forums

טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי

מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
 
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי

כאבים בגב התחתון

 

כאשר מדובר בכאבי גב אז התלונה הנפוצה היא דווקא בחלקו התחתון של הגב זאת מאחר ופגיעות של בלט או פריצת דיסק נפוצות יותר בחלק זה. ישיבה ממושכת ושכיבה ארוכה הם הגורמים הנפוצים ביותר לסוג זה של מכאובים, אך גם ניוון שרירי בעקבות גיל מתקדם וכן סיבות של השמנת יתר ומתחים נפשיים עלולים להוביל לכך. אז אם גם אתם נמנים על אוכלוסיית הסובלים מהרו להקדים תרופה למכה, שנו את תנוחות הישיבה ועסקו בענפי ספורט אשר יעשו עמכם חסד.

 

כאבי הגב אינם שוכחים

 

עם ההתקדמות בטכנולוגיה וההתפתחויות בעולם הרפואה המערבי ישנה ציפייה כי תהיינה ירידה בשכיחות התלונות על ממחושים בגב, אך לא כך הדבר. שמונים אחוזים מאוכלוסיית העולם תסבול מבעיות אלה וחלקם אף יכנסו לקטגוריה של סובלים מכאבי גב כרוניים. על מנת להימנע מכניסה לקטגוריה הלא מחמיאה רצוי לפקוד מכון פיזיותרפיה במהרה, לבצע פעילות מתונה ולא לחשוש מתנועות וממחושים בגב.

 

הימנעות מתנועה עלולה להוביל להחמרה

 

אנשים רבים חווים כאב בדרגות שונות ומגיבים בצורות שונות. כאשר נמנעים לחלוטין מתנועה עקב אותו מחוש אז גורמים למכאוב נוסף ואולי אף חמור מהכאב הראשוני. חשוב מאוד להקפיד על תנועה, לשנות תכופות את התנוחות ולבצע טיפולי פיזיותרפיה אקטיביים. אם מדובר בבעיות מכניות אז תנועות מסוימות עתידות להקל על הסבל באופן מידי.

 

טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב

 

קראתם את השורות האחרונות ואמרתם זה בדיוק מה שקורה לי אז מה עושים עכשיו, להלן התשובה:

ראשית, חשוב לא להילחץ מאחר ויש מה לעשות. רצוי לבצע בדיקה קלינית יסודית במכון פיזיותרפיה מקצועי ומתקדם בעל מכשור מתאים. עם האבחנה תיבנה תכנית טיפולית המתאימה למצבו של המטופל. חשוב לשלב לצד טיפולי הפיזיותרפיה פעילות גופנית מתונה ולא לחשוש מתנועה.

 

זה לא הגיל אלא התרגיל!

 

"על מה הם מדברים? אני בן 70…" פעמים רבות שומעים משפטים בסגנון אני מבוגר מדי לפעילות גופנית וטיפולים וכאב הוא עניין של זקנה. אז ממש לא. מחקרים רבים שנערכו בנושא ובחנו אוכלוסיות בגיל השלישי מצאו כי ביצוע פעילות גופנית הפחית בעשרות אחוזים את הסיכון לפתח מוגבלות פיזית כזו או אחרת, וגם לאלה אשר החלו את צעדיהם הראשונים בעולם הספורט!

 

איך מתחילים ומה עושים?

 

כמובן שניגשים לרופא המשפחה שלכם ומקבלים אישור לעסוק בפעילות גופנית. משם מתחילים אט אט ולא יותר מ-10 דקות של פעילות גופנית מתונה. לאחר שהתרגלתם וגופכם מגיב בחיוב לפעילות אז מגבירים את הקצב, כאשר השאיפה היא שעתיים וחצי של אימונים שבועיים. לצד זה פוקדים את מכון הפיזיותרפיה אחת לחודש על מנת לוודא כי אתם עושים חסד עם גופכם וכי תפקוד השרירים אולטימטיבי. יתכן ותינתן הדרכה פרטנית ואף יבוצע ניתוח תנועה למתן הנחיות נוספות. טיפולי הפיזיותרפיה והפעילות הגופנית עשויים לשפר את הכושר הגופני ובנוסף לכך להוביל לשיפור באיכות החיים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
מטפלת סיעודית עם לינה למבוגרים
מטפלת סיעודית נחשבת לחיונית מאוד בשביל לא מעט אנשים שירצו למצוא את עצמם במצב לפי הם יוכלו לחיות טוב בגיל השלישי. מטפלת עזו מאפשרת לאוכלוסייה בגיל השלישי לקיים אור חיים תקין ולהפוך הרבה בעזרתה לפשוט.
לקריאה
נזקי נחירות בגיל השלישי
לא מעט אנשים כיום סובלים מתופעת הנחירות ומחפשים לה כל פתרון שיוכלו למצוא. הנחירות עצמם מוגדרות כרעשים שמשמיע אדם במהלך השינה, רעש שנגרם מהיווצרות של כלי הנשימה במהלך השינה.
לקריאה
מדיטציה ונשימה מודעת לגיל השלישי
מתחים וקשיים נפשיים עלולים להופיע בכל שלב בחיינו בעקבות סיבות שונות, אף בקרב בני הגיל השלישי. מדיטציה ונשימה מודעת הינה אחת מהשיטות המומלצות לטיפול בקשיים אלו באמצעות הקשבה וחיבור בין הגוף לנפש.
לקריאה
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי
מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
לקריאה
תופעת השרירן ברחם בגיל השלישי
יכול להיות שהמילה שרירן תבלבל אתכם מעט אך לא מדובר על מישהו שהלך לחדר כושר אף כי גם שרירן כזה יכול לבלוט יותר מידי. שרירן ברחם הוא למעשה גידול כלשהו שמופיע ברחם והוא יכול להפריע במצבים מסוימים ואף לסכן היריון או את בריאות האישה. מאין הוא בא ואיך מתמודדים איתו? ומה קורה כשמגלים אותו בגיל השלישי? זה הזמן לגלות.
לקריאה
כאבי צוואר בגיל השלישי גורמים עיקריים
הגיל השלישי כרוך בשינויים רבים בגוף ובעמוד השדרה. בין היתר, בגיל הזה מתחילים גברים ונשים כאחד לחוות כאבי צוואר בתדירות גבוהה יותר. למרות שהכאב אינו מסוכן, הוא פוגע בצורה משמעותית באיכות החיים של בני הגיל השלישי בארץ ובעולם.
לקריאה
תזונה נכונה לחולי סוכרת בני הגיל השלישי
הסוכרת הינה מחלה נפוצה בקרב בני הגיל השלישי שחשוב לאתרה ולטפל בה בזמן. תזונה נכונה המותאמת לסוג אוכלוסייה זו היא כלי מפתח להצלחת הטיפול.
לקריאה
טיפול ברשלנות בהשתלות שיניים בגיל השלישי
ישראל נחשבת למעצמת שתלים ורבים בגיל השלישי כבר גילו את התרומה הרבה של הטכנולוגיה המתקדמת לשיקום הפה. שתלים דנטאליים מהווים חלופה מצוינת לשיניים טבעיות החסרות כתוצאה מתאונה, נשירת שיניים, נסיגת חניכיים, דלקות כמו עששת וכדומה.
לקריאה
חרדה חברתית בגיל השלישי
חרדה חברתית זהו שילוב של בעיות התנהגותיות, מחשבתיות ופיזיולוגיות. כשזה מגיע לגיל השלישי, הטיפול חייב להיות עדין, מבין ובעל רגישות גבוהה לאוכלוסייה זו.
לקריאה
עיסוי רפואי אורתופדי לבני הגיל השלישי
אנשים בגילאים שונים חווים אירועים טראומטיים ואחרים אשר לאחריהם הם נזקקים לטיפולים שונים. אחדות מהמערכות החיוניות שעלולות להיפגע הן מערכת השלד והמערכות העוטפות ותומכות בה.
לקריאה
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.