forums

כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים

הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
 
כאבי צוואר בגיל השלישי  גורמים עיקריים

 

מתי מדובר על תהליך מסוכן?

קודם כל צריך לזכור שכאבי צוואר בפני עצמם לא בהכרח מעידים על מחלה או תופעה פיזיולוגית מסוכנת. יש לפנות לבדיקה רפואית מהירה רק אם הכאב חזק מאוד והוא מלווה בתסמינים נוספים כמו ירידה בכוח הזרועות או תחושת נימול בידיים. בכל שאר המצבים ניתן להסתפק בשינוי אורח החיים על מנת למנוע את הישנות הכאבים בעתיד.

 

סיבות נפוצות לכאבי צוואר

הצוואר הוא מוקד הפעילות של עמוד השדרה, חוט השדרה ומערכת העצבים שיוצאים ממנו. המבנים הללו עלולים להיפגע במשך החיים ובעיקר בגיל השלישי בדרכים שונות, כגון:

 

 עומס יתר 

הגורם הכי נפוץ לכאבים אלו בגיל השלישי הוא עומס יתר. העומס נובע משימוש לא נכון בעמוד השדרה לאורך השנים ומהרגלים שגויים של הרמת ציוד כבד, ישיבה או אפילו שכיבה במיטה. עומס יותר גם נוצר בגיל השלישי בשל עבודה ממושכת ותנוחה לא מתאימה בעת נהיגה על רכב פרטי.

 

פגיעה במפרקים ובחוליות בעמוד השדרה

בעמוד השדרה יש אזורים עם כושר תנועה מוגבל ואזורים בעלי כושר תנועה ורסטילי יותר. תנועה מרובה כמו זו שמאפיינת את הצוואר גורמת במשך השנים לשחיקת המפרקים, מה שבא לידי ביטוי בכאבים  אצל בני הגיל השלישי.

 

 פריצת דיסק צווארי 

זהו גורם נדיר אך לא פחות מסוכן. פריצת דיסק זו לא רק מדגישה את כאבי הצוואר ופוגעת באיכות החיים, אלא גם גורמת לחץ על עצב תחושתי ולכן גם לכאבים עזים בשאר חלקי הגוף. הפתרון הוא לשקול טיפול בפריצת דיסק צווארי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע.

 

סימנים של פריצת דיסק

פריצת דיסק מסוג זה מתאפיינת בכאבי כתף שמוקרנים מהצוואר ובכאבים בין השכמות. מזהים אותה גם לפי חולשה בגפיים שנובעת מלחץ על שורש העצב, מסחרחורות וכאבי ראש וממיגרנה. הבעיה היא שאצל בני גיל הזהב מופיעים חלק מהתסמינים האלה גם בלי קשר לבעיות וכאבי צוואר, לכן חשוב מאוד לפנות לייעוץ רפואי בשביל למצוא טיפול.

 

טיפול בפריצת דיסק מסוג זה

ההבדל העיקרי בכל הנוגע לטיפול בפריצת דיסק צווארי הוא בין הרפואה הקונבנציונאלית והאלטרנטיבית. ברפואה הקונבנציונלית משתמשים בניתוח אנדוסקופי כדי לשמר ולשפר את התנועה, תוך כדי שמוציאים חלק מהדיסק הצווארי או הרקמה שלוחצת על הנקודה הרגישה. לעומת זאת, בטיפול האלטרנטיבי מנסים להוריד את עוצמת הכאב המוקרן מחוליות הצוואר ומרפים את שרירי חגורת הכתפיים כדי לעודד את זרימת הדם לאזור.

 

בחירת טיפול לכאבים

לא כדאי לבני הגיל השלישי להקל ראש בכאבי צוואר. חשוב לעקוב אחר התסמינים ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע. יש לברר מה המשמעות בפועל של כאבים שונים, לבחון את המצב בפרספקטיבה רפואית רחבה ולבדוק אפשרויות טיפול. כך ניתן למנוע את הכאבים ובטווח הארוך גם לחסוך פגיעה באיכות החיים שמאפיינת את הגיל השלישי ואת גיל הזהב.  
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.