forums

הלוואות לגיל הזהב – איך עושים את זה?

כולנו, לא משנה באיזה גיל, זקוקים להלוואה מפעם לפעם ומתקופה לתקופה, בין אם לקראת הטיול של אחרי הצבא, לצורך מימון לימודי התואר, רכישת רכב או לרגל רכישת דירה חדשה.
 
הלוואות לגיל הזהב – איך עושים את זה?

 

משימה כהלוואה?

 

לרובנו המשימה הזו של ההלוואה גם נתפסת כפשוטה יחסית. הבעיה מתחילה ככל שאנחנו מתבגרים, ובוודאי כשאת מקומו של תלוש השכר תופסת הפנסיה שלנו. אז איך בכל זאת תוכלו לקבל הלוואה גם בגיל הזהב? האם הבחירה בהתאם לגיל משתנה?

 

גובה ההלוואה הדרושה

 

אחת השאלות הראשונות שתישאלו לפני קבלת ההלוואה, היא מה הסכום הדרוש לכם. זו שאלה חשובה בעיקר בקרב בני ובנות גיל הזהב, משום שההכנסה בגיל הזה נמוכה יותר ומכאן שגם מבחינת גופים פיננסיים רבים מדובר בסיכון גבוה. בהחלט ייתכן שגופים שונים יגבילו את הסכום המוצע, וזו נקודה קריטית. לכן, לפני שאתם פונים לקבלת הלוואה חוץ בנקאית או לפתרון מימון דרך בית השקעות פרטי, ודאו שאתם יודעים מה הסכום הדרוש לכם, מה גובה ההחזר החודשי הריאלי (בהתאם לקצבה החודשית) ובתוך כמה זמן תוכלו להחזיר את מלוא הסכום.

 

תקופתה

 

משך הזמן שיידרש לכם להחזר ההלוואה גם הוא בעל משמעות רבה כאן. ככל שאנחנו מתבגרים עולה החשש שמא נתקשה להחזיר את מה שקיבלנו, ובעיות בריאותיות שונות מצליחות לעורר חשש בקרב לא מעט גופים פיננסיים שמציעים פתרונות הלוואה שונים. אם הסכום הדרוש לכם נמוך בהחלט ייתכן שתוכלו לפרוע אותו בזמן קצר יחסית, בעוד בקשה על סכום של עשרות אלפי שקלים עלול להיתקל בהתנגדויות שונות. אם תבצעו סקר שוק ותבחנו מספר הצעות לקבלת הלוואה תוכלו לדעת איפה הפריסה נוחה יותר, בהתאם לצרכים שלכם ולמטרות שלכם.

 

הסכום החודשי

 

הסכום אותו תידרשו להחזיר מדי חודש תלוי, כמובן, בסכום ההלוואה ובמספר התשלומים שייקבעו. עם זאת, חשוב לבחון מראש את השפעת הסכום החודשי על נזילות הכסף שלכם. במילים אחרות, ההחזר החודשי אמור להיות נוח יחסית, בהשוואה להכנסה החודשית שלכם. למשל, אם אתם מתקיימים מהכנסה של 5,000 שקלים לחודש, עדיף שההחזר החודשי לא יעלה על כמה מאות שקלים. מנגד, אם תחזירו 2,000 שקלים בכל חודש תישארו עם סכום נמוך משמעותית ממנו תצטרכו לשלם את החשבונות, לממן הוצאות מזון ודיור, נסיעה לאיזה טיול, ואולי גם לפנק את הנכדים ואת הילדים כשהם מגיעים לביקור.

 

שלב קבלת ההחלטות

 

אחרי שהגדרתם את הסכום הדרוש לכם, את הפריסה הנוחה ואת ההחזר החודשי הרלוונטי, תוכלו להשוות בין הצעות שונות. יכול להיות כי גוף פיננסי מסוים יציע את הסכום הדרוש אבל בפריסה קצרה משמעותית תוך כדי השוואה לאחרים, וייתכן שתקבלו את הפריסה הרצויה לכם אבל על סכום נמוך יותר. זה הזמן שלכם לבחון את האפשרויות ולהחליט מה באמת מתאים לכם, מה באמת מתאים הן לצרכים שלכם והן למטרות שהגדרתם. חשוב - ודאו שאתם בוחרים הלוואה נוחה, בסכום כזה שיעזור לכם באמת ואל תתפשרו אם היא פשוט לא מתאימה לכם.

מאמר בחסות בסט פרייס 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
היערכות ביטוחית לגיל הזהב
בני הגיל השלישי וגיל הזהב, כך תוכלו להבטיח את עתידכם הבריאותי, הרפואי והסיעודי באופן נבון ומושכל באמצעות הערכות מקדימה ותכנית ביטוחית כוללת המשלבת מספר פוליסות ביטוח – וגם לצעירים יותר, כך תתכנו העתיד הרחוק בצורה אחראית ונכונה.
לקריאה
חשיבות כתיבת ייפוי כוח מתמשך בגיל השלישי
ייפוי כוח יכול להישמע לכם כמו תהליך מסובך מאוד אך הוא פשוט מאוד, בעיקר נוכח החשיבות שלו להמשך חייכם. ייפוי כוח יכול להיות חשוב מאוד בכל מיני תחומים כמו למשל ייצוג במס הכנסה או בייצוג משפטי, אך הוא חשוב עוד יותר לבני הגיל השלישי. זה הזמן להבין עד כמה ייפוי הכוח חשוב.
לקריאה
יתרונות בהסכם לחיים משותפים בגיל השלישי
מי שרוצה לחתום על הסכם לחיים משותפים יכול לעשות זאת די בקלות, כל מה שהוא צריך זה לפנות לעורך דין משפחה ולדבר איתו על כל הסעיפים. התהליך גם ככה נחשב לפשוט אוד אך הוא עוד יותר פשוט אם מדובר על בני הגיל השלישי. מדוע יש הבדל ביניהם לבין זוגות צעירים ומהם היתרונות?
לקריאה
סוגי צוואות בקרב הגיל השלישי
יכול להיות שאתם בכוונה לא חושבים עלה צוואה כי אתם לא מעוניינים לחשוב על נושא כל כך עצוב, אך אם אתם מתקרבים לגיל 50 כדאי שכבר תתחילו לחשוב על זה. למעשה גם אם אתם צעירים יותר ויש לכם ילדים ורכוש קרב, כדאי שתתחילו לנסח את הצוואה שלכם.
לקריאה
הלוואות לגיל הזהב – איך עושים את זה?
כולנו, לא משנה באיזה גיל, זקוקים להלוואה מפעם לפעם ומתקופה לתקופה, בין אם לקראת הטיול של אחרי הצבא, לצורך מימון לימודי התואר, רכישת רכב או לרגל רכישת דירה חדשה.
לקריאה
התנהלות כלכלית בגיל הזהב
גיל הזהב הוא תקופה המזמינה את האדם ליהנות משפע זמן פנוי שיוכל לבלות אותו בחברת מכרים, חברים ובני משפחה, בעיסוק בתחביבים ישנים ואף בהיכרות עם עיסוקים ועם תחומי עניין חדשים. למצב הפיננסי יש השפעה ישירה על איכות החיים בגיל הזהב, ולכן כדאי להכין את עצמכם מראש לימי הפנסיה.
לקריאה
יתרונות יועץ פנסיוני או סוכן פנסיוני מומלצים בגיל הזהב
יועצים פנסיוניים מומלצים הם לא דבר פשוט למצוא בימינו. יש הרבה אנשי מקצוע שמספקים ייעוץ פנסיוני לא מקצועי, ולכן חשוב לדעת עם מי ליצור קשר ועל מי לסמוך.
לקריאה
ניהול כספים בגיל הזהב
העלייה בתוחלת החיים והיוקר במחייה, הופכים את קצבאות הפנסיה ללא רלוונטיות, מכיוון שלא בטוח שהם יספיקו על מנת שנוכל לחיות בכבוד כאשר נצא לפרישה מהעבודה.
לקריאה
הלוואה לכל מטרה – לגיל הזהב
מבוגרים רבים בגיל הזהב זקוקים לקבלת הלוואה לכל מטרה עבור מספר מטרות כמו למשל תרופות יקרות, דיור מוגן, מטפלים אישיים, בתי אבות ואפילו חופשות ארוכות טווח. הבנקים וחברות האשראי החוץ בנקאיות, מעניקים לגיל הזהב מספר הטבות להלוואות במיוחד עבור אותן מטרות שהוצגו קודם.
לקריאה
הלוואות שמומלץ לקחת עד שנפתחות תוכניות חיסכון
בגיל השלישי, עת היציאה לפנסיה, נפתחת האפשרות המחודשת לעשות דברים שזמן כה רב חלמתם עליהם ולא היה לכם מתי לבצע אותם. נסיעות לחו"ל, טיפוח הבית, חוגים שונים, פעילויות פנאי או מעבר לדיור מוגן הם מעטים מהדברים שיתאפשרו לכם עם ההגעה לגיל הנכסף.
לקריאה
 
1 2 3 4 5
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.