים, מרגישים שהם עושים משהו חשוב, מרגישים רלוונטיים, והנה פתאום הם צריכים לחפש מה לעשות, כיצד למלא את הזמן.
לקריאה
בירוקרטית אשרת עבודה למטפלת סיעודית
מטפלת סיעודית תהיה הידיים והרגליים של היקירים שלכם והיא תוכל לספק להם את החיים שהם באמת צריכים. הזנה, הלבשה, רחצה וכל פעולה אחרת שהיקירים שלכם יזדקקו, מטפלת סיעודית תוכל להיות שם בשבילם ולבצע. הבעיה הכי גדולה היא דווקא ההליך הבירוקרטי שתצטרכו לעבור לקבלת האישור ועל כך נדבר במאמר זה.
לקריאה
המלצת טכנאי מזגנים לחימום וקירור הבית לבני גיל הזהב
תפעול יעיל של המזגן יכול להיות מאוד משמעותי בחיי היום יום. קבלו עצות של טכנאי מזגנים לבני גיל הזהב.
לקריאה
שיפוץ חדרי רחצה ושירותים בהתאמה לגיל השלישי
עצות וטיפים חיוניים לביצוע טרם שיפוץ חדר האמבטיה והשירותים של בני הגיל השלישי
לקריאה
התאמת מקרר לבני הגיל השלישי
שוב צריך טכנאי מקררים? האם יש חשיבות להתאמת המקרר לגיל השלישי?
לקריאה
שיפוץ המטבח בגיל השלישי
למרות קשיים פיזיים וגם ארגוניים, יש כמה דרכים לעבור את השיפוץ בהצלחה והתוצאות יכולות להיות שימושיות ויעילות במיוחד. מטבחי יוקרה לבני הגיל השלישי זה הדבר שיכול לשפר משמעותית את הבית כולו ויחד איתו, את כל איכות החיים.
לקריאה
פרויקט הניידת להצלת ראייה של קשישים
לקריאה
ביטוח אחסון תכולת דירה לגיל השלישי
ביטוח אחסון תכולת דירות מתייחס לכל הציוד החשוב שאותו בוחר הלקוח להעביר למחסן. הביטוח קריטי עבור מבוגרים בגיל השלישי כי יש לו יתרונות רבים וכדאי להתייעץ לגבי עם אנשי המקצוע הנבחרים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.