forums

טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי

מבוגרים רבים מדווחים על עלייה בתדירותם של כאבי הגב אותם הם חווים ואינם עושים דבר בנידון. כמובן כי תופעה זו הינה שכיחה בכל שכבות האוכלוסייה אך ברת פתרון ברב המקרים ודורשת טיפול בכל גיל.
 
טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב בגיל השלישי

כאבים בגב התחתון

 

כאשר מדובר בכאבי גב אז התלונה הנפוצה היא דווקא בחלקו התחתון של הגב זאת מאחר ופגיעות של בלט או פריצת דיסק נפוצות יותר בחלק זה. ישיבה ממושכת ושכיבה ארוכה הם הגורמים הנפוצים ביותר לסוג זה של מכאובים, אך גם ניוון שרירי בעקבות גיל מתקדם וכן סיבות של השמנת יתר ומתחים נפשיים עלולים להוביל לכך. אז אם גם אתם נמנים על אוכלוסיית הסובלים מהרו להקדים תרופה למכה, שנו את תנוחות הישיבה ועסקו בענפי ספורט אשר יעשו עמכם חסד.

 

כאבי הגב אינם שוכחים

 

עם ההתקדמות בטכנולוגיה וההתפתחויות בעולם הרפואה המערבי ישנה ציפייה כי תהיינה ירידה בשכיחות התלונות על ממחושים בגב, אך לא כך הדבר. שמונים אחוזים מאוכלוסיית העולם תסבול מבעיות אלה וחלקם אף יכנסו לקטגוריה של סובלים מכאבי גב כרוניים. על מנת להימנע מכניסה לקטגוריה הלא מחמיאה רצוי לפקוד מכון פיזיותרפיה במהרה, לבצע פעילות מתונה ולא לחשוש מתנועות וממחושים בגב.

 

הימנעות מתנועה עלולה להוביל להחמרה

 

אנשים רבים חווים כאב בדרגות שונות ומגיבים בצורות שונות. כאשר נמנעים לחלוטין מתנועה עקב אותו מחוש אז גורמים למכאוב נוסף ואולי אף חמור מהכאב הראשוני. חשוב מאוד להקפיד על תנועה, לשנות תכופות את התנוחות ולבצע טיפולי פיזיותרפיה אקטיביים. אם מדובר בבעיות מכניות אז תנועות מסוימות עתידות להקל על הסבל באופן מידי.

 

טיפולי פיזיותרפיה לכאבי גב

 

קראתם את השורות האחרונות ואמרתם זה בדיוק מה שקורה לי אז מה עושים עכשיו, להלן התשובה:

ראשית, חשוב לא להילחץ מאחר ויש מה לעשות. רצוי לבצע בדיקה קלינית יסודית במכון פיזיותרפיה מקצועי ומתקדם בעל מכשור מתאים. עם האבחנה תיבנה תכנית טיפולית המתאימה למצבו של המטופל. חשוב לשלב לצד טיפולי הפיזיותרפיה פעילות גופנית מתונה ולא לחשוש מתנועה.

 

זה לא הגיל אלא התרגיל!

 

"על מה הם מדברים? אני בן 70…" פעמים רבות שומעים משפטים בסגנון אני מבוגר מדי לפעילות גופנית וטיפולים וכאב הוא עניין של זקנה. אז ממש לא. מחקרים רבים שנערכו בנושא ובחנו אוכלוסיות בגיל השלישי מצאו כי ביצוע פעילות גופנית הפחית בעשרות אחוזים את הסיכון לפתח מוגבלות פיזית כזו או אחרת, וגם לאלה אשר החלו את צעדיהם הראשונים בעולם הספורט!

 

איך מתחילים ומה עושים?

 

כמובן שניגשים לרופא המשפחה שלכם ומקבלים אישור לעסוק בפעילות גופנית. משם מתחילים אט אט ולא יותר מ-10 דקות של פעילות גופנית מתונה. לאחר שהתרגלתם וגופכם מגיב בחיוב לפעילות אז מגבירים את הקצב, כאשר השאיפה היא שעתיים וחצי של אימונים שבועיים. לצד זה פוקדים את מכון הפיזיותרפיה אחת לחודש על מנת לוודא כי אתם עושים חסד עם גופכם וכי תפקוד השרירים אולטימטיבי. יתכן ותינתן הדרכה פרטנית ואף יבוצע ניתוח תנועה למתן הנחיות נוספות. טיפולי הפיזיותרפיה והפעילות הגופנית עשויים לשפר את הכושר הגופני ובנוסף לכך להוביל לשיפור באיכות החיים. 
כותרת:
שם:
תוכן התגובה:
 
אולי יעניין אתכם גם :
רפואה סינית לכאבי גב בקרב גמלאים
רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין המוכיחה את יעילותה הרבה בכל טיפול. במקרים רבים במקרים שהרפואה הקונבנציונלית אינה מוצאת פתרונות, הרפואה הסינית היא זו שמשפרת את איכות החיים.
לקריאה
טיפול בחומצה היאלורונית בגיל השלישי
חומצה היאלורונית יכולה לתרום רבות לבני הגיל השלישי, במיוחד בדורנו שהגיל השלישי ארוך בשנים וכן לרובם יש את הצורך להישאר צעירים בנפש, ברוח ובמראה החיצוני.
לקריאה
קורס עזרה ראשונה לגמלאים
קורס עזרה ראשונה, הינו קורס שבד"כ רצוי ואף חובה לכל אדם באשר הוא לעבור, וכן גם לגיל השלישי או לגמלאים כדאי ללמוד לימודים אלו זה אשר יכול להשפיע ולסייע רבות במהלך החיים.
לקריאה
צניחת רחם בגיל השלישי
צניחת רחם היא אחת מהתופעות המוכרות ביותר והיא יכולה לעתים גם להיות מסוכנת. אפשר למנוע אותה על ידי טיפול מונע ושגרת חיים בריאה יותר וגם כאשר היא כבר קרתה, יש אפשרות לטפל בה ביעילות. מה קורה כאשר ישנה צניחת רחם בגיל השלישי? הנה כמה הסברים חשובים על הנושא.
לקריאה
איזון תרופתי בגיל השלישי עקב מחלות כרוניות
הגיל השלישי מציב בפני המין האנושי שלל אתגרים. תשומת הלב לכך התעצמה מאוד בעשור האחרון, שכן תוחלת החיים נמצאת במגמת עלייה משמעותית, כך ששלב זה בחיים הופך ארוך יותר ובנוסף גם בני ובנות ה-60 פלוס וה-70 פלוס ואפילו אלה שעברו את ה-80 וה-90 מבקשים לא רק לחיות אלא גם ליהנות מחיים עם איכות.
לקריאה
סוגי בריחת שתן והתמודדות אצל מבוגרים
בעיות בשלפוחית השתן הינן שכיחות מאוד בעולם המערבי, יותר ממאה אלף ישראלים חווים באופן קבוע דליפה מהשלפוחית (בריחת שתן). אנו נסביר אילו סוגים של בריחת שתן קיימים ומה הם דרכי ההתמודדות המומלצים:
לקריאה
טיפול בקשישים חולי פרקינסון
מחלת הפרקינסון מביאה להפרעה במערכת המוטורית. התסמינים: נוקשות בגוף ורעידות, אי יציבות, איטיות בתנועה וקואורדינציה לקויה. כאשר התסמינים מחריפים, החולה חווה קשיים בדיבור ובהליכה ולעתים אף בביצוע מטלות פשוטות.
לקריאה
מחלות נפוצות בגיל השלישי
מצב סיעודי מאפיין את שכבת הגיל השלישי יותר משכבות גיל אחרות. נמצא שאחוז בני 80 ומעלה הנמצאים במצב סיעודי גבוה משמעותית בהשוואה לבני 65-74 הנמצאים במצב זה. ישנם מחלות ומצבים רפואיים המדרדרים את המצב הרפואי של אדם עד כדי מצב סיעודי.
לקריאה
מניעת כאבי גב בקרב הגיל השלישי
אנשים הסובלים מכאבי גב סובלים מהם בכל גיל. אנשים צעירים וביניהם גברים חזקים שנראים על פניו בריאים לחלוטין, סובלים גם הם מכאבים אלו כתוצאה מפריצת דיסק או בעיות שונות. לכן לא מפתיע למה אנשים בגיל השלישי סובלים גם הם מכאבי גב.
לקריאה
היתרונות בפעילויות שחייה בקרב בני הגיל השלישי
שחייה היא אחת הפעילויות הגופניות הטובות ביותר שאדם יכול לבצע והחשיבות שלה עולה עוד יותר כשמדובר בבני הגיל השלישי. למדו על חשיבות פעילות השחייה והשפעתה החיובית על הגוף בגיל מתקדם.
לקריאה
 
אתר בגילנו מספק מידע בנושא פתרונות דיור, דיור מוגן, בתי אבות, ייעוץ והכוונה לבחירת בית אבות, ייעוץ פיננסי לגיל הזהב, תרבות ופנאי, לימודים לגמלאים, הכרויות למבוגרים ועוד.