forums

כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים

הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
 
כאבי צוואר בגיל השלישי  גורמים עיקריים

 

מתי מדובר על תהליך מסוכן?

קודם כל צריך לזכור שכאבי צוואר בפני עצמם לא בהכרח מעידים על מחלה או תופעה פיזיולוגית מסוכנת. יש לפנות לבדיקה רפואית מהירה רק אם הכאב חזק מאוד והוא מלווה בתסמינים נוספים כמו ירידה בכוח הזרועות או תחושת נימול בידיים. בכל שאר המצבים ניתן להסתפק בשינוי אורח החיים על מנת למנוע את הישנות הכאבים בעתיד.

 

סיבות נפוצות לכאבי צוואר

הצוואר הוא מוקד הפעילות של עמוד השדרה, חוט השדרה ומערכת העצבים שיוצאים ממנו. המבנים הללו עלולים להיפגע במשך החיים ובעיקר בגיל השלישי בדרכים שונות, כגון:

 

 עומס יתר 

הגורם הכי נפוץ לכאבים אלו בגיל השלישי הוא עומס יתר. העומס נובע משימוש לא נכון בעמוד השדרה לאורך השנים ומהרגלים שגויים של הרמת ציוד כבד, ישיבה או אפילו שכיבה במיטה. עומס יותר גם נוצר בגיל השלישי בשל עבודה ממושכת ותנוחה לא מתאימה בעת נהיגה על רכב פרטי.

 

פגיעה במפרקים ובחוליות בעמוד השדרה

בעמוד השדרה יש אזורים עם כושר תנועה מוגבל ואזורים בעלי כושר תנועה ורסטילי יותר. תנועה מרובה כמו זו שמאפיינת את הצוואר גורמת במשך השנים לשחיקת המפרקים, מה שבא לידי ביטוי בכאבים  אצל בני הגיל השלישי.

 

 פריצת דיסק צווארי 

זהו גורם נדיר אך לא פחות מסוכן. פריצת דיסק זו לא רק מדגישה את כאבי הצוואר ופוגעת באיכות החיים, אלא גם גורמת לחץ על עצב תחושתי ולכן גם לכאבים עזים בשאר חלקי הגוף. הפתרון הוא לשקול טיפול בפריצת דיסק צווארי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע.

 

סימנים של פריצת דיסק

פריצת דיסק מסוג זה מתאפיינת בכאבי כתף שמוקרנים מהצוואר ובכאבים בין השכמות. מזהים אותה גם לפי חולשה בגפיים שנובעת מלחץ על שורש העצב, מסחרחורות וכאבי ראש וממיגרנה. הבעיה היא שאצל בני גיל הזהב מופיעים חלק מהתסמינים האלה גם בלי קשר לבעיות וכאבי צוואר, לכן חשוב מאוד לפנות לייעוץ רפואי בשביל למצוא טיפול.

 

טיפול בפריצת דיסק מסוג זה

ההבדל העיקרי בכל הנוגע לטיפול בפריצת דיסק צווארי הוא בין הרפואה הקונבנציונאלית והאלטרנטיבית. ברפואה הקונבנציונלית משתמשים בניתוח אנדוסקופי כדי לשמר ולשפר את התנועה, תוך כדי שמוציאים חלק מהדיסק הצווארי או הרקמה שלוחצת על הנקודה הרגישה. לעומת זאת, בטיפול האלטרנטיבי מנסים להוריד את עוצמת הכאב המוקרן מחוליות הצוואר ומרפים את שרירי חגורת הכתפיים כדי לעודד את זרימת הדם לאזור.

 

בחירת טיפול לכאבים

לא כדאי לבני הגיל השלישי להקל ראש בכאבי צוואר. חשוב לעקוב אחר התסמינים ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע. יש לברר מה המשמעות בפועל של כאבים שונים, לבחון את המצב בפרספקטיבה רפואית רחבה ולבדוק אפשרויות טיפול. כך ניתן למנוע את הכאבים ובטווח הארוך גם לחסוך פגיעה באיכות החיים שמאפיינת את הגיל השלישי ואת גיל הזהב.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי
יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
לקריאה
כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים
הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
לקריאה
תזונה נכונה לחולי סוכרת בני הגיל השלישי
הסוכרת הינה מחלה נפוצה בקרב בני הגיל השלישי שחשוב לאתרה ולטפל בה בזמן. תזונה נכונה המותאמת לסוג אוכלוסייה זו היא כלי מפתח להצלחת הטיפול.
לקריאה
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי
ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
לקריאה
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.