forums

תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי

יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
 
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי

 

תעשו כבוד לגידול הנפוץ בעולם

 

שרירן ברחם הוא הגידול הכי נפוץ שיש בעולם ויכול להיות שזה לא יפתיע אתכם אם חוויתם אותו מקרוב אצל בת משפחה או חברה ויכול להיות שאפילו אתם סבלתם ממנו. למעשה, יש סיכוי שהוא נמצא אצל חלק מהאנשים ברחם ולא עשו איתו כלום כי פשוט לא צריך. הגידול עד כדי כך נפוץ עד כי הוא מופיע בכל אישה חמישית ולרוב הוא לא ממאיר ולכן אינו מסוכן באופן משמעותי. לרוב השרירן גם מופיע לבדו ולא כקבוצה עם עוד שרירנים אחרים, הוא בולט אל תוך חלל הרחם ומופיע על דופנה.

 

מי נמצא בקבוצת סיכון?

 

לא כולן נמצאות בקבוצת סיכון אך למעשה אצל כולם הוא יכול להופיע, אפילו בגיל מאוחר או מוקדם מאוד. העם זאת, הוא נפוץ בעיקר בין גילאים 30 עד 50 והוא מסוכן מאוד בתקופת ההיריון כי אז הוא יכול להיות הגורם להפלות חוזרות. יש מחקרים שסבורים שהוא נוצר בגלל נטילת בהורמונים אל למעשה עדיין אין קונצנזוס לגבי זה בעולם הרפואה.

 

הסימנים של שרירן ומדוע הוא מסוכן לגיל השלישי?

 

השרירן אמנם לא נחשב לדבר מסוכן מאוד אך בגיל השלישי הגיל חלש יותר ולכן יש צורך לספק טיפול הולם. בדרך כלל הנשים לא חושדות שיש להן שרירן ברחם ואפשר להבין למה, בדרך כלל מגלים אותו רק בהיסטרוסקופיה כאשר ישנם כאבים שלא עוזבים, ולעתים התסמין הוא דימום וסתי מוגבר מה שלנשים בגיל השלישי כמובן שכבר לא קורה לכן קשה להן לעלות על הבעיה.

 

אנמיה בעקבות דימום

 

בחלק מהמצבים יכולה להתפתח אנמיה בעקבות הדימום אך לנשים בגיל מבוגר אפילו כשהמחזור כבר לא מגיע, ייתכנו חולשות, סחרחורות וכמובן החמרה במצב בריאותי לקוי במידה והאישה גם ככה סובלת ממחלה אחרת. עוד בעיה שמלווה את הגיל השלישי ויכולה להיות חמורה מאוד בגיל השלישי היא לחץ על שלפוחית השתן מה שיכול לגרום לבריחת שתן, דבר שבגיל השלישי בעייתי מאוד ויכול לגרום למבוכה וקשיים רבים יותר.

 

איזה טיפול יש לשרירן ברחם?

 

הטיפול בשרירן ניתן רק במידה והוא מסוכן למצב הבריאותי של האישה או מפריע לאיכות חייה באופן קריטי דבר שיכול להיות רלוונטי מאוד לנשים בגיל השלישי. אמנם הן לא יכולות להיכנס להיריון בגיל מסוים, בדרך כלל מגיל 60 העניין לא הופך אפילו לאפשרי באופן תיאורטי, אך השרירן יכול להפריע להם הרבה יותר מאישה צעירה בגלל כל הבעיות הנלוות. הטיפול חייב להיות כריתה של השרירן, כאשר היסטרוסקופיה ניתוחית היא ההליך המוביל לטיפול בו.

 

מהי היסטרוסקופיה ניתוחית?

 

היסטרוסקופיה היא למעשה פרוצדורה בה מוחדר היסטרוסקופ אל חלל הרחם דרך הנרתיק, והפעולה הזו אמנם ברובה נעשית אבחנתית אך נפוץ מאוד לבצע היסטרוסקופיה ניתוחית שבה ההיסטרוסקופ מכיל צבת שמסוגלת לכרות את השרירן ולהוציא אותו. היסטרוסקופיה ניתוחית עדיפה יותר כיוון שאין צורך בהרדמה מלאה והסיבוכים לאישה המבוגרת פחותים בהרבה אם כי בכל מקרה יש צורך לנקוט באמצעי בטיחות בכל הפרוצדורה עצמה בין אם מדימומים או זיהומים.

 

יש גם טיפול תרופתי

 

אמנם זה נשמע כמו דבר שנמצא במחקר אך כבר יש קבלות לעניין, וכיום אפשר לטפל בשרירן בטיפול תרופתי בלבד. הטפול לא תמיד מצליח אך שווה לנסות אותו, מדובר על טיפול הורמונלי שמביא לירידה בפעולת השחלות ומסייע להקטין את השרירן על ידי הספקת ייצור האסטרוגן. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.