forums

פילאטיס לגיל השלישי

לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
 
פילאטיס לגיל השלישי

לא מאוחר מדי לפילאטיס

 

אם אמרת לעצמך כוחי כבר אינו במותניי ואיני קנדידט מתאים לשיטה אז טעות מרה בידיך. מחקרים מראים כי אוכלוסיות מבוגרות שלא עסקו בפעילות ספורטיבית והחלו באימוני מתיחות ויציבה הנפוצים בפילאטיס הטיבו מאוד עם גופם ואף האריכו את תוחלת חייהם בשנתיים בממוצע. אם לא די בכך אז מחקרים נוספים מצביעים על הקשר שבין פעילות גופנית לבין הסיכון לפתח ליקוי קוגניטיבי ואם אתם מנחשים נכון אז מבוגרים שביצעו פעילות גופנית בתדירות של 3 פעמים לפחות הפחיתו בכ40% את הסיכון לפיתוח ליקויים כאלה ואחרים.

 

פילאטיס מכשירים למבוגרים

 

פילאטיס מכשירים מיועד לכולם, מצעירים בני 12 ועד מבוגרים שרוצים להישאר צעירים בגופם. אם קיים הרצון אז מצטרפת היכולת, זהו המוטו שצריכים להצטייד בו ומשם השמיים הם הגבול. כמו כן, לשיעורים מגיעים מתאמנים בעלי רקע בריאותי שונה, הן בעלי נכויות ובעיות גופניות שונות והן רקדנים וספורטאים בענפים שונים. השיעורים יכולים להתקיים באופן פרטני ולהתאים לצורכי המתאמן ויכולים אף להיעשות בקבוצות ולשלב אלמנט של הישגיות בתוכם. הדגשים עליהם נשענת השיטה הם נשימה נכונה, דיוק תנועה, קואורדינציה, יציבה וחיבור בין גוף לנפש.

 

יתרונות בפילאטיס מכשירים

 

פילאטיס מכשירים בשונה מענפי ספורט אחרים מתאים לכל גיל ולכל מצב גופני. גם אם הנך סובל ממחלות שונות, כאבים או שאר ירקות עדיין תוכל להטיב עם עצמך ולהשתלב בשיטה. בהתאמת תכנית אימונים אישית יודע כל מתאמן את המטרות המוצבות ולאן הוא שואף. מי שיבחר במסגרת קבוצתית אף ייהנה מתחושת שייכות, יצר תחרותיות שיסייע בהשגת המטרות וחברים חדשים שחולקים את אותם הקשיים. המכשירים מבוססי קפיצים ורצועות ומאתגרים את הגוף במנחים שונים אל מול כוח הכובד ומחזקים את מערכת השרירים בגוף.

 

מה המטרות ולמה לצפות?

 

פילאטיס מכשירים מסייע למטרת כושר גופני משופר, שיפור היציבה והנשימה ושכלול התנועות הגופניות. בתרגול שוטף של השיטה יגדלו טווחי התנועה של הגפיים ותשתפר תנועתיות עמוד השדרה. חיזוקם של שרירי הליבה יסייעו בייצוב מרכז הגוף, יפחיתו את הסיכון לנפילות וישפרו את איזון מערכת השרירים סביב השלד. יתרה מכך, ישתפרו מיומנויות המתאמן באספקט של קואורדינציה, ביעילות הקצאת משאבי האנרגיה וימנעו פציעות וכאבים.

 

איכות חיים בכל גיל

 

גם אם גיל ה-70 עבר חלף ביעף לא מאוחר להתחיל! הצטיידו באימונית, גרביים, מגבת קטנה לשימוש אישי וגשו אל הרופא. קבלו את אישורו ופקדו את סטודיו הפילאטיס הקרוב לביתכם. התחילו מפעילות גופנית מתונה ואט אט אתגרו את גופכם עוד ועוד. תשאפו לשלושה שיעורים בשבוע, בהתאם ליכולות. הקשיבו לגופכם ותנו לו את הטוב ביותר שמגיע לו. ניתן לשלב גם אימוני כוח ולתת לגוף להשיב לכם את איכות החיים שאבדה. עם נשימה נכונה, המרצת מחזור הדם וחיוניות הגוף ששבה לאיתנה תחזרו להרגיש נמרצים וחיוניים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
לימודי שחייה בגיל השלישי
נפילה, היא אחת הבעיות הגדולות שאנשים מבוגרים חווים. נפילה בגיל מבוגר יכולה להשפיע על פגיעות נוספות ומסוכנות. חוקרים סבורים שפעילות גופנית קבועה עשויה לצמצם את הסיכון של מבוגרים ליפול ולהיפגע.
לקריאה
חוג טאי צ'י לקשישים בדיור מוגן
לצד חוגים רגילים כמו ציור או מלאכת יד, החלו להציע בתי דיור מוגן גם חוגים נוספים שמתאימים לקשישים. אחד החוגים הללו נקרא חוג טאי צ'י. בשורות הבאות נבין מה זה אומר, למי זה מתאים ומהן התועלות.
לקריאה
התעמלות מים לגיל השלישי
הזמן עושה את שלו ועם השנים, הגוף מאבד מגמישותו, השרירים כואבים יותר ותוך פרק זמן קצר יותר. מנגד, יש חשיבות רבה להתעמלות בגיל מבוגר על מנת לשמור על טווח תנועה רחב, כושר ואיזון.
לקריאה
פילאטיס לגיל השלישי
לא מאוחר מדי להטיב עם גופך, ואין מגבלת גיל על פעילות גופנית. כיום, קוראת הרפואה לאוכלוסיית הגיל השלישי לעסוק בפעילות גופנית מתונה ומציגה את שיטת הפילאטיס כאידיאלית עבור המבוגרים.
לקריאה
אימון כושר אישי או קבוצתי בגיל השלישי?
שמירה על כושר חשובה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי בו הגוף מקבל צורה אחרת ועל מנת לשמור עליו לא רק אכילה חשובה אלא גם כושר גופני אך חשוב מאוד בשל הגיל לעשות זאת ללא פגיעה במערכות אחרות בגוף.
לקריאה
איך להפוך את הבריכה לבטיחותית עבור הגיל השלישי?
כאשר מדובר על שחייה בבריכה - יש חשיבות גבוהה מאד לשחייה בכל גיל ובפרט בגיל השלישי ואנשים מבוגרים רבים אכן ממשיכים בפעולה זו ולא זונחים אותה.
לקריאה
חשיבות שימוש במזרן התעמלות מתאים בגיל השלישי
איכות החיים בגיל השלישי נקבעת במידה רבה לפי סוג הפעילות הגופנית שמבוצעת על ידי גברים ונשים. את הפעילות כדאי לערוך על מזרון מתאים כדי למנוע נזקים, לשמור על סרגל מאמצים ולהבטיח ביצועים גבוהים
לקריאה
ספורטיביים בכל גיל – טיפים לשמירה על איכות חיים בריאה
שמירה על אורח חיים בריא וספורטיבי היא אתגר בכל גיל, ובגיל הזהב על אחת כמה וכמה. עם זאת, לא רק שלא מדובר במשימה בלתי אפשרית – מדובר במשימה אפשרית וחשובה.
לקריאה
מאמן כושר אישי לבני גיל הזהב – אף פעם לא מאוחר להתחיל
בניגוד למה שרבים בקרב הציבור הרחב נוטים לחשוב, לא זו בלבד שגיל הזהב אינו מהווה תירוץ להזניח את הכושר הגופני, אלא שהכניסה לגיל הזהב מהווה סיבה טובה מספיק להתחיל לעסוק בכושר גופני, גם אם לפני כן המתאמן מעולם לא התנסה בתחום.
לקריאה
פעילויות ספורטיביות מומלצות לקיץ לגיל השלישי
מחפשים פעילויות ספורטיביות לגיל השלישי? רוצים לדעת מה יכול להתאים להם ולפי מה כדאי להחליט? כנסו לכתבה ותוכלו לראות עם מי מומלץ להתייעץ כדי שהבחירה תהיה נכונה
לקריאה
 
1 2 3
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.