forums

טיפול בהצפות בבתי אבות

כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
 
טיפול בהצפות בבתי אבות

מסגרת מחייה - מאיכות חיים ללא פשרות

 

בבית האבות, במקום לטפל בעצמנו ולדאוג לעצמנו ולהתיש את עצמנו במטלות יום יומיות שונות, אנחנו מקבלים מענה לכל הצרכים שלנו בצורה מקצועית ומהירה. אנחנו נהנים מרמת חיים גבוהה, מאפשרויות פנאי שונות ומחיים בריאים ככל שרק נחוץ לנו, בדגש על התאמה של אורח חיים בריא, של מזון איכותי ושל כל מה שרק יכול להיות נחוץ. ברור, אם כן, שבית האבות צריך להיות מסגרת מחייה ברמה הגבוהה ביותר מכל בחינה.

 

הצפה בבתי אבות

 

מצב של הצפה הוא מצב בלתי נסבל, בעיקר בבית אבות. כל תקלה שיש ברמת החיים צריכה להיות מטופלת בצורה היעילה והמהירה ביותר – והדבר נכון במיוחד במצבים בהם ימי החורף מביאים אלינו הצפות. החורף הוא כידוע לכולנו העונה הגשומה והארוכה, שבה איכות החיים של רבים מאתנו (בדגש על הגיל השלישי) יכולה להיפגע לא מעט. כמעט כל מי שעבר בדירות שונות בחייו חווה מצב בו החורף פוגע באיכות החיים בדירה בצורה של נזילות, של קור רב או אפילו של הצפות – וכמעט ואין מסגרת חסינה מפני מצבים כאלה.

 

מגוון מצבי הצפות – למי פונים?

 

הצפות יכולות להיגרם בחורף כתוצאה ממגוון מצבים, האחד הוא מצב של נזילה שיוצאת מכלל שליטה והופכת להצפה והשני הוא פיצוץ צינור שגורם להצפה בתשתית או ברצפה של מבנה. מצב נוסף הוא מצב של סתימה בקווי הביוב שגורמת להצפה של מים מהצנרת דרך פתחי ניקוז. כל מצב כזה צריך לטפל בצורה המקצועית ביותר. כאשר הדבר מתרחש בבית אבות הדבר נכון עוד יותר. מצב של הצפה יכול להיות מסוכן ברמה הבריאותית והוא פוגע מהותית ברמת החיים של הדיירים – ולכן צריך לפנות לשירות מקצועי של טיפול בהצפה.

 

כיצד ניתן לטפל בהצפה בבית אבות בצורה יעילה?

 

למי עליכם לפנות לשם כך? טיפול בהצפה מתחלק באופן כללי לשני חלקים עיקריים. החלק הראשון הוא הניקוז של ההצפה עצמה והשבת מסלול החיים הבריא לתקינותו. החלק השני הוא טיפול בגורם להצפה ומניעת הישנות שלה. את החלק הראשון מבצעים בדרך כלל על ידי משאבה חזקה, כמו לדוגמה זו המחוברת לביובית – משאית שתכליתה היא טיפול בהצפות ושאיבה של הצפות בהיקף נרחב.

 

גודל ההצפה כגודל הבעיה

 

במידה וההצפה היא לא גדולה כל כך, בהחלט ניתן לייבש את הרצפה ולטפל ראשית בגורם להצפה, ורק אחר כך לשאוב את מה שנשאר. הטיפול בגורם להצפה צריך להיות מקצועי ומתאים לגורם זה – בין אם מדובר בביובית שתבצע שטיפה של קווי ביוב ובין אם מדובר באינסטלטור שיגיע ויחליף את הצינור שהתפוצץ או שיצא מציריו.

 

שירות מקצועי בתחום הצנרת והטיפול בהצפות

 

ניתן להבין כי טיפול בהצפות הוא לא עניין של מה בכך, אבל עם אנשי מקצוע מתאימים מדובר בשירות שניתן להזמין במהירות ולקבל מענה מקצועי בדיוק כפי שנחוץ. בבתי אבות, במיוחד, השירות המהיר והיעיל הזה הוא חשוב במיוחד – וכדאי מאוד ברמת ההנהלה לפנות לגורמים מקצועיים ויעילים שיודעים לספק את המענה המהיר ביותר כאשר הדבר נחוץ, בכדי להבטיח את איכות החיים והבריאות של כלל דיירי בית האבות. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.