forums

מערכות אוורור בבית אבות

אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
 
מערכות אוורור בבית אבות

האווירה בבית אבות קובעת את איכותו

 

יש הרבה דברים שיכולים להשפיע על איכותו של בית אבות. הפעילויות שהוא מספק, אדיבות הצוות ואיכות השירות, המיקום שלו וגם איכות החדרים שהוא מציע, כולם מתגבשים בסופו של דבר לרף איכות מסוים שאותו כל דייר שיגיע לבית האבות ישקלל לפי מה שחשוב לו יותר ומה שחשוב לו פחות. עם זאת, יש דבר אחד שיהיה סטנדרט בסיסי לכל אחד ואחד מהדיירים שיגיעו לבית האבות והוא האווירה שיש בחדר. אווירה חמה ולחה לא מקובלת על אף אחד וזה הזמן ומוצרי אוורור בסיסיים במיוחד יכולים לשם את המצב באופן פלאים אם רק ייבחרו בצורה נכונה.

 

מערכות מיזוג איכותיות וחסכוניות

 

במקום גדול כל כך כמו בית אבות עולה הצורך במערכות אוורור שיהיו יותר חסכוניות ממתארים פרטיים כיוון שההפעלה שלהם תהיה כמעט ללא הפסקה בחודשי הקיץ. עולה הצורך במערכת שמצד אחד תצליח לעמוד בהיקף עבודה רחב מאוד באופן פרקטי ובאמינות מלאה ומצד שני שתהיה חסכונית מאוד ולא תגרום לבית האבות להוציא מאות אלפי שקלים בחודש. כמו כן, יש צורך במערכות שונות שיתאימו למספר קומות ויוכלו להיות מופעלות גם באופן מודולרי כך שכל דייר יחליט לעצמו אם הוא רוצה להפעיל את האוורור או המיזוג או לא.

 

כיצד בוחרים מאווררי תקרה בצורה נכונה?

 

מאווררי תקרה הם ממוצרי האוורור הנפוצים והמוכרים ביותר וניתן למצוא אותם בבתים וגם בעסקים רבים ברחבי הארץ. הם יכולים להיות שימושיים במיוחד לאווירה נעימה בחדר וההפעלה שלהם זולה ביותר.  עם זאת, חשוב לבחור אותם נכון ויש שלושה פרמטרים עיקריים שצריכים להתרכז בהם. ראשית, הבטיחות שלהם. המאווררים צריכים להיות בגובה בטוח כך שהדייר לא יסכן את עצמו וכמובן להתקין אותם היטב כדי למנוע נפילות מסוכנות. שנית, ההפעלה שלהן צריכה להיות ברמות משתנות כך שניתן יהיה לבחור את האווירה הרצויה ובנוחות, כך שיהיה מתג ליד המיטה. הדבר השלישי הוא היעילות שלהם, כך שצריך להתאים אותם לגודל חדר ולגובה התקרה.

 

מאווררים בטוחים ויעילים

 

את המאווררים ניתן לראות כמעט בכל חדר בישראל ולמרות מיזוג אוויר שיוצר אווירה נעימה, הם תורמים לא פחו מהם. מוצרי אוורור יעילים וחסכוניים אלו צריכים להיבחר בצורה נכונה כך שמצד אחד לא ירעישו יותר מידי ויאפשרו לדיירים לישון בשקט ומצד שני צריכים להיות יעילים ולכסות את כל שטח החדר. יש מאווררים שיכולים לנוע על צירם, יש כאלו שנשארים סטטיים אך כיוון האוויר משתנה הודות למעגל לתבנית הפלסטיק שזזה ויש כאלו שמשמשים כתריסי אוויר שפולטים אוויר קר ולמעשה הם הכלאה בין מאוורר למזגן.

 

סירקולציה של אוויר חשובה בכל מקום

 

אין ספק שלדאוג לזרימת אוויר זו פעולה שחשובה בעיקר להצנחת טמפרטורות אך דבר חשוב נוסף שהסירקולציה של האוויר יוצרת, וחשובה בעיקר בבית אבות, היא אווירה פחות חנוקה. בעיקר במקום שבו יש דיירים בני הגיל השלישי שמתרכזים יחדיו יש צורך לספק להם מקומות עם הרבה חמצן ואוויר, כאשר גם ונטה שמותקנת בקיר וצינורות אוויר שידאגו לחלופת אוויר קבועה, הם סטנדרט בסיסי בכל בית אבות.

  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות למצב חירום בדיור מוגן
מאות בתי דיור מוגן פועלים ברחבי הארץ ומספקים איכות חיים לבני גיל הזהב. אלא שמעבר לשגרת הפעילויות היום-יומית, על המבנים הללו להיות ערוכים לשעת חירום, עם דגש מרכזי על אירועי שריפה. כיצד ניתן להיות ערוכים מבעוד מועד לכל צרה שלא תבוא? על כך בכתבה הבאה.
לקריאה
חידושים אחרונים בתחום הקלנועיות
הקלנועית הינה כלי רכב אשר נמצא לרוב בשימוש של בני הגיל השלישי. היא מקלה את החיים של אוכלוסייה זו ומאפשרת נסיעה נוחה למרחקים קצרים. המאמר הבא מציג את החידושים האחרונים בתחום הקלנועיות אותם מוטב שתכירו טרם רכישת קלנועית חדשה.
לקריאה
נוהל הפעלת מצב חירום בבתי אבות
מצב חירום בבית אבות יכול להיות מלחיץ במיוחד. מדובר במקום גדול מאוד שיש בו מאות דיירים כאשר המצב הפיזי שלהם לא מאפשר להם להגן על עצמם. מה עושים במצב כזה?
לקריאה
מערכות אוורור בבית אבות
אי אפשר לזלזל בבחירה שלהם כי הם יהיו שם לצדנו בקיצים הכי חמים, וגם בבית אבות צריך לדעת לבחור אותם נכון. אלו אפשרויות יש ולמה צריך לשים לב? לאווירה נעימה ביותר יש כמה דברים שכדאי לדעת.
לקריאה
הובלת תכולת דירה לאחסנה כשעוברים לדיור מוגן
כשעוברים לדיור מוגן בגיל השלישי יש קושי רב בהשארת הציוד שנשאר מאחור, חשוב למצוא את הפתרונות הנכונים למצב העדין. אחסון חלק מתכולת הדירה זהו רעיון טוב שיכול להיות הפתרון.
לקריאה
טיפול בהצפות בבתי אבות
כשאנחנו עוברים לבית אבות, מדוע אנחנו עושים זאת? בסופו של דבר, עבור רבים מאתנו לא מדובר במעבר פשוט כל כך – אך בכל זאת המעבר הזה הוא מתבקש משום שרק כך ניתן להבטיח את איכות החיים הגבוהה ביותר בגיל השלישי.
לקריאה
מקרים חריגים בבתי אבות
גם ככה מאוד קשה לשלוח את ההורים האהובים שלנו לבית אבות, כך שגילוי מקרים חריגים בהתנהגות כלפי אותם מבוגרים יכולה להיות הקש שישבור את גב הגמל ולזרז אותנו להוציא אותם משם. מקרים חריגים כאלו תועדו במצלמות אבטחה מספר פעמים והם מגוונים, נוראיים ומדאיגים.
לקריאה
טיפים לבחירת דירה בדיור מוגן
עוברים לדיור מוגן? הנה מספר טיפים אשר יסייעו לכם לבחור דירה מתאימה, שתענה על צרכי בני הגיל השלישי בצורה האופטימלית.
לקריאה
הקמת דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן מיועד לקשישים ובו הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה ולקבל טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. דבר זה חיוני בכל עיר גדולה ברחבי הארץ ולכן הוא קיים גם בראשון לציון. עם זאת, בעת הקמת דיור מוגן בראשון לציון יש מספר נושאים שצריך להתייחס אליהם.
לקריאה
טיפים לבחירת חברת ניקיון בבית אבות
חברת ניקיון אחראית על שורה ארוכה של שירותים ועבודות. היות ובבית אבות הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהסביבה של בני הגיל השלישי, יש לו גם השפעה על איכות החיים שלהם. בעזרת סביבה נקייה נמנע העברת חיידקים, נשפר את תחושת הנוחות ונדאג לתנאים אופטימאליים.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.