forums

תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי

יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
 
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי

 

תעשו כבוד לגידול הנפוץ בעולם

 

שרירן ברחם הוא הגידול הכי נפוץ שיש בעולם ויכול להיות שזה לא יפתיע אתכם אם חוויתם אותו מקרוב אצל בת משפחה או חברה ויכול להיות שאפילו אתם סבלתם ממנו. למעשה, יש סיכוי שהוא נמצא אצל חלק מהאנשים ברחם ולא עשו איתו כלום כי פשוט לא צריך. הגידול עד כדי כך נפוץ עד כי הוא מופיע בכל אישה חמישית ולרוב הוא לא ממאיר ולכן אינו מסוכן באופן משמעותי. לרוב השרירן גם מופיע לבדו ולא כקבוצה עם עוד שרירנים אחרים, הוא בולט אל תוך חלל הרחם ומופיע על דופנה.

 

מי נמצא בקבוצת סיכון?

 

לא כולן נמצאות בקבוצת סיכון אך למעשה אצל כולם הוא יכול להופיע, אפילו בגיל מאוחר או מוקדם מאוד. העם זאת, הוא נפוץ בעיקר בין גילאים 30 עד 50 והוא מסוכן מאוד בתקופת ההיריון כי אז הוא יכול להיות הגורם להפלות חוזרות. יש מחקרים שסבורים שהוא נוצר בגלל נטילת בהורמונים אל למעשה עדיין אין קונצנזוס לגבי זה בעולם הרפואה.

 

הסימנים של שרירן ומדוע הוא מסוכן לגיל השלישי?

 

השרירן אמנם לא נחשב לדבר מסוכן מאוד אך בגיל השלישי הגיל חלש יותר ולכן יש צורך לספק טיפול הולם. בדרך כלל הנשים לא חושדות שיש להן שרירן ברחם ואפשר להבין למה, בדרך כלל מגלים אותו רק בהיסטרוסקופיה כאשר ישנם כאבים שלא עוזבים, ולעתים התסמין הוא דימום וסתי מוגבר מה שלנשים בגיל השלישי כמובן שכבר לא קורה לכן קשה להן לעלות על הבעיה.

 

אנמיה בעקבות דימום

 

בחלק מהמצבים יכולה להתפתח אנמיה בעקבות הדימום אך לנשים בגיל מבוגר אפילו כשהמחזור כבר לא מגיע, ייתכנו חולשות, סחרחורות וכמובן החמרה במצב בריאותי לקוי במידה והאישה גם ככה סובלת ממחלה אחרת. עוד בעיה שמלווה את הגיל השלישי ויכולה להיות חמורה מאוד בגיל השלישי היא לחץ על שלפוחית השתן מה שיכול לגרום לבריחת שתן, דבר שבגיל השלישי בעייתי מאוד ויכול לגרום למבוכה וקשיים רבים יותר.

 

איזה טיפול יש לשרירן ברחם?

 

הטיפול בשרירן ניתן רק במידה והוא מסוכן למצב הבריאותי של האישה או מפריע לאיכות חייה באופן קריטי דבר שיכול להיות רלוונטי מאוד לנשים בגיל השלישי. אמנם הן לא יכולות להיכנס להיריון בגיל מסוים, בדרך כלל מגיל 60 העניין לא הופך אפילו לאפשרי באופן תיאורטי, אך השרירן יכול להפריע להם הרבה יותר מאישה צעירה בגלל כל הבעיות הנלוות. הטיפול חייב להיות כריתה של השרירן, כאשר היסטרוסקופיה ניתוחית היא ההליך המוביל לטיפול בו.

 

מהי היסטרוסקופיה ניתוחית?

 

היסטרוסקופיה היא למעשה פרוצדורה בה מוחדר היסטרוסקופ אל חלל הרחם דרך הנרתיק, והפעולה הזו אמנם ברובה נעשית אבחנתית אך נפוץ מאוד לבצע היסטרוסקופיה ניתוחית שבה ההיסטרוסקופ מכיל צבת שמסוגלת לכרות את השרירן ולהוציא אותו. היסטרוסקופיה ניתוחית עדיפה יותר כיוון שאין צורך בהרדמה מלאה והסיבוכים לאישה המבוגרת פחותים בהרבה אם כי בכל מקרה יש צורך לנקוט באמצעי בטיחות בכל הפרוצדורה עצמה בין אם מדימומים או זיהומים.

 

יש גם טיפול תרופתי

 

אמנם זה נשמע כמו דבר שנמצא במחקר אך כבר יש קבלות לעניין, וכיום אפשר לטפל בשרירן בטיפול תרופתי בלבד. הטפול לא תמיד מצליח אך שווה לנסות אותו, מדובר על טיפול הורמונלי שמביא לירידה בפעולת השחלות ומסייע להקטין את השרירן על ידי הספקת ייצור האסטרוגן. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי
יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
לקריאה
כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים
הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
לקריאה
תזונה נכונה לחולי סוכרת בני הגיל השלישי
הסוכרת הינה מחלה נפוצה בקרב בני הגיל השלישי שחשוב לאתרה ולטפל בה בזמן. תזונה נכונה המותאמת לסוג אוכלוסייה זו היא כלי מפתח להצלחת הטיפול.
לקריאה
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי
ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
לקריאה
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.